Jennys
04.01.11,11:58
Prosím vás, predala som e-shop a účtujem v JU ako si ho mám zaúčtovať do peňažného denníka? Je to služba alebo tovar? A je to príjem ovplyvňujúci alebo neovplyvňujúci základ dane? E-shopy nepredávam, jeden som prevádzkovala ale musela som ho predať tak teraz neviem ako to účtovať. Ďakujem.
Dáša_
04.01.11,11:03
ten obchod si predala aj s tovarom na sklade?
Jennys
04.01.11,11:17
na sklade som mala tovar tak za 100 € ale ten som predala zvlášť, nedávala som to do toho obchodu, takže tovar som si zaúčtovala normálne ako predaj tovaru len neviem ako zaúčtovať ten obchod.
ekopo
04.01.11,11:39
...že to to bol POZD - iný príjem.....?
Jennys
05.01.11,09:46
...že to to bol POZD - iný príjem.....?
tak to som nepochopila, mám to teda účtovať ako POZD? Aby bolo jasnejšie, tak obchod som faktúrovala zvlášť a tovar zvlášť na faktúre, nie na jednej faktúre všetko, lebo som myslela, že tovar budem účtovať ako príjem za tovar a obchod ako príjem za služby, tak aby sa mi to nemiešalo.
rodina1
05.01.11,09:58
tak to som nepochopila, mám to teda účtovať ako POZD? Aby bolo jasnejšie, tak obchod som faktúrovala zvlášť a tovar zvlášť na faktúre, nie na jednej faktúre všetko, lebo som myslela, že tovar budem účtovať ako príjem za tovar a obchod ako príjem za služby, tak aby sa mi to nemiešalo.
Ako POZD - iný príjem je myslené v členení iný príjem. Pretože to nemôžeš účtovať ako POZD - príjem za tovar, ani ako príjem za výrobky a služby, takže ti už len zostáva členenie - iný príjem.
Jennys
05.01.11,10:15
Ako POZD - iný príjem je myslené v členení iný príjem. Pretože to nemôžeš účtovať ako POZD - príjem za tovar, ani ako príjem za výrobky a služby, takže ti už len zostáva členenie - iný príjem.

aha, takže iný zdaniteľný príjem?