ba.jaja
03.01.11,16:13
V minulom roku som už získal titul bc na vysokej škole. Teraz som v 1.ročníku magisterského štúdia, ale dobabralo sa viacero mojich plánov, máme aj veľké rodinné problémy /okrem iného aj finančné.../ a nemám dobrú perspektívu na ukončenie tohto semestra....takže o šďalšom nemôže byť ani reči.
Rodiičia sú rozvedení, bývam u mamy a risuje sa mi v dohľadnom období veľmi zaujímavá práca, aj patrične ohodnotená....to sa len tak nezahadzuje...
Neviem, či mám radšej ja požiadať o prerušenie alebo dokonca ukončenie štúdia na mojej škole, alebo čakať, až mi škola pošle informáciu o mojom vylúčení - a hlavne aký to bude mať dopad pre mamu, ktorá na mňa bere prídavky a asi aj niečo pri dávke v hmotnej núdzi???

Je výhodné pre mňa iba požiadať o prerušenie štúdia, a k akému termínu a kedy ho podať ? /až budem mať ísť podpísať pracovnú zmluvu?/
Vďaka za Vaše užitočné odpovede, možno sa zídu aj iným študákom....
ba.jaja
15.01.11,10:12
Prosim, najde sa dakto, kto vie odpovedat aspon na cast mojich otazok? Vdaka vopred
ivka70
16.01.11,13:17
Myslim, ze poziadat o prerusenie studia k terminu nastupu do prace dobry napad.
Nebude tam ziadne "vakuum" bez zdravotneho poistenia.
Kazdopadne prerusenie studia treba nahlasit aj v zdravotnej poistovni do 8 dni.
Nasledne ak mama pobera davku v hmotnej nudzi a pridavky, tak aj na UPSVaR.
Ak mas menej ako 25 rokov, budu mame pocitat tvoj prijem do davky v hmotnej nudzi, cize moze o nu prist.
Zaciatok prace je aj pre otca koncom platenia vyzivneho, tiez ho treba informovat.
olga88
16.01.11,14:14
Magisterske studium si urcite dorob formou externeho studia.