leeela
04.01.11,09:36
Ahojte,

potrebovala by som poradit v jednej tazkej zivotnej situacii. Neviem, ci mi tu vlastne niekto bude vediet poradit... Ide v skratke o toto:

Sme traja surodenci v podstate uz vsetci dospeli (brat sice este studuje na VS, sestra sa s otcom nebavi, ma svoj zivot a ja mam pracu na dobu urcitu), matka zomrela uz davno. Donedavna sme ja a brat byvali u otca, lenze ho pred polrokom vyhodili z prace za alkohol, teraz byvame u rodiny. Neplati energie (tie neplatil uz nejaky cas pred vyhadzovom), iba sa opija, nehlada si pracu, z domu si robi smetisko a navyse sme zistili, ze ma po kadejakych spolocnostiach pozicky (od bank, cez postu az po nejake nebankovky) v nezistenej vyske, ale co som mu tak zbezne pozerala postu, tak to bude snad aj 10-20 000 €. Odstahovali sme sa k rodine, otec ostal byvat sam v dome. Asi pred 2 tyzdnami dal na nas prepisat dom - darovacou zmluvou - lebo mu zacali chodit upomienky z nejakych spolocnosti, ktore sa vyhrazaju exekuciami..Dom je stary, v dezolatnom stave, nebude sa dat ani dobre predat. Za peniaze za dom chceme kupit otcovi nejake mensie a lacnejsie byvanie, potom nebude ani na vyplatenie tych dlhov...my si to ako mladi nezabezpeceni ludia nemozeme dovolit. Pocula som o nejakom osobnom bankrote. Co to je? Pomohlo by to? Co by sa dalo v takejto situacii robit? Nebudeme mat problemy s tou darovacou zmluvou pri pripadnom sude alebo exekucii? Co by sa dalo robit s tymi dlhmi? Sme zufali...Dakujem za rady pripadne podobne zivotne situacie :mee: