donna344
04.01.11,15:34
Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať, ako je možné okamžite ukončit pracovný pomer zo strany zamestnanca, tým, že som si istá, že zamestnávateľ s mojim návrhom na okamžité ukončenie by nesúhlasil?
Ešte by som dodala, že platnú zmluvu mám z roku 2008, keď ešte bola slovenská koruna, a žiadna nová zmluva alebo dodatok zo vstupom do eurozóny sa nepodpísala.

Ďakujem!
Tweety
04.01.11,14:36
Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať, ako je možné okamžite ukončit pracovný pomer zo strany zamestnanca, tým, že som si istá, že zamestnávateľ s mojim návrhom na okamžité ukončenie by nesúhlasil?
Ešte by som dodala, že platnú zmluvu mám z roku 2008, keď ešte bola slovenská koruna, a žiadna nová zmluva alebo dodatok zo vstupom do eurozóny sa nepodpísala. Je to OK.

Ďakujem!
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
donna344
04.01.11,14:41
Áno, s tým súhlasím, ale ja nespĺňam ani jeden bod :S
Tweety
04.01.11,14:46
Áno, s tým súhlasím, ale ja nespĺňam ani jeden bod :S
Tak ak súhlasíš, potom vieš, že PP skončiť okamžite nemôžeš, jedine Dohodou, ak bude súhlas oboch strán.
donna344
04.01.11,14:50
Tak nemôžem nič robiť??? Žiadne riešenie neexistuje?
Tweety
04.01.11,14:51
Tak nemôžem nič robiť??? Žiadne riešenie neexistuje?
AK neprídeš do práce, budeš mať Absencie, a to je dôvod na skončenie PP zo strany zamestnáv.
donna344
04.01.11,15:04
AK neprídeš do práce, budeš mať Absencie, a to je dôvod na skončenie PP zo strany zamestnáv.
Dakujem za rady..:)
verkaz
04.01.11,15:47
Na tie absencie si daj, pozor, môže ti to narobiť niekedy problémy.
Najlepšie je ísť za zamestnávateľom a dohodnúť sa s ním.
donna344
04.01.11,19:01
Hej, to je pravda... Jedine čo ostane je to, že sa dohodneme, ale nepredpokladam že sa budeme vedieť dohodnuť.