wickey
03.01.11,16:29
Dobrý deň, preštudoval som nové znenie zákona o DPH, ale stále mám v určitých veciach nejasno.

Moja sro začala dodávať službu firme do ČR v decembri 2010. Teraz chcem vystaviť faktúru za dodané služby za december 2010.

Dnes som sa bol zaregistrovať na dú podľa §7a.

Táto registrácia je potrebná pri každom dodaní služby mimo SR (tak mi povedali na dú)? Pre prijímateľa, ktorý je platcom DPH v ČR, aj pre takého, ktorý nie je?

Zároveň ma zaujíma kto bude teraz tú DPH platiť - ak je platcom prijímateľ v ČR, tak on (faktúrujem mu sumu bez DPH)? A ak platcom nie je, tak ja (faktúrujem mu sumu s DPH)?

Mám v tom zmätky, ďakujem vopred za každú relevantnú radu.
KEJKA
03.01.11,16:12
registrovaný podľa §7a) nie si platiteľom DPH. Si iba povinný kvartálne urobiť súhrnný výkaz a elektronicky ho doručiť na DU.
Plníš funkciu akéhosi "EU-bonzáka". Zdaňuje prijímateľ služby, ktorý tiež musí byť buď platiteľom DPH alebo registrovaný obdobne ako ty podľa českého Z-DPH.
Pokiaľ ty prijmeš službu z EU tak odvedieš DPH v SR a nemáš nárok na odpočítanie.
wickey
03.01.11,16:16
aha, čiže ak služba mala hodnotu napr. 500 €, tak normálne vyfakturujem 500 € a nestarám sa viac, len to raz za 1/4 rok oznámim vo výkaze?
ivettt
04.01.11,19:46
ale registrovať si sa mal pred dodaním služby do ČR
wickey
04.01.11,19:50
na dú mi ale povedali, že registrovať sa stačí pred vystavením faktúry.