vikina293
03.01.11,15:12
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Keďže sa v rozpočtovej organizácii (ZŠ) musia ku koncu roka nulovať účty, ako by ste si účtovne poradili s niečím takýmto:
Peniaze za decembrové mzdy, zostatok z dopravy a za vzdelávacie poukazy sa previedli na školský depozit. To však nie je správne. Na depozite mali byť peniaze len za mzdy.
Ako sa s tým teraz vysporiadať?
susann2
04.01.11,05:48
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Keďže sa v rozpočtovej organizácii (ZŠ) musia ku koncu roka nulovať účty, ako by ste si účtovne poradili s niečím takýmto:
Peniaze za decembrové mzdy, zostatok z dopravy a za vzdelávacie poukazy sa previedli na školský depozit. To však nie je správne. Na depozite mali byť peniaze len za mzdy.
Ako sa s tým teraz vysporiadať?
V prvom rade bez dohodnutia sa so zriaďovateľom neurobte žiaden ďalší krok. Či už ide o štátne prostriedky alebo prostriedky zriaďovateľa účtuje o tom aj zriaďovateľ. Podľa mňa vy ako RO by ste to mohli zaúčtovať ako keby ste to odviedli, ponížili účty 357 alebo 354 a zriaďovateľ by to mohol zaúčtovať ako pohľadávku, ktorá nebola uhradená a previedli by ste mu to v tomto roku. V každom prípade musia vaše príjmy sadnúť so zriaďovateľom, to čo RO dal, musí aj RO vykazovať, že ich prijala, resp. nespotrebované fin. prost. vrátila, inak sa neskonsolidujete.