delina15
04.01.11,08:29
dobrý den,

chcela by som sa informovať ako to je s knihou jázd, za rok 2010? je potrebná pre firmu, pretože u nás vo firme vobec nerealizovali žiadne zápisy do knihy jázd a neviem teda čo teraz s tým? ....

ďakujem veľmi pekne za info :)
wallie
04.01.11,13:38
§19 ods.2 písm. l) bod 3 - výdavky na spotrebované PHM možno uplatniť vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80% z celkového preukázateľného nákupu PHM (všetky bločky za PHM) za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených km podľa stavu tachometra na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia za každé vozidlo samostatne,( v tomto prípade sa vedenie knihy jázd nevyžaduje)

paušál možno uplatniť na každé vozidlo okrem prípadu, ak ide o vlastné súkromné vozidlo nezaradené do obchodného majetku používané na podnikanie.
delina15
08.01.11,10:05
takže ak používam 80% a 20% tak nemusí byť kniha jázd, áno ide len o firemné autá....super správa, ďakujem...