maviem
03.01.11,10:28
Vo februári 2010 sme kúpili v Te..u malý ručný vysávač.Teraz,aj napriek tomu,že by mal byť plne nabitý,hned vypne.Doklad o nákupe mám,ale nemám krabicu.zoberú mi ho na reklamáciu bez obalu?
zdenka131
03.01.11,10:42
Žiaden zákon neukladá povinnosť uchovať obaly od výrobkov. Rovnako žiaden zákon neukladá povinnosť reklamovať výrobok v originálnom obale.

Predajca však môže zaviazať kupujúceho k reklamovaniu výrobku v originálnom obale pri záručnej lehote nad rámec zákona, kde môže (ale nemusí) niektoré podmienky sám stanovovať.

Ak Vás pri kúpe reklamovaného tovaru predávajúci upozornil, že treba zachovať pôvodný obal a v ňom uplatniť prípadnú reklamáciu, môže od Vás požadovať, aby ste tovar pri uplatnení reklamácie predložili v pôvodnom obale. Ak však obal nemáte, musí aj tak prijať vašu reklamáciu.
Chobot
03.01.11,10:48
Vo februári 2010 sme kúpili v Te..u malý ručný vysávač.Teraz,aj napriek tomu,že by mal byť plne nabitý,hned vypne.Doklad o nákupe mám,ale nemám krabicu.zoberú mi ho na reklamáciu bez obalu?

Sú tam vymeniteľné batérie, alebo je tam zabudovaná batéria?

Ak ide o vymeniteľné, tak jednoducho kúp nové a je po probléme. Ale reklamovať môžeš. Bude to zrejme chyba batérií. V takom prípade je otázne, koľko je záruka na batérie. Vo väčšine takýchto zariadení sa batérie dajú vymeniť.
misoft
03.01.11,10:49
Inými slovami: nereklamujete obal, reklamujete obsah obalu.
Ešte otázka: typ vysávača? Takto sa dá zistiť, ako je riešený zdroj. Bola k nemu dodávaná aj nabíjačka?
maviem
04.01.11,13:43
baterie tam su akoby 4tužsove zaliate spolu,manžel skušal,že ich vyberie,ale nedalo sa. Tak pojdeme do mesta a vyreklamujeme,uvidime,čo povedia
misoft
04.01.11,14:27
A bola dodávaná aj nabíjačka? Tie batérie - to je celý blok (nerozoberateľný) batérií. A pokiaľ by bola tá nabíjačka (čosi medzi zásuvkou v stene a tým vysávačom - tak sú to potom nabíjacie batérie (akumulátory) a v takom prípade to vyzerá na reklamáciu, pretože výrobok aj pri plnej kapacite nie je schopný pracovať ===> vada výrobku.
Chobot
04.01.11,14:46
baterie tam su akoby 4tužsove zaliate spolu,manžel skušal,že ich vyberie,ale nedalo sa. Tak pojdeme do mesta a vyreklamujeme,uvidime,čo povedia

Ak náhodou neuspejete, daj vedieť, poviem ti, kde kúpiš nové akumulátory (tie spojené zaliate...).