kolomankraslan
03.01.11,16:55
Dobry den chcel by som sa spytat som živnostnik , nie som platcom dph a teraz bude robene danove priznanie za rok 2010.

Som ako sprostredkovatel mam vystavene faktury v hodnote 7760 eur za rok 2010.

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie bud ist na ten 40% pausal co znamena ze zo sumy 7760 eur odpocitam 40% to je 3140 eur minus a ostane mi suma 4620 eur a s toho 19% dam statu.

Alebo to nespravit na 40 percentny pausal len to je problem ze mam vydajove faktury v hodnote 2300 eur .

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie , alebo ako by bolo lepsie to spravit .

Za kazdu odpoved som vdacny.

Učtovnicke som to este nebral len aby som vedel na co sa mam pripravit.

Vopred dakujem a s pozdravom ostavam.
Chobot
03.01.11,16:03
Dobry den chcel by som sa spytat som živnostnik , nie som platcom dph a teraz bude robene danove priznanie za rok 2010.

Som ako sprostredkovatel mam vystavene faktury v hodnote 7760 eur za rok 2010.

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie bud ist na ten 40% pausal co znamena ze zo sumy 7760 eur odpocitam 40% to je 3140 eur minus a ostane mi suma 4620 eur a s toho 19% dam statu.

Alebo to nespravit na 40 percentny pausal len to je problem ze mam vydajove faktury v hodnote 2300 eur .

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie , alebo ako by bolo lepsie to spravit .

Za kazdu odpoved som vdacny.

Učtovnicke som to este nebral len aby som vedel na co sa mam pripravit.

Vopred dakujem a s pozdravom ostavam.

Však ty si musíš vypočítať, čo je pre teba výhodnejšie.:confused:
Gunka
03.01.11,16:10
Z príjmu si dáš 40% paušálne výdavky plus odovdy do ZP a SP a odpočítateľnú položku na daňovníka vo výške 4025,70 takže základ dane bude..... /vypočítaj si / neviem či si platíš aj SP.
Gabca
03.01.11,16:13
Vela podstatnych udajov v tvojej otazke chyba, ale len ak tak letmo pozeram, tak ak nechces platit dane, vyhodnejsie su pausalne vydavky 40%.
kolomankraslan
03.01.11,16:37
Z príjmu si dáš 40% paušálne výdavky plus odovdy do ZP a SP a odpočítateľnú položku na daňovníka vo výške 4025,70 takže základ dane bude..... /vypočítaj si / neviem či si platíš aj SP.


Prosim ta vedel by si mi to blizsie opisat co si napisal hlavne ze odpocitatelnu polozku co to znamena a to je v sk alebo v eur?
SP platim aj ZP
SP 95 eur
ZP 4 eur to preto lebo som aj zamestnany.

SP platim od jula .

dakujem za odpoved
veronikasad
03.01.11,16:41
Prosim ta vedel by si mi to blizsie opisat co si napisal hlavne ze odpocitatelnu polozku co to znamena a to je v sk alebo v eur?
SP platim aj ZP
SP 95 eur
ZP 4 eur to preto lebo som aj zamestnany.

SP platim od jula .

dakujem za odpoved
Pokial máš príjem aj zo zamestnania, kde si zrejme uplatňuješ nezd.časť základu dane (pre rok 2010 je to suma 4025,70€), plateniu daní z príjmu zo živnosti sa nevyhneš.

Pri živnosti zdaňuješ len príjem zo zaplatených faktúr. K 40 % paušálnym výdavkom si pripočítaj zaplatené poistné do zdr. a sociálnej poisťovne do 31.12.2010.

Podávaš jedno daňové priznanie (typ B), v ktorom uvedieš príjmy zo závislej činnosti-zamestnania (§ 5) a príjmy z podnikania (§6).