babicka1
04.01.11,09:23
mohli by ste mi povedat ktorí konrektor je lepší ,
LNB konvertor pre príjem z dvoch družíc z odstupom 3° so zabudovaným DiSEqC prepínačom.Fullband, šumové číslo 0,2 dB.
monoblock 4° pre príjem z dvoch družíc ASTRA19,2 a ASTRA 23,5. podla čoho sa to určuje je lepší s DiSEqC prepínačom ,alebo bez nehomohli by ste mi povedat ktorí konrektor je lepší ,
LNB konvertor pre príjem z dvoch družíc z odstupom 3° so zabudovaným DiSEqC prepínačom.Fullband, šumové číslo 0,2 dB.
monoblock 4° pre príjem z dvoch družíc ASTRA19,2 a ASTRA 23,5. podla čoho sa to určuje je lepší s DiSEqC prepínačom ,alebo bez neho
paloo
04.01.11,11:03
Máš v tom riadny guláš:D vieš vôbec na čo to chceš použiť?
tranzistor20
04.01.11,11:33
ako si napisala ... ten z 4 stupnovym odstupom je pre sucastny prijem stanic z 23.5 (skylink - cs-link atd.) a z 19,2 (astra)... Potom su este zo 6 stupnovym odstupom ..tie su pre prijem z hotbirdu 13 a z astry 19,2. ... Samozrejme plati ze cim nizzsie sumove cislo tym lepsie... To je ale skutocne iba v strucnosti... najlepsie bude ked nam prezradis preco sa na to pytas ...
tranzistor20
04.01.11,12:03
este pre doplnenie ..ten monoblok s tym 3 stupnovym odstupom je pre sucastny prijem stanic z hotbirdu (13 E) a eutelsatu (16 E)
babicka1
04.01.11,16:07
chcela by som kúpit nejaký, len ked som sa pozerala zistila som ,že sú rôzne druhy preto teraz neviem čo mám kúpit chcela by som sledovat aj astru 19,2 VIVU ,MTV mám to teraz nadstavené na ASTRU 23,5 aký je to konektor s DiSEqC prepínačom. alebo aký potrebujem ja ? ja sa tomu nerozumiem iba chcem viac programov
Fero11
04.01.11,20:48
Po prve, nie je to konektor ani korektor ani nic podobne, ale je to konvertor (alebo LNB (Low-noise block)
Ak chces Astru 23,5E aj Astru 19,2E, tak potrebules LNB monoblok.
Diseqc je protokol na prepinanie medzi LNB (monoblok ma uz diseqc prepinac zabudovany, takze uz nepotrebujes dokupovat externy prepinac)
Stacilo by ti napr. toto http://www.ipbox.sk/prislusenstvo/lnb-konvertory/lnb-monoblock/lnb-fte-lnc-30-monoblock-4-3-single.html
Existuje este aj motor k parabole, tam je moznost prijimat mozno aj 10-20 druzic, ale motor toci cca 1-2 stupne za sekundu, ale o nic sa nemusis starat, vsetko je to automatika (taktiez diseqc 1.2)
Co sa tyka sumoveho cisla, tak cim mensi sum, tym lepsi prijem, ale sumovym cislom sa nemusis riadit. Mam odskusane, ze niektore LNB s vacsim sumovym cislo su citlivejsie ako s mesim
babicka1
05.01.11,09:52
ahoj dakujem za radu ,ja sa tomu nerozumiem preto sa pýtam aby som nekúpila dajakú sprostost takže ten monoblok by mi stačil,už by som nemusela točit s parabolou stačilo by iba vymenit ten monoblok , prepáč ja sa tomu nerozumie tak preto tu píšem také sprostosti ,ale chcem vediet viac, tak dakujem za radu
TomasHC
05.01.11,11:16
Ja mam nejaky ten LNB monoblok aby som mal aj astru 19,2 - ale uprimne, naladil som to, a v zivote nepozeral... :)
babicka1
05.01.11,12:10
možno máš pravdu ,ale ja by som chcela aspon tie hudobné kanály,je pravda ,že ked je tých kanálov viac aj tak sa nedá pozerat všetko naraz,možno ,že je to iba s tým ,že by som chcela viac ale inak s tebou súhlasím ,ostanem asi pri zemi dakujem za odpoved
tranzistor20
05.01.11,12:16
Ja popravde vyuzivam 19,2 castejsie ako 23,5 ... sledovanie nemeckych programov mi pomaha zdokonalovat nemcinu.... napriklad na hotbirde je zas vela talianskych ..na 28 zas britskych atd... samozrejme ... pre mainstreamoveho divaka slovenskych a cesky TV je to takmer nepouzitelne...na druhu stranu ...za tych par stoviek to myslim stoji....
tvr25
09.05.11,22:08
Šumové číslo nehrá už dnes rolu. Nedá sa dosiahnuť šumové číslo, že 0.05... Takže je takmer úplne jedno, či je šumové číslo 0,2 dB, alebo 0,1 dB. Aj tie čo uvádzajú 0,1 dB sú len vyberané nula dvojky...Kto by chcel vidiet konvertor, ktorý naozaj ešte potrebuje riešiť šumové číslo, nech pozrie na tento článok http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=278