majuska8
03.01.11,15:31
neviam ci sa mi podari zohnat kto ho vyrabal, prisahovala som sa a ani neviem kedy ich menili.AK vie niekto poradit to opravit. Ci treba oknarov alebo....
220870
03.01.11,14:51
Treba demontovať parapety a osadiť ich nanovo.
lujza.j
03.01.11,17:36
netvrdím, že je ideálne riešenie, ale ja som tam natiahla silikón;)
misoft
03.01.11,18:44
V lete (teraz nie!) skúsiť dať preč parapet, skontrolovať, aká je medzera medzi profilom okna a murivom, ak je veľká, dať tam PUR penu (pozor, zväčšuje výrazne objem), po zatvrdnutí, presahujúce odstrániť (zarovnať) a parapet dať na miesto. Prípadne ešte dotesniť spomínaným silikónom. To by malo pomôcť. Silikón je pružný a drží tvar aj pri teplotných rozdieloch, PUR pena zase vyplní veľké medzery.
KATA50
04.01.11,13:43
Nám pri výmene okna zamestnanci firmy postupovali presne ako píše misoft, ale nakoniec ešte pod vonkajší parapet natiahli novú omietku...na tú pôvodnú starú. Vôbec neťahá chlad-okná perfektne tesnia.
misoft
04.01.11,14:05
Murárske vysprávky som nespomínal - považoval som to za samozrejmosť (z estetického pohľadu)
majuska8
05.01.11,15:51
Silikon je OK, fukat prestalo ale parapet je aj tak ladovy, asi nie je vobec zatepleny.

Bude treba skusit dat parapet dolu, co si ale vobec neviem predstavit.
Nemam vobec ziadne skusenosti, nemozem nieco pokazit?

pod parapetom je to v poriadku nie je ani studeny. Dom bol zatepleny po vymene okien

Dakujem.
misoft
05.01.11,18:17
Silikón v tomto prípade zamedzil prúdenie studeného vzduchu z existujúcej škáry smerom do miestnosti, avšak studený vzduch aj naďalej ochladzuje parapet - preto je sudený, nie je tam žiadna tepelná izolácia. Budeš to musieť cez zimu pretrpieť a keď Oskarko bude poriadne hriať (a bude pekne :D), urobiť to čo som spomínal v #4.
Parapety z vonkajšej strany bývajú niekedy uchytené na bokoch skrutkami, v miestnostiach sú často len "narazené" v urobených drážkach v murive tesne k okennému rámu. Stačí sa pozrieť, či niekde z parapetu "nehľadia" na teba hlavičky skrutiek. Ak áno, potom len vyskrutkovať, rovnomerným ťahom od okna (niekedy aj silnejším) sa parapet vysunie.
220870
05.01.11,18:59
Ak to presilikonujete pamätajte že silikon tam vydrží max 5 rokov potom sa začne odlepovať.Treba tie parapety povytŕhať a osadiť nanovo a poriadne.Na prichytenie parapetov zásadne nízkoexpanznú montážnu penu.Podfukovanie pod parapet je asi jedna z najčastejších chýb pri osádzaní okien.Montážnici sú za to buzerovaný na každom školení aj tak sa na to zvysoka ......Pritom to nieje nič zložité ,len trošičku zodpovednosti.
misoft
05.01.11,19:06
Pritom to nieje nič zložité ,len trošičku zodpovednosti. .... ktorá sa ale často vytráca.
220870
05.01.11,19:12
Ako keby som si kúpil nové auto a mám si doma na kolene naštelovať geomeriu.
majuska8
05.01.11,20:28
Vyskusam ked bude teplo. Dakujem. Mozno sa zadari a ak nie budem musiet pohladat "odbornikov".

Nezodpovedni a z velmi pekne urobeneho okna je zmatok :-((((
Ako laik nevidim nic. Ked boli silne mrazy i napriek horucim radiatorom je tu chladno.