lussiette
03.01.11,10:12
Chcela by som sa poradiť či si ako živnostník môže nájsť brigádu, nakoľko sa mi teraz v mojej živnosti nedarí a do apríla ju nemôžem ukončiť. Ďakujem za radu.
Tweety
03.01.11,09:14
Chcela by som sa poradiť či si ako živnostník môže nájsť brigádu, nakoľko sa mi teraz v mojej živnosti nedarí a do apríla ju nemôžem ukončiť. Ďakujem za radu.
ÁNo, môžeš, ako každá iná FO.
veronikasad
03.01.11,09:14
Chcela by som sa poradiť či si ako živnostník môže nájsť brigádu, nakoľko sa mi teraz v mojej živnosti nedarí a do apríla ju nemôžem ukončiť. Ďakujem za radu.
Živnostník môže mať aj príjem zo závislej činnosti.

Ak živnosť nemôžeš "ukončiť" z dôvodu poskytnutej dotácie, mala by si popri zamestnaní mať príjem aj zo živnosti.
lussiette
03.01.11,09:17
treba to potom nejako uviest v dani? ... z mojej zivnosti momentalne nemam ziadny zisk a peniaze potrebujem, cize keby som si sla privyrobit ako brigádnicka tak to by nevadilo?
Manual
03.01.11,09:19
Veď už máš odpovedané v príspevkoch vyššie...
Tweety
03.01.11,09:19
treba to potom nejako uviest v dani? ... z mojej zivnosti momentalne nemam ziadny zisk a peniaze potrebujem, cize keby som si sla privyrobit ako brigádnicka tak to by nevadilo?
Nie, nevadilo, z príjmov zo ZČ a z podnikania by si podávala jedno DP.
veronikasad
03.01.11,09:21
treba to potom nejako uviest v dani? ... z mojej zivnosti momentalne nemam ziadny zisk a peniaze potrebujem, cize keby som si sla privyrobit ako brigádnicka tak to by nevadilo?
Záleží na tom, či podpíšeš u zamestnávatela Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov. Ak ano - bude to príjem zdaňovaný preddavkovou daňou, ktorý musíš uviesť v DP ako príjem z § 5.

Pri zrážkovej dani sa príjem považuje daňovo za vysporiadaný. Ak však nemáš príjem zo živnosti, môžeš požiadať DU o vrátenie zrazenej dane.
lussiette
03.01.11,09:21
ďakujem za odpoveď, ste mi dosť pomohli