Jamida
03.01.11,13:01
Prosím Vás o pomoc, mám dokumenty vytvorené v Microsoft Office Word 2000 (Windows 2000 professional).
Zamestnávateľ nám dal nové počítače s Microsoft Office Word 97-2003 (Windows 7 professional).

Dokumenty v novom počítači mám namiesto na pôvodne jednej strane na dvoch stranách, pričom nastavenia okrajov mám rovnaké.

Naši IT mágovia mi nevedia pomôcť a ja musím pracovať.
V nápovede som sa niečo dočítala, ale som sa zabrzdila pri pojme "Backstage"
No neviem to.

Ešte ide aj o to, či bude možné všetky dokumenty dať na pôvodný formát (dokument na jednej strane ako v starom počítači) naraz, alebo sa dokumenty musia upravovať po jednom. Uf, uf.

Vopred Vám ďakujem za pomoc
Chobot
03.01.11,12:35
Prosím Vás o pomoc, mám dokumenty vytvorené v Microsoft Office Word 2000 (Windows 2000 professional).
Zamestnávateľ nám dal nové počítače s Microsoft Office Word 97-2003 (Windows 7 professional).

Dokumenty v novom počítači mám namiesto na pôvodne jednej strane na dvoch stranách, pričom nastavenia okrajov mám rovnaké.

Naši IT mágovia mi nevedia pomôcť a ja musím pracovať.
V nápovede som sa niečo dočítala, ale som sa zabrzdila pri pojme "Backstage"
No neviem to.

Ešte ide aj o to, či bude možné všetky dokumenty dať na pôvodný formát (dokument na jednej strane ako v starom počítači) naraz, alebo sa dokumenty musia upravovať po jednom. Uf, uf.

Vopred Vám ďakujem za pomoc

Formát dokumentov pre Word 2000 je rovnaký ako pre word 2003 - preto je pri ukladaní dokumentu Word možnosť uložiť ako typ word 97-2003. To znamená, že verzie Wordu od verzie 97 (Office 8.0) až po verziu 2003 (Office 11.0) sú rovnaké. Rozdiely sú len v aplikáciách word 97, Word 2000, Word XP a Word 2003, ale aj tak len nepatrné, spočívajúce v niektorých funkciách a zlepšení bezpečnosti. Medzi týmito verziami nebol taký podstatný rozdiel, ako medzi Office 95 a Office 97. Ďalšia revolučná zmena nastala zase až v novej verzii Office 2007 (Office 12.0) - tam sa znovu menil formát dokumentu.

Takže ak si mala dokument uložený vo Worde 2000 a teraz máš nainštalovaný Word 2003, v samotnom dokumente nie sú zmeny. To, čo vidíš ako zmeny pri otvorení dokumentu, vyplývajú z nastavenia Wordu, napr. prednastavený okraj stránok, veľkosť papiera, riadkovanie a pod.

Bohužiaľ, neexistuje konverzia z aplikácie Word 2000 do Word 2003, lebo ide o rovnaký formát dokumentu. Musíš každý dokument otvoriť a upraviť jeho vzhľad ručne.

Pre zaujímavosť, najnovší je Office 2010, označovaný ako Office 14.0. Verzia Office 13.0 neexistuje, číslo 13 sa vynechalo z dôvodu poverčivosti.
Jamida
03.01.11,13:55
Ospravedlňujem sa, nesprávne som to napísala, takže ak si ešte ochotný:
V novom počítači mám Word 2007. Keď v ňom vytvorím nový dokument a zobrazím vlastnosti, je to typ súboru "Microsoft Office Word 97 - 2003".

V starom počítači vytvorený dokument - typ súboru "dokument programu Microsoft Word".

Mení sa týmto niečo na možnosti konverzie?
Chobot
03.01.11,14:22
Ospravedlňujem sa, nesprávne som to napísala, takže ak si ešte ochotný:
V novom počítači mám Word 2007. Keď v ňom vytvorím nový dokument a zobrazím vlastnosti, je to typ súboru "Microsoft Office Word 97 - 2003".

V starom počítači vytvorený dokument - typ súboru "dokument programu Microsoft Word".

Mení sa týmto niečo na možnosti konverzie?

1. v starom PC, kde si mala Word 2000 je logické, že typ súboru bol "dokument programu Microsoft Word", pretože Word 2007 vtedy ešte nebol a všetky dokumenty vytvorené vo Word 97 - Word 2003 boli dokumenty programu Word s koncovkou .doc. Aj vtedy bolo možné uložiť v staršom formáte, a to vo formáte Word 95.

2. v programe Word 2007 je možnosť prednastaviť, či nové dokumenty budú ukladané ako "dokumenty programu Word" (myslí sa tým aktuálneho programu Word 2007 s koncovkou .docx - mimochodom v tomto formáte ukladá aj Word 2010), alebo v staršom formáte, "dokument programu Word 97-2003" s koncovkou .doc.

3. Word 2007 nemá problém otvoriť starší formát .doc aj svoj štandardný formát .docx. Pri ukladaní si môžeš vybrať, či chceš uložiť vo formáte .doc alebo štandardnom formáte pre Word 2007 .docx.

4. Ak máš staré súbory, nemusíš ich konvertovať na nový formát. Ak s nimi budeš pracovať, postupne ich zmeň ukladaj vo formáte .docx. V starom formáte ich ukladaj len ak je to nevyhnutné. Nové dokumenty si nastav štandardne na .docx.
Jamida
03.01.11,14:39
Ďakujem za radu, nejako sa to budem musieť naučiť, keď mi zas dajú nový PC. (Odo dnes mám zas späť starý počítač, pretože do nového mi musia ešte niečo zakúpiť a inštalovať).
sthruska
04.01.11,11:02
Nie je celkom pravda, že prechod je bezbolestný. Pri prechode na Word XP? sa mi rozhádzali tabuľky. Všetky som upravoval ručne. Prechod na 2007 bol OK.
marjankaj
04.01.11,16:20
Nie je celkom pravda, že prechod je bezbolestný. Pri prechode na Word XP? sa mi rozhádzali tabuľky. Všetky som upravoval ručne. Prechod na 2007 bol OK.

Čo je to WORD XP?:confused:
Chobot
04.01.11,22:12
Čo je to WORD XP?:confused:

Je to 10. verzia balíka Microsoft Office, ktorý sa ale na trhu nepresadil tak, ako jeho nástupca Office 11, t.j. iný, označením Office 2003.


http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_office