akostub
04.01.11,14:14
Ahojte :-))

prave si robim vyuctovanie cest. vydajov za december.. cely mesiac som na sluzobke, no neviem, ci si mam vykazat poskytnute jedlo - ranajky pokial je to v cene ubytovania?
podla mna by som si ich nemala vykazovat, nakolko firma za mna neplati solo ranajky.. Preto prosim o radu..

Dakujem vopred...
veronikasad
04.01.11,13:28
Pozri zákon o cestovných náhradách

(7) Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravné určené podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 znížené o

a) preukázanú sumu za raňajky alebo
b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
Martin Mocko
04.01.11,13:29
Ahojte :-))

prave si robim vyuctovanie cest. vydajov za december.. cely mesiac som na sluzobke, no neviem, ci si mam vykazat poskytnute jedlo - ranajky pokial je to v cene ubytovania?
podla mna by som si ich nemala vykazovat, nakolko firma za mna neplati solo ranajky.. Preto prosim o radu..

Dakujem vopred...

Ano, mas. Standardne uz dnes hotely a penziony v ramci ubytovania poskytuju i ranajky. Nie je to ziadnym tajomstvom. A dokonca to byva aj na ucte (ubytovanie vratane ranajok). Nie je podstatne, ci firma plati solo ranajky alebo nie. Podstatne je to, ze strava bola poskytnuta.
akostub
04.01.11,13:43
a co v pripade, ak to na fakture nie je uvedene?
Martin Mocko
04.01.11,15:14
a co v pripade, ak to na fakture nie je uvedene?

Pozri, vies co to znamená "aktívny pracovník DU"? Pre toho nie je problém napísať dožiadanie druhej strany, či hotel poskytuje štandardne ranajky v ubytovaní. A keď je inteligentný, tak pozrie iba na web...:rolleyes: