Renata B.
03.01.11,13:28
Dobrý den, chtěla bych se informovat, co všechno je zapotřebí k odvolání jediného jednatele slovenské spol. s.r.o. Tato společnost má jediného společníka a to svou mateřskou českou firmu, která má formu a.s. kde nejsou ani společníci ani členi a 90% akcii vlastní majitel.Potřebovala by jsem poradit, co přesně je zapotřebí udělat ( zda postačí rozhodnutí jediného společníka, nebo musí být usnesení z valné hromady, zda se to musí konat v přítomnosti notáře nebo se mu po té donesou všechny podklady)

Mockrát děkuji
Renata B.
zalobaba
03.01.11,13:41
Dobrý den, chtěla bych se informovat, co všechno je zapotřebí k odvolání jediného jednatele slovenské spol. s.r.o. Tato společnost má jediného společníka a to svou mateřskou českou firmu, která má formu a.s. kde nejsou ani společníci ani členi a 90% akcii vlastní majitel.Potřebovala by jsem poradit, co přesně je zapotřebí udělat ( zda postačí rozhodnutí jediného společníka, nebo musí být usnesení z valné hromady, zda se to musí konat v přítomnosti notáře nebo se mu po té donesou všechny podklady)

Mockrát děkuji
Renata B.

Rozhodnutie jediného spoločníka (českej a.s. podpísané štatutárom českej a.s.), Návrh na výmaz konateľa do OR SR, kolok 66,- € + odporúčam aj ftk Výpisu z českého OR českej a.s. alebo doklad preukazujúci oprávnenie príslušného štatutára českej a.s. na konanie. Odvolanie konateľa je potrebné následne ohlásiť aj ŽÚ.
Renata B.
04.01.11,13:35
Díky za odpověď...ještě taková otázka...co je teda všechno nutné pro spravne zrealizování Valné hromady, kde ustředním bodem bude odvolání jediného jednatel s.r.o.

Díky, R.
KEJKA
04.01.11,17:55
Rozhodnutie jediného spoločníka (českej a.s. podpísané štatutárom českej a.s.), Návrh na výmaz konateľa do OR SR, kolok 66,- € + odporúčam aj ftk Výpisu z českého OR českej a.s. alebo doklad preukazujúci oprávnenie príslušného štatutára českej a.s. na konanie. Odvolanie konateľa je potrebné následne ohlásiť aj ŽÚ.

kedže je to a.s. tak nejde o spoločníka, ale akcionára.
Dôležitejšie však je, že vlastní 90% akcií, teda nie je určite jediný a teda rozhodnutie podľa mňa nestačí. Musí byť VZ, ale nemusí ísť o notársku zápisnicu, aj ked v českej legislatíve nie som doma.
zalobaba
04.01.11,19:02
kedže je to a.s. tak nejde o spoločníka, ale akcionára.
Dôležitejšie však je, že vlastní 90% akcií, teda nie je určite jediný a teda rozhodnutie podľa mňa nestačí. Musí byť VZ, ale nemusí ísť o notársku zápisnicu, aj ked v českej legislatíve nie som doma.

Kejuška - česká a.s. je jediným spoločníkom slovenskej s.r.o., takže pôjde o rozhodnutie jediného spoločníka. Česká legislatíva s tým nemá nič spoločné. ;)
sroservis
04.01.11,19:11
Dobrý deň,

ja to len zhrniem, potrebujete:

-rozhodnutie jediného spoločníka slovenskej s.r.o. (ktorým je česká a.s.) o odvolaní konateľa (ak to bol jediný konateľ, mali by ste odrazu vymenovať aj nového), rozhodnutie môže prijať aj splnomocnenec českej spoločnosti, ak ste doteraz nevykonali premenu ZI na eurá, jediný spoločník musí súčasne rozhodnúť aj o premene
- výpis českej materskej spoločnosti z obchodného registra
- návrh na zápis zmeny do obchodného registra


Zmenu konateľa oznámte do 15 dní aj na živnostenský úrad.

Všetko dobré.
KEJKA
04.01.11,20:44
pardon-zle som čítala zadanie.
Stefan2005
04.01.11,21:02
Za niekdajšieho môjho pôsobenia v a.s. - kde bol jediný akcionár - a v stanovách si vymedzil právomoci o ktorých sa bavíme v témate iba pre seba - takže v našom prípade rozhodnutie jediného spoločníka s.r.o. by bolo zároveň aj rozhodnutím jediného akcionára a.s. - predstavenstvo a.s. prakticky mohlo jednať až na základe (a v súlade) rozhodnutia jediného akcionára...