nela07
03.01.11,13:20
Ahojte, neviete, či sa dopĺňali mená do kalendára? Mám kalendár, na ktorom je dnes meno Daniela a Nela. Všade inde, kde som pozerala (aj na internete) je len Daniela. Keďže mám doma Nelu, tak ma to dosť prekvapilo. Oslavovali sme stále v máji na Petronelu.
ivka70
03.01.11,12:29
Podla mna ich tam doplnaju ti, co tlacia kalendare, uz som sa stretla s menom , doplnenym v roznych kalendaroch na roznych datumoch.
tiez nelu oslavujeme (a aj budeme oslavovat nadalej) na Petronelu :)
zdenka131
03.01.11,12:45
luja5
03.01.11,14:43
http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php#May
Úžasné, Zdenka, po mnohých desaťročiach som sa našla v tomto kalendári a už sa nebudem môcť vyhovárať, že meniny neoslavujem a gratulácie neprijímam, lebo nie som v kalendári :);). Aj keď iné podoby môjho mena boli doteraz v kalendári až v troch rôznych mesiacoch a kedysi v československom kalendári dokonca ešte aj v štvrtom mesiaci, ale len v českej podobe.
Aj som zažila šou, keď jeden z bývalých šéfov, ktorý si dal urobiť zoznam podriadených s meninami a narodeninami, mal pri mojich meninách nulu (teda že nikdy) a "sfúkol" kamarátsky podriadenú, ktorá mu ten zoznam "neporiadne" urobila :). A ona, chúďatko, sa ma bola predtým pýtať a ja som jej povedala, aby tam dala to nikdy. Šéf sa nakoniec s kolegami dohodol, kedy mi budú blahoželať a ja som dostávala o tom echo ... :):):).
Aj som si užila recesiu pri výmene rodných listov (z pôvodných A4 na nové A5), keď mi nechceli vydať nový rodný list, lebo moje meno nebolo ani podľa kalendára úradne uznané (aj keď úradne zapísané :D). A dali mi na výber, že si ho vtedy už ako plnoletá môžem zmeniť na ktorúkoľvek z tých troch slovenských podôb, inak mi nevydajú nový rodný list. A strčili mi do ruky kalendár, že si mám podľa neho vybrať. Stará zlatá byrokracia :D. Ale uspela som a dodnes si svojho mena od narodenia užívam, či už s kalendárom, alebo bez.
Mária27
03.01.11,18:23
Úžasné, Zdenka, po mnohých desaťročiach som sa našla v tomto kalendári .
A kde si? Nenašla som luja5, asi budem potrebovať okuliare:);)
luja5
04.01.11,07:07
Úžasné, Zdenka, po mnohých desaťročiach som sa našla v tomto kalendári ...

A kde si? Nenašla som luja5, asi budem potrebovať okuliare:);)

:D:D:D
asi nás je tu viac zašifrovaných:), pomôžem so špeciálnymi dešifrovacími "očkami" ;) ??
slovenský (rozšírený gregoriánsky) kalendár: ... hádaj, hádaj, trikrát hádaj ... hľadaj, hľadaj, trikrát hľadaj ... (tralala...)
československý (dnes český) kalendár: 16.2.
slovenský kalendár na výber podľa matrikárky v dávnej minulosti a "nema problema" aj dnes: 17.3., 9.8., 20.9.
vďaka Zdenke hurá oslavy, gratulácie už budem prijímať ;):):D:D:D
vlados03
04.01.11,14:49
niekedy mal mená v kalendári na starosti nejaký úrad, dnes o tom rozhoduje iba tlačiareň, resp. vydavateľ