ivonka400
03.01.11,09:05
Ahojte, chcem otvoriť prevádzku. Všetky veci ohladom zabehnutie mam a viem. Chcem sa len popytat na pracovne zmluvy. Ako mam stanovit zmluvy, aby zamestnanci mohli pracovať 15dni po 11 hodin denne, čiže 165 hodín mesačne?
Ako mám napísať zmluvy- zároveň, aby som mala minimalne odvody na nich alebo ziadne, ale aby som ich vyplacala ja, cize nie na stolicku prenajat. dakujem za odpoved.
veronikasad
03.01.11,08:14
Ahojte, chcem otvoriť prevádzku. Všetky veci ohladom zabehnutie mam a viem. Chcem sa len popytat na pracovne zmluvy. Ako mam stanovit zmluvy, aby zamestnanci mohli pracovať 15dni po 11 hodin denne, čiže 165 hodín mesačne?
Ako mám napísať zmluvy- zároveň, aby som mala minimalne odvody na nich alebo ziadne, ale aby som ich vyplacala ja, cize nie na stolicku prenajat. dakujem za odpoved.
povinnou náležitosťou pracovnej zmluvy je týždenný fond pracovného času. V tvojom prípade pôjde zrejme o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, ktorý bude mať vplyv aj na výpočet nároku na dovolenku.

Viac o práci nadčas nájdeš v ZP

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#97
ivonka400
13.01.11,09:37
prosím o radu, ... ja sa v tych zakonach nevyznam a neviem ako kluckovat, ked napisem brigadne zmluvy ake budu odvody v percentach? a kolko hodin mozu odpracovat?

ked zamestnam zivnostnicku tak, že jej budem davat 30% z tržby ktoru urobi na mojej prevadzke tak to ako stanovit?
petranka13
17.01.11,18:40
...poradte prosim...
staci ak je v pracovnej zmluve, uzavretie pracovneho pomeru, uvedena len netto mzda???
dakujem
Tweety
17.01.11,18:40
...poradte prosim...
staci ak je v pracovnej zmluve, uzavretie pracovneho pomeru, uvedena len netto mzda???
dakujem
Nie, neuvádzame čistú, ale hrubú mzdu.
ivonka400
09.02.11,13:15
ahojky, chcem sa spytat- aku pracovnu zmluvu dať živnostnicke, ktora pracuje u nas v salone tak, aby mohla uctovat na nasej pokladnicnej kase, ...
Ak bude u nas pracovat na zivnost a nenablokuje nejaku zakaznicku a prichyti ju kontrola, kto zodpoveda?
Ked zle napise pokladnicnu knihu a nebude sediet kto zodpoveda?
dakujem
blavaciko
09.02.11,20:43
ahojky, chcem sa spytat- aku pracovnu zmluvu dať živnostnicke, ktora pracuje u nas v salone tak, aby mohla uctovat na nasej pokladnicnej kase, ... najlepsie na pracovnu zmluvu, vtedy moze mat hmotnu zodpovednost a dalsie ine veci, ak bude na zivnost, potrebuje vlastnu pokladnu
Ak bude u nas pracovat na zivnost a nenablokuje nejaku zakaznicku a prichyti ju kontrola, kto zodpoveda? majitel prevadzky, ak bude zamestnanec tak zamestnavatel, ak bude zivnostnik - bude mat vlastnu kasu, tak ona
Ked zle napise pokladnicnu knihu a nebude sediet kto zodpoveda? majitel prevadzky, ak bude zamestnanec tak zamestnavatel, ak bude zivnostnik - bude mat vlastnu kasu, tak ona
dakujem

odpovede v texte
ivonka400
10.02.11,08:47
neda sa že živnostnicka by pod nejakou zmluvou by mohla pracovat u nas? pre nas?
terezamaria
10.02.11,08:57
neda sa že živnostnicka by pod nejakou zmluvou by mohla pracovat u nas? pre nas?

