MIG_6
03.01.11,15:53
dobry den, chcela by som poprosit, ci mi vie niekto povedat ako to je s tym novym zakonom o dochodcoch a DNP, neviem, ci sa to tyka aj invalidnych dochodkov a hlavne ci sa tyka ciastocneho invalidneho dochodku. Ja si totiz platim ako Čiastočny ID DNP a neviem ako to bude dalej....
Zdenka 0705
03.01.11,15:47
Ak máš priznaný ID max do výšky 70 %, tak DNP Ti pokračuje ďalej, samozrejme, ak si ho chceš platiť.
Starobným a invalidným dôchodcom nad 70% automaticky DNP k 1-1-2011 zo zákona zaniká, nemusia dávať odhlášku.
MIG_6
03.01.11,16:03
Ak máš priznaný ID max do výšky 70 %, tak DNP Ti pokračuje ďalej, samozrejme, ak si ho chceš platiť.
Starobným a invalidným dôchodcom nad 70% automaticky DNP k 1-1-2011 zo zákona zaniká, nemusia dávať odhlášku.

a nebude nejako kratene tym, ze som do tych 70 % id
veronikasad
03.01.11,16:04
a nebude nejako kratene tym, ze som do tych 70 % id
nie, nebude.
MIG_6
03.01.11,16:15
dakujem za odpovede
Nokerla
04.01.11,10:36
Nechcem zakladat novu temu, tak sa chcem spytat:

Ak som na plnom ID a PN mi trva este z minuleho roku, musim ukoncit PN, alebo ako?

Dakujem za odpovede.
MarcelkaT
04.01.11,11:57
Starobný dôchodca pracujúci na dohodu v s.r.o. môže byť /aj dôchodok aj plat/.
Keby star.dôchodca pracoval v štátnej sfére tak si musí vybrať : buď dôchodok alebo plat.
Mám pravdu alebo sa mylím? Každý mi hovorí inakšie. Už mám z toho mišmaš.
Za odpoveď ďakujem pekne.
stanco007
04.01.11,13:46
Starobný dôchodca pracujúci na dohodu v s.r.o. môže byť /aj dôchodok aj plat/.
Keby star.dôchodca pracoval v štátnej sfére tak si musí vybrať : buď dôchodok alebo plat.
Mám pravdu alebo sa mylím? Každý mi hovorí inakšie. Už mám z toho mišmaš.
Za odpoveď ďakujem pekne.
Nie, nie... Aj ked tak ako pises ja zamer to urobit. Ale jedine co je doteraz schvalene je, ze len predcasny dochodcovia, ktori pracuju sa musia rozhodnut, ci budu brat dochodok alebo budu dalej robit.
Zdenka 0705
04.01.11,14:19
Nechcem zakladat novu temu, tak sa chcem spytat:

Ak som na plnom ID a PN mi trva este z minuleho roku, musim ukoncit PN, alebo ako?

Dakujem za odpovede.
Nie, neukončuj sama od seba PN. Nemocenké Ti bude vyplácané až do riadneho ukončenia PN ošetrujúcim lekárom, "pritiahnem za vlasy", napr. až do mája 2011. Nem. dávky budú vyplácané, ale len v tom prípade, že PN začala v roku 2010.
Zdenka 0705
04.01.11,14:24
Nie, nie... Aj ked tak ako pises ja zamer to urobit. Ale jedine co je doteraz schvalene je, ze len predcasny dochodcovia, ktori pracuju sa musia rozhodnut, ci budu brat dochodok alebo budu dalej robit.
Súhlasím, dodávam len, že ak sa predčasný SD rozhodne pracovať, bude mu pozastavená výplata dôchodku. Akonáhle dovŕši dôchodkový vek, obnoví sa mu výplata dôchodku, aj keď bude pracovať.
MarcelkaT
04.01.11,15:15
Ďakujem pekne za odpovede.