eoneon
01.12.05,10:26
Ahojte, mam trosku kurioznu otazku, mozem podat stavkovaci tiket na firmu? Bol by to danovo uznatelny vydavok (napadlo ma to v suvislosti s presunom zisku do buduceho roka)? Vdaka za nazory :)
durisovad
01.12.05,09:56
Pokial by bolo v cinnosti firmy, ze sa zivi stavkovanim, tak snad ano. Ale ak je to normalna firma s predmetom cinnosti inym ako je stavkovanie, tak asi veeeelmi tazko.
eoneon
01.12.05,10:01
A je mozne pridat na zivnostensky list stavkovanie? Lebo doplnit by to nemal byt problem (az na ten 1000 Sk kolok :-)...
eoneon
01.12.05,10:07
Este jedna poznamka:
Výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov su oslobodene od dane, takze je mozne, ze aj naklady na to budu mimo danovo uznatelne vydavky, je to tak, alebo predsa len nie?
Tweety
01.12.05,10:54
:o
Este jedna poznamka:
Výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov su oslobodene od dane, takze je mozne, ze aj naklady na to budu mimo danovo uznatelne vydavky, je to tak, alebo predsa len nie?
Odpoveď máš pod číslom 2.:rolleyes: :o
eoneon
01.12.05,11:54
ved ano, ale moze sa firma zivit stavkovanim? o toto mi ide, vdaka
Tweety
01.12.05,12:00
ved ano, ale moze sa firma zivit stavkovanim? o toto mi ide, vdaka
Ak má licenciu z MF, tak áno.:rolleyes: ;)
durisovad
01.12.05,14:19
Myslim, ze licencia sa vztahuje na prevadzkovanie nejakej stavkovej kancelarie , to znamena na prijimanie stavok (a penazi) od ludi, ktori tuzia hazardovat. Este som nepocula o takej firme, ktora by mala v predmete podnikania stavkovanie. Ale treba sa informovat na ministerstve hospodarstva alebo financii, neviem, pod ktore ministerstvo spada posudzovanie zivnosti. A pravdu povediac, taka firma by asi bola permanentne v strate. Stavkove kancelarie a vobec spolocnosti, ktore prijimaju stavky maju obrovske zisky prave z toho, ze ludia do nich nosia peniaze v ufnosti na velku vyhru. Lenze prijatych penazi je vzdy nepomerne viac ako vydanych na vyhry.
fred
14.12.05,00:52
tiez by ma to zaujimalo...
mozno by sa to dalo zahrnut pod nieco... obchodna zivnost ? vask je to investicia ne ? mozno ne :) ale ak ti ide len o presun zisku tak cez tu obch. ziv. by to slo ne ? kupis hocico a predas.
eoneon
14.12.05,08:24
neviem, ci sa nahodou vydaj nezaratava do nakladov az v roku, ked sa tovar aj preda...
fred
14.12.05,13:04
o tom neviem ani ja, ale viem ze ludia si znizovali zaklad (presuvali zisk) hentak ze nakupovali zasoby
ajobs
14.12.05,13:08
o tom neviem ani ja, ale viem ze ludia si znizovali zaklad (presuvali zisk) hentak ze nakupovali zasoby

Máš stávkovanie v predmete činnosti, si Tipos alebo kasíno ?:eek:
fred
14.12.05,13:22
tipos tiez nemoze stavkovat. ta licencia MF je na to aby si mohol poskytovat taketo sluzby nie ich vyuzivat. ani nechcem vediet co to obnasa ziskat licenciu MF.. ale tu ide o to stavkovat, pravdepodobne to nejde na firmu. kedze je aj zakonom osetrene ze vynosi su uz zdanene alebo tak nejak, neviem presne, asi to plati stavkova.
elli
14.02.06,21:55
A je mozne pridat na zivnostensky list stavkovanie? Lebo doplnit by to nemal byt problem (az na ten 1000 Sk kolok :-)...

a kam? do volnych, remeselnych, obchodnych alebo akych zivnosti? :-)
durisovad
14.02.06,21:58
Ak by bola kategoria spekulacnych zivnosti, tam by to snad pasovalo.
durisovad
14.02.06,22:00
Ak by bola kategoria spekulacnych zivnosti, tak tam by to snad zapasovalo.
Melnick
14.02.06,22:45
Ahojte, mam trosku kurioznu otazku, mozem podat stavkovaci tiket na firmu? Bol by to danovo uznatelny vydavok (napadlo ma to v suvislosti s presunom zisku do buduceho roka)? Vdaka za nazory :)
:) :)
Daj tip aj nám, keď vieš,že to bude zisk budúceho roka.
Dopraj kolegom:D :D