Prečo by nemohla živnostníčka pracovať u Vás na pracovnú zmluvu? V pohode môže podnikať a aj u Vás mať PZ.
ivonka400
10.02.11,09:03
tak može mať žl, byť u nas na kreslo alebo na nejaku dohodu o vykonani prac, ... a pracovať na našej kase?
terezamaria
10.02.11,09:09
tak može mať žl, byť u nas na kreslo alebo na nejaku dohodu o vykonani prac, ... a pracovať na našej kase?

Pýtala si sa, či môže pracovať na pracovnú zmluvu. Byť u Vás "na kreslo" alebo "dohodu o vykonaní práce" nie je pracovná zmluva. Upravuješ si moju odpoveď, ako sa to páči Tebe.
Pokiaľ chceš, aby nahadzovala každý úkon do registračnej pokladne, mala by tomu predchádzať Dohoda o hmotnej zodpovednosti za registračnú pokladňu a ostatné výrobky, ktoré bude u Vás používať a jejpracovná zmluva.

Dohodu o vykonaní práce nemôžeš použiť, nakoľko tá práca sa bude opakovať, môžeš použiť len Dohodu o pracovnej činnosti, ale aj tam musíš mať od nej podpísanú Dohodu o hmotnej zodpovednosti. Dúfam, že som odpovedala zrozumiteľne.:)
blavaciko
10.02.11,09:34
pri dohode o pracovnej cinnosti vsak moze zamestnanec pracovat len 10 hodin v tyzdni, nie? okrem toho par. 226a dohoda o prac. cinnosti bol zruseny

V skratke, ak jej chces dat pracovnu zmluvu, tak jej daj zmluvu, ktora sa vola Pracovná zmluva, ktoru upravuje Zakonník práce, zák. č. 311/2001 Z.z. z 2. júla 2001 v znení neskorších predpisov :)

Vtedy blokuje na tvojej kase, ma zodpovednost atd. atd.

Ak ju chces "na kreslo", nebude tvojim zamestnancom, nema voci tebe takmer ziadne povinnosti, MUSI mat vlastnu pokladnu na vlastne meno a za chyby na pokladni a v pokladnicnej knihe zodpoveda ona
ivonka400
10.02.11,09:40
oki, ked ja mam na seba napisanu najomnu zmluvu na priestor a ona tam chce pracovat tiež tak je to v pohode? netreba nieco medzi nami uzatvorit, ked budeme platit najom napoly? ale na najomnej zmluve budem vedena len ja, ... medzi sebou si mame spisat nejaky notarsky overeny dodatok?
rodina1
10.02.11,09:53
pri dohode o pracovnej cinnosti vsak moze zamestnanec pracovat len 10 hodin v tyzdni, nie? okrem toho par. 226a dohoda o prac. cinnosti bol zruseny to je síce pravda, ale bol nahradený
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.


V skratke, ak jej chces dat pracovnu zmluvu, tak jej daj zmluvu, ktora sa vola Pracovná zmluva, ktoru upravuje Zakonník práce, zák. č. 311/2001 Z.z. z 2. júla 2001 v znení neskorších predpisov :)

Vtedy blokuje na tvojej kase, ma zodpovednost atd. atd.

Ak ju chces "na kreslo", nebude tvojim zamestnancom, nema voci tebe takmer ziadne povinnosti, MUSI mat vlastnu pokladnu na vlastne meno a za chyby na pokladni a v pokladnicnej knihe zodpoveda ona

v texte
ivonka400
10.02.11,10:00
dohodli sme sa že bude živnostníčka, bude mať vlastnu kasu, ...moj partner je zivnostnik, berie to na seba- ja tam budem pracovať na TPP, alebo dohodu, alebo brigadu, to je už jedno, ... ona bude mať živnosť, bude tam robiť na vlastnej kase, ... mame ju zamestnať ako na kreslo a tak jej spisat zmluvu? alebo ?
blavaciko
10.02.11,10:56
aaaa ospravedlnujem sa :) k 228a som sa az nedocital, moja chyba :)