matej37
03.01.11,16:50
Jeden môj kamarát ide začať podnikať s elektrom a v dome bude mať len sklad bez kamennej predajne. Príde mu nejaká kontrola z nejakého úradu na osobný pc, z ktorého bude podnikať a dá mu pokutu za nelegálny Windows? Či má kúpiť legálny Windows?
misomiso
03.01.11,16:08
Pocuvaj ty - jeden kamarat - ja by som radsej na tvojom mieste kupil legalny Win, pripadne myslim nejaky Linux je legalne zararmo.
camozzi
03.01.11,16:09
Okrem kupy poznas aj iny legalny sposob ako mat (nie len) Windows? Na nelegalnu kopiu softwaru moze prist aj bezna danova kontrola. Staci, ak si od teba vypytaju doklad o nadobudnuti softwaru.
profesional
03.01.11,17:40
Ak si odmyslime ze je to trestne, tak minimalne je to nemoralne aby niekto profitoval z pouzivania nelegalneho sw..
MatoB
03.01.11,18:10
Jeden tvoj kamarat??? A nie si to nahodou ty?
matej37
04.01.11,09:09
Takže daňová kontrola by nato prišla?
srska
04.01.11,09:15
Takže daňová kontrola by nato prišla?
moja ano ;) - keby lepšie platili
Dáša_
04.01.11,09:32
Takže daňová kontrola by nato prišla?

Ešte som teda nevidela daňovú kontrolu, ktorá sa zaoberala otázkou, či máš na PC originál SW :D:D To skôr iné organizácie sa o to zaujímajú...
srska
04.01.11,09:36
Ešte som teda nevidela daňovú kontrolu, ktorá sa zaoberala otázkou, či máš na PC originál SW :D:D To skôr iné organizácie sa o to zaujímajú...
veď preto má klik - zábavné :D
camozzi
04.01.11,12:40
allgreen
12.08.11,10:01
dobrý
mal by som otázku, je mi jasné že PC na predajni ktorý slúži ako pokladna musí mať legálny operačný systém, ale je rozdiel či je na nom instalovaná verzia Home alebo Profesional od mrkvosoftu?
a ešte ak kúpim PC napr. cez inzerát kde inzerujúci píše ze pc s windowsom má licenčnú nálepku Home ako overím pravost toho systému, dá sa to po internete alebo treba niekam zavolať?
Dubak2000
12.08.11,13:26
dobrý
mal by som otázku, je mi jasné že PC na predajni ktorý slúži ako pokladna musí mať legálny operačný systém, ale je rozdiel či je na nom instalovaná verzia Home alebo Profesional od mrkvosoftu?
a ešte ak kúpim PC napr. cez inzerát kde inzerujúci píše ze pc s windowsom má licenčnú nálepku Home ako overím pravost toho systému, dá sa to po internete alebo treba niekam zavolať?

Myslim si ze ak pocuzivas na podnikanie pocitac s home licenciou tak je to to iste ako keby si licenciu ani nemal. Ale museli by ti preukazat ze je pocitac pouzivany na podnikanie. Ale ako sa pisalo v clanku co tu bol link... obvykle ak zistia ze licenciu nemas tak sa licencia dokupuje dodatocne a dalej sa to trestne alebo inak moc neriesi.
Inak myslim ze pouzitie Home licencie je dost bezne, hlavne lacnejsie notebooky maju tento uz nainstalovany a neviem kolko ludi si ho upgraduje na profesional. Ale ak by firmy mali zaujem to zistit lahko mozu, ak predali pocitac na firmu s predinstalovanym Home systemom tak by to mohli riesit.
allgreen
15.08.11,08:42
tak som zistil v predajni s pocitacmi aj pan od ktoreho budem mat fiskalnu tlaciaren vraveli, ze xp home ediciu mozem kludne pouzit na pc kasu v predajni, Dufam ze to bude v poriadku
spynfo
18.08.11,04:58
Preboha, eshop pod windows? Tak to sa priprav na neustale problemy s padanim serveru, virusmi, a pod. Vela stastia ;)
lentaknaokraj
18.08.11,08:35
vidim,ze nikto tuna nema ani sajtu o tom co je windows Home a co profesional.Obe verzie mozu byt pouzite na podnikanie,to zee je jedna verzia nazvana Home,este neznamena,ze sa nemoze pouzivat vo firme.Verzia profesional ma na rozdiel urcite funkcie naviac,o ktorych bezny uzivatel ani nema paru naco sA pouzivaju.Jedna sa hlavne o spravu a sietovanie a preto je profesional verzia vhodnejsia do firiem kde je vela PC a je potrebne ich zosietovat a nasledne spravovat.
Takze kludne mozes pouzivat Home edition vo svojej firme.
Dalej pre spynfo a jeho reakciu Preboha, eshop pod windows? Tak to sa priprav na neustale problemy s padanim serveru, virusmi, a pod. Vela stastia sa pytam no a co?????
Preco by mal mat stale take problemy?Ak nebude na tom kompe chodit po nevhodnych strankach,tahat warezy a torenty,zabezpeci si ho antivirakom a firewallom tak nevidim dovod preco by nemohol?
Aj ked vhodnejsi sposob vidim zaplatit si profesionalnu sluzbu pre eshop,nestaoji to az tak vela,staci "guglit" )