mimomu
04.01.11,16:38
dobry podvecer,vie mi niekto poradit,co vsetko si mozem dat do podn.zameru a co nie?
napr.tovar,registr.pokladnicu,stojany,vesiaky,zdra votnu poist....?
dakujem krasne i.:)
Xanti
04.01.11,20:56
mimomu
05.01.11,07:46
dakujem ale skotr som mala na mysli,konkretne veci ako notebook,pokladna,nabytok,najom,poistovna,odvody,t ovar a pod.
Danielle369
05.01.11,08:03
ano správne píšeš..aj pokladňu, aj regále , notebook, odvody, nábytok, to všetko si zahrň do pod.zámeru....ale na tovar príspevok nesmieš použiť. Ani z toho auto kúpiť.
Timka1
05.01.11,08:12
dakujem ale skotr som mala na mysli,konkretne veci ako notebook,pokladna,nabytok,najom,poistovna,odvody,t ovar a pod.

napríklad aj nájom za nebytové priestory, reklamu, drobný majetok,
záleží od toho na akú činnosť budeš mať podnikateľský zámer
Danielle369
05.01.11,08:15
Na reklamu nech sa radšej opýta...čo ja viem tak reklamu neuznajú..ale všade majú iný meter
Timka1
05.01.11,08:19
Na reklamu nech sa radšej opýta...čo ja viem tak reklamu neuznajú..ale všade majú iný meter

u nás ju uznávajú - reklama v médiach alebo inzercia v káblovej televízii, dokonca aj vizitky uznali,

ešte ma napadá - odborná literatúra, semináre, školenia, kurzy, ale to ozaj závisí od činnosti v podnikateľskom zámere

dokonca aj pracovné odevy prešli pri remeselnej činnosti
mimomu
05.01.11,09:14
je to v oblasti detskeho textilu.....radsej tam udam viac,keby sa to nejako zmenilo pocas vybavovania.....ze mozem zadat aj vo vyssej sume.
ten najom,poistka a nabytok su naisto?
a viete mi aj povedat ako dlho to vsetko trva?viem ze upsvar ma na to 30 dni od uznania.
inak vam vsetkym dakujem i.
mimomu
05.01.11,09:27
este ma napadlo ci tam spadaju aj uctovnicke sluzby.dakujem
Timka1
05.01.11,12:42
je to v oblasti detskeho textilu.....radsej tam udam viac,keby sa to nejako zmenilo pocas vybavovania.....ze mozem zadat aj vo vyssej sume.
ten najom,poistka a nabytok su naisto?
a viete mi aj povedat ako dlho to vsetko trva?viem ze upsvar ma na to 30 dni od uznania.
inak vam vsetkym dakujem i.

kalkuláciu uvádzaš na vyššiu sumu ako je dotácia, pretože ceny v nej uvedené sú len podľa tvojho prieskumu trhu a môžu sa odlišovať,

ako dlho to trvá? to záleží od toho či sa hlási na danom úrade práce veľa uchádzačov na kurz na samo zamestnanie alebo nie, niekde je to pol roka, inokedy je to 2-3 mesiace, musíš sa informovať na svojom úrade práce

a ešte čo sa týka kalkulácie nákladov, je tu možnosť požiadať o zmenu kalkulácie, počas tých dvoch rokov keď si povinná prevádzkovať živnosť
mimomu
05.01.11,13:00
dakujem timka.
a nevies ci si tam mozem dat aj uctovnicke sluzby?
Timka1
05.01.11,13:07
dakujem timka.
a nevies ci si tam mozem dat aj uctovnicke sluzby?

na niektorých úradoch práce spracovanie účtovníctva uznávajú, ale niektoré nie, u nás napríklad, minulý rok nechceli uznať a tento rok 2011 v pondelok som písala jeden zámer, klientka sa informovala, takže môžem ich uviesť a prejde to

... záleží to od daného úradu, popýtaj sa, niekedy mám pocit, že nie sme na jednom Slovensku, každý úrad uzná niečo iné ......
mimomu
05.01.11,13:21
tak to je fakt cudne,ze to takto funguje.
a ke mas skusenosti.....je tazky ten test?a asi nie kazdemu prejde podn.zamer.dakujem
Timka1
05.01.11,13:29
tak to je fakt cudne,ze to takto funguje.
a ke mas skusenosti.....je tazky ten test?a asi nie kazdemu prejde podn.zamer.dakujem

test nie je ťažký, samozrejme je potrebné vedieť základy daňovej a účtovnej legislatívy, zvyčajne je 20 otázok, ak máš min. 10 z nich správnych tak si ho urobila, takto to funguje u nás, neviem ako inde .....
v poslednej dobe už vyraďovali zámery v našej oblasti na kaderníctva, je veľmi veľa záujemcov o dotáciu, takže začínajú ich triediť
mimomu
05.01.11,13:36
ja by som chcela len detsky sh,u nas su 3 sekace ale len kombinovane.....myslis,ze by mohlo prejst?ktovie ci aj tie kurzy budu u nas.v stredu tm idem,tak sa popytam na to ale chcem vdiet co najviac aby ma neoklamali,lebo aj to sa moze stat.
ja mam obchodnu skolu aj prax v obchode,tak daco viem o tom ale predsa podnikanie je dalsia vec.