mariannabebcakova
03.01.11,16:21
Mám jednu otázočku, SZČO si platí aj poistné ako dobrovolne nemocensky poistená osoba, môže si toto poistné dať ako SZČO do daňovo uznaných nákladov?
veronikasad
03.01.11,16:27
Mám jednu otázočku, SZČO si platí aj poistné ako dobrovolne nemocensky poistená osoba, môže si toto poistné dať ako SZČO do daňovo uznaných nákladov?
ano, môže
mariannabebcakova
03.01.11,16:45
ďakujem za rýchlu odpoveď
Denny30
03.01.11,16:55
obry den, rada by som Vas poprosila o radu. DNP poistenie si platim z maxima u 2 roky. Predpokladany datum porodu mam 15.8.2011. DNP sa rata za minuly rok. Moja otazka znie, ci je potrebne aj teraz platit z maxima, aby som dostala najvysiu matersku. Dakujem
S pozdravom Denny
nika.sum
27.03.11,12:09
Ahoj, ak mal SZCO prerusenu zivnost 2007-10/2010, obnovil ju v polovici 10/2010, pocas prerusenia platil dobrovolne odvody do SP. Za 10/2010 si moze uplatnit len alikvotnu cast do VOZD aj ked boli zaplatene v 11/2010, spravne?
veronikasad
27.03.11,12:24
Ahoj, ak mal SZCO prerusenu zivnost 2007-10/2010, obnovil ju v polovici 10/2010, pocas prerusenia platil dobrovolne odvody do SP. Za 10/2010 si moze uplatnit len alikvotnu cast do VOZD aj ked boli zaplatene v 11/2010, spravne?
DNP počas prerušenej živnosti nie je VOZD v § 6. Vo VOZD si uplatní len obdobie od obnovenia živnosti.

Počas prerušenej živnosti bol zamestnancom ?
nika.sum
27.03.11,12:39
DNP počas prerušenej živnosti nie je VOZD v § 6. Vo VOZD si uplatní len obdobie od obnovenia živnosti.

Počas prerušenej živnosti bol zamestnancom ?

do 04/2010 bol zamestnancom od 05/2010 bol dobrovolne nezamestnany. V SP dobrovolne platitel Pv nezam. a nemoc. od 5/2010.

Za obdobie 05/2010 do obnovenia zivnosti nema uhradene ZP - zaplati po podani RZZP.

To DNP som aj rozclenila na VOZD po obnoveni a VNZD pred obnovenim. Len niekde som tu citala iny nazor, tak si uz preverujem aj taketo malickosti. Dakujem.:)
veronikasad
27.03.11,12:41
do 04/2010 bol zamestnancom od 05/2010 bol dobrovolne nezamestnany. V SP dobrovolne platitel Pv nezam. a nemoc. od 5/2010.

Za obdobie 05/2010 do obnovenia zivnosti nema uhradene ZP - zaplati po podani RZZP.

To DNP som aj rozclenila na VOZD po obnoveni a VNZD pred obnovenim. Len niekde som tu citala iny nazor, tak si uz preveruje aj taketo malickosti. Dakujem.:)
DNP počas prerušenej živnosti môžeš pripočítať k poistnému zo zamestnania a znížiť si tak základ dane z § 5
nika.sum
27.03.11,12:43
DNP počas prerušenej živnosti môžeš pripočítať k poistnému zo zamestnania a znížiť si tak základ dane z § 5

Ale asi len tie mesiace ked bola zamestnana. Kedze platila DNP az po ukonceni zamestnania, v obdobi ked bola dobrovolne nezamestnana, to asi nie je mozne či?
veronikasad
27.03.11,12:44
Ale asi len tie mesiace ked bola zamestnana. Kedze platila DNP az po ukonceni zamestnania, v obdobi ked bola dobrovolne nezamestnana, to asi nie je mozne či?
nie, za všetky mesiace ...
nika.sum
27.03.11,12:46
dakujem velmi pekne, myslim ze tym potesim. Este som sa s tymto nestretla (asi preto lebo nik si z tych mojich neplati dobrovolne). Zase som o nieco mudrejsia.
nika.sum
27.03.11,12:52
Mozem este je to podla § 5 odst. 8 - a to vlastne tym, ze ked sa zahlasi na dobrovolne poistenie, tak sa pre neho stava povinnym?
A ako to bude s preddavkami na ZP. Nema zaplatene od 5/2010 do 10/2010, zaplati to v r. 2011, bude si to moct dat do VOZD alebo to musim rozclenit na obdobie pred a po obnoveni zivnosti? A moze si to tiez uplatnit nejako v DP?
A este mi to neda, prepacte. Pisete ze DNP-cize dobrovolne nemocenske poistenie. To sa netyka aj dobrovolneho poistenia v nezamestnanosti?