Jennys
04.01.11,11:03
Prosím vás, uzatváram si rok 2010 aby som si mohla dať ďaňové priznanie. Som SZCO a vediem si JU. Minulý rok som však pracovala len prvý mesiac - január nakoľko som musela svoju činnosť ukončiť, čakala som dvojčatá. Takže od februára som bola PN a potom som prešla v júli na materskú na ktorej som asi do konca apríla. Teda materskú by som mala mať do 30.4. a od 1.5. by som mala nastúpiť na rodičovskú. Zivnosť som si neprerušila, prerušila by som si ju až k 30.4.2011 po ukončení rodičovskej teda ešte pred ukončením by som si živnosť znova obnovila asi od 1.1.2013 ale budem vykonávať úplne inú činnosť ako som mala doteraz takže som predala svoj e-shop začiatkom januára. Potrebujem však vedieť ako si predaj obchodu účtovať, či je to ako služba ovplyvňujúca základ dane alebo kde to zaradiť aby to bolo správne? Najviac ma však zaujíma, tým že som na materskej a bola som PN tak som už odvody minimálne čo som mala, nemusela platiť. V roku 2013 začnem v podstate podnikať znova od nuly a ak sa mi bude predaj obchodu rátať ako príjem tak mi asi vznikne povinnosť platiť znova odvody. Alebo ako to je? Keď preruším živnosť a potom ju obnovím tak sa mi budú odvody rátať za rok 2010 alebo ako to je? Alebo ich nebudem musieť platiť? Aký je teraz príjem aby som platila minimálne odvody? Prosím poraďte mi lebo sa z toho neviem vymotať a rada by som si to konečne už doriešila. Ďakujem.
Jennys
04.01.11,10:23
Tak teraz som hľadala na nete a našla som, že odvody sa v roku 2011 budú platiť ak v roku 2010 bol celkový príjem (bez odpočítania výdavkov) viac ako 3948,72 € a nezdaniteľná časť základu dane je 4025,70 €. Našla som si to správne? Potom by to teda znamenalo, že aj keby som si predaj e-shopu dala do príjmov či už ako POZD alebo neovplyvňujúci tak daň nebudem platiť keďže mne to vychádza obrat cca 3290 a nemala by som platiť potom ani odvody keď začnem v tom roku 2013 znova podnikať, nie?
Provenzzano
07.05.12,06:53
Zdravím, kde ste predali obchod? Mám zdravotné problémy, ktoré mi nedovoľujú ďalej prevádzkovať online obchod a chcel by som ho tiež predať... obchod funguje 3 roky... predal by som ho s dodávateľskými zmluvami a databázou zákazníkov. Díky za odpoveď