wasko
04.01.11,10:07
Pekný deň, prosím o radu

konateľ tankoval PHM v Rakúsku. DPH účtujem do nákladov na príslušný účet PHM. Ale firma si nerobí knihu jázd a uplatňuje paušálne výdavky 80%. Robím z tohto bločku nejaký prepočet alebo len zaúčtujem celý bloček do nákladov a z toho uplatním len tých 80%????

Vopred ďakujem za každú radu.
IvoM
04.01.11,11:59
80% hodnoty bločku vrátane DPH je daňový náklad a 20%nedaňový náklad, v PU by som to analyticky rozúčtoval a v JÚ dal 20% na výdaj nevplyv.základ dane.
wasko
04.01.11,15:46
Ďakujem pekne za odpoveď
olkos
14.11.11,09:29
Ahoj neviem ci tankoval este v 2010 ale od 2011 je zmena zakona DP §19 ods 3 pism.k a uz sa nemoze zahranicna DPH davat do nakladov ale musis poziadat o vratenie dane ak tak neurobis musi to mat pripocitatelnu polozku DPPO. Musis to viest ako pohladavku a na konci roka posudit ci splnas tzv minimum sumy na vratenie DPH z danej krajiny. ak nemas mozes to dat do nakladov ak mas splnene minimum a nepoziadas o vratenie musis todat do vynosov alebo ako pripocitatelnu polozku .