leonka5
03.01.11,10:02
Všetkým prajem úspešný Nový rok. Prosím Vás, poraďte mi v nasledujúcom: je daná s.r.o. ktorá je zaregistrovaná iba podľa § 7a. Vznikla pre 1 mesiacom, zatiaľ nemá žiadne aktvitity. Konateľ si teraz dal do podnikania MV. MV bolo na "skúškach" v ČR. Česká firma vystavila FA bez DPH (v 12/2010), s tým, že sa má vykonať samozdanenie. Aj v takomto prípade je treba urobiť priznanie DPH? Ďakujem veľmi pekne
IvoM
03.01.11,11:50
Áno, §69.3
Mária.K.
03.01.11,12:36
Všetkým prajem úspešný Nový rok. Prosím Vás, poraďte mi v nasledujúcom: je daná s.r.o. ktorá je zaregistrovaná iba podľa § 7a. Vznikla pre 1 mesiacom, zatiaľ nemá žiadne aktvitity. Konateľ si teraz dal do podnikania MV. MV bolo na "skúškach" v ČR. Česká firma vystavila FA bez DPH (v 12/2010), s tým, že sa má vykonať samozdanenie. Aj v takomto prípade je treba urobiť priznanie DPH? Ďakujem veľmi pekne
V daňovom priznaní v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH vypočítate daň. Nárok na odpočet DPH nemáte.
Priznanie podáte a odvod dane urobíte do 25. dňa po skončení kalendárneho mesiaca v ktorom vznikla daňová povinnosť.
Údaje uvediete do riadkov r. 11, r.12, r.19, r.28 a r.33 daňového priznania.