marika2005
01.12.05,10:18
Máme uzatvorené miliónové úrazové poistenie osôb, vezúcich sa v motorovom vozidle právnickych osôb. Jedná sa o sumu 2000,-- Sk ročne.
Zaujíma nás, či je tento náklad daňovo uznateľný.
Prosím, ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosim pomôžte.
Dakujem
Monika1
01.12.05,11:37
Ak sa to poistné viaže k motorovému vozidlu, ktoré máte v majetku, tak potom je to daňovo uznateľný náklad. Aj my máme takýto druh poistenia u niektorých osobných motorových vozidiel. Poistné platíme za kalendárny rok a účtujeme to na 568.. . Pri daňovej kontrole nám to uznali v daňových nákladoch v plnej výške.
Zlata
01.12.05,13:17
Môžete mi prosím objastniť, čo je to za poistenie?
Poisťujú sa zamestnanci na konkrétne meno, alebo všeobcne, pri vzniku a skončení pracovného pomeru.
Či je to len na vodičov, alebo aj spolucestujúcich. Alebo či sú to zamestnanci, ktorí už v prac. zmluve majú, že sú prijatí ako vodiči, alebo aj referenti - obchodníci.
Dnes je to na cestách o život, nič také nemáme. Dík.

Pekný deň.
apsgroup
01.12.05,13:22
Nemá to byt náhodou učtované na 548? Poistne sa už učtuje tam.
kalkulka
02.12.05,04:55
Áno, má to byť účtované ako prevádzkový náklad a teda patrí do prevádzkového HV.
liba2
02.12.05,05:32
Môžete mi prosím objastniť, čo je to za poistenie?
Poisťujú sa zamestnanci na konkrétne meno, alebo všeobcne, pri vzniku a skončení pracovného pomeru.
Či je to len na vodičov, alebo aj spolucestujúcich. Alebo či sú to zamestnanci, ktorí už v prac. zmluve majú, že sú prijatí ako vodiči, alebo aj referenti - obchodníci.
Dnes je to na cestách o život, nič také nemáme. Dík.

Pekný deň.
Ja som takúto poistku 1 rok uzatvorenú mala, vzťahovalo sa to na osoby vezúce sa v mot. vozidle, nebolo to bližšie špecifikované. Ale poistné podmienky sa každý rok menia a každá poisťovňa ich má iné. Odporúčala by som sa informovať napr. Allianz.
iva
02.12.05,06:01
Presne tento náklad nám pri daňovej kontrole neuznali (pred dvomi rokmi). Argumentovali tým, že v prípade plnenia peniaze dostane rodina pozostalého a nie firma. Takže odvtedy to v DP dávam ako pripočítateľnú položku.
Janca
02.12.05,08:15
Súhlasím s iva, tiež sme mali daňovú kontrolu a "pochválili" nás za to, že sme to nedali do daňových výdavkov. Pozor na to !!! Plnenie nebude príjmom firmy, tzn. že ani náklad nemôže ísť do základu dane !
marika2005
02.12.05,08:15
Doľňam informácie o poistke : poistka je na konkrétne auto - SPZ, vozidlo
je v majetku a poistené sú nemenované osoby prepravované vozidlom poistníka na ktoré sa poistenie vzťahuje, vrátane osob, ktoré motorové vozidlo vedú. Poistnou udalosťou je úraz z trvalými následkami alebo smrť.
Palino
02.12.05,09:04
Podľa mňa by to mal byť daňovo uznateľný náklad, lebo aj takto je poistená firma, ktorá by v prípade úrazu musela platiť náhrady osobám, ktoré sa v aute viezli.