AerinSun
04.01.11,15:44
Ahojte poraďáci, potrebujem radu. Som na PN od včera 03.01.2011 do 8.01.2011, ale dcérka dostala vysoké teploty a budem s ňou musieť ísť buď teraz na pohotovosť, alebo zajtra za našim detským. Ak by mi v čase návštevy detského lekára prišla kontrola, ako sa to má podľa správnosti riešiť? Môžem počas PN ísť s dieťaťom k lekárovi, ak nemá s kým iným ísť? A Ešte : nemám žiadne vychádzky. Prosím, viete mi niekto odpovedať?
Tweety
04.01.11,15:00
Ahojte poraďáci, potrebujem radu. Som na PN od včera 03.01.2011 do 8.01.2011, ale dcérka dostala vysoké teploty a budem s ňou musieť ísť buď teraz na pohotovosť, alebo zajtra za našim detským. Ak by mi v čase návštevy detského lekára prišla kontrola, ako sa to má podľa správnosti riešiť? Môžem počas PN ísť s dieťaťom k lekárovi, ak nemá s kým iným ísť? A Ešte : nemám žiadne vychádzky. Prosím, viete mi niekto odpovedať?
S dieťaťom k lekárovi ísť môžeš, ak by prišla prípadná kontrola - zo zamestnania, pretože sa vypláca náhrada príjmu, určite im to budeš vedieť vysvetliť, a prípadne aj lekár tvoju návštevu lekára potvrdí.
osky
04.01.11,18:28
na pohotovosti alebo u detskeho lekara si hned vyziadaj potvrdenku s presnym casovym udajom od....do....,necakaj,ci kontrola pride alebo nie.dodatocne vybavovanie je zlozitejsie....;)
vychadzky ti musi napisat tvoj lekar,ktory ti vystavil marodku,je normalne ze ked mu to nepripomenies,nenapise to,ale nie je to problem,mas narok na 2 hod.doobeda a 2 hod.poobede,pokial viem.
ak si ides dat predpisat lieky mimo vychadzok,ziadaj si tiez vzdy potvrdenie o presnom casovom useku,kedy si tam bola.

toto vsetko viem,lebo ked bol moj otec na PN,tiez mu prisla kontrola ked si daval predpisat lieky a nemal urcene kedy ma vychadzky.
potom si dodatocne bol pre potvrdenie,ze bol naozaj u doktora a presne urcenie vychadzok.dostal od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 16.00.
AerinSun
05.01.11,07:40
ďakujem vám veľmi pekne. Idem teraz s malou k detskému, tak aspoň viem, čo si mám vyžiadať a potom určite zbehnem aj k svojej obvodnej kvôli tým vychádzkam. Ešte raz veľká vďaka. Som v skúšobnej dobe a nerada by som dráždila hada bosou nohou :)
veronikasad
05.01.11,07:48
ďakujem vám veľmi pekne. Idem teraz s malou k detskému, tak aspoň viem, čo si mám vyžiadať a potom určite zbehnem aj k svojej obvodnej kvôli tým vychádzkam. Ešte raz veľká vďaka. Som v skúšobnej dobe a nerada by som dráždila hada bosou nohou :)
Nie pri každom ochorení lekár určuje vychádzky. Ak si na PN napr. s chrípkou, vychádzky určite nedostaneš.
traveldrive
19.06.11,19:36
Ahoj, dajú sa vychádzky vybaviť aj dodatočne, ak sa na to pri vypisovaní PN-ky zabudlo?
veronikasad
19.06.11,19:38
Ahoj, dajú sa vychádzky vybaviť aj dodatočne, ak sa na to pri vypisovaní PN-ky zabudlo?
o vychádzky, pokial to priebeh ochorenia dovoluje, môžeš požiadať kedykolvek. Neurčí ti ich však spätne ...
Gina Er
19.06.11,19:42
Ahoj, dajú sa vychádzky vybaviť aj dodatočne, ak sa na to pri vypisovaní PN-ky zabudlo?
záleží od diagnózy,ako už vyššie bolo spomenuté,pri chrípke Ti vychádzky asi nedajú...pri najbližšej návšteve u lekára sa ho opýtaj. vychádzky nedostaneš,ak máš PN kratšiu ako dva týždne...aspoň tak mi to povedala moja obvodná,keď som maródovala s krížami.
traveldrive
19.06.11,20:32
záleží od diagnózy,ako už vyššie bolo spomenuté,pri chrípke Ti vychádzky asi nedajú...pri najbližšej návšteve u lekára sa ho opýtaj. vychádzky nedostaneš,ak máš PN kratšiu ako dva týždne...aspoň tak mi to povedala moja obvodná,keď som maródovala s krížami.



hypertenzia - vysoký krvný tlak
na vychádzky sa fakt iba zabudlo, nie je dôvod, prečo by som nemohol chodiť von, žiadna viróza ani nič podobné
traveldrive
19.06.11,20:36
o vychádzky, pokial to priebeh ochorenia dovoluje, môžeš požiadať kedykolvek. Neurčí ti ich však spätne ...

Ďakujem - potom budem mať od toho nejaký papier u seba, alebo ho treba doručiť zamestnávateľovi alebo SP...? Nemaródoval som min. posledných 15 rokov, tak sa možno pýtam aj naivné veci...
Xanti
19.06.11,20:43
Ďakujem - potom budem mať od toho nejaký papier u seba, alebo ho treba doručiť zamestnávateľovi alebo SP...? Nemaródoval som min. posledných 15 rokov, tak sa možno pýtam aj naivné veci...
No predsa na marodný lístok Ti ich lekár poznačí, tvojho zamestnávateľa to zaujímať nemusí kedy máš vychádzky, a ani SP. Pri SP vychádzky dokladuješ ked ti príde kontrola.
avalik
19.06.11,20:47
záleží od diagnózy,ako už vyššie bolo spomenuté,pri chrípke Ti vychádzky asi nedajú...pri najbližšej návšteve u lekára sa ho opýtaj. vychádzky nedostaneš,ak máš PN kratšiu ako dva týždne...aspoň tak mi to povedala moja obvodná,keď som maródovala s krížami.

a ked clovek zije sam, tak to ma umriet hladom ked nedostane vychadzky? :(
Xanti
19.06.11,20:56
a ked clovek zije sam, tak to ma umriet hladom ked nedostane vychadzky? :(
Ved si môže nakúpiť ked ide od lekára po kontrole.
Ako nerobila by som s toho tragédiu, aj marodný lístok treba zaniesť do roboty, poprípade pri DNP na sociálku, aj prechodku z mesiaca na mesiac treba zaniesť, ako myslím, že pri kontrole zo SP by nerobili problémy. Ale to je len moja dumka, ja som lietala po vonku ked mi trebalo presne tieto veci vybaviť. A nestíhala som ked som šla z kontroly, lebo som bola bez auta. Tak som si všetko obehala na druhý den.