ejanovicova
04.01.11,16:44
Ahojte poradaci, moze mi niekto pomoct s tlacivom na spotrebnu dan z liehu. Nedari sa mi stiahnut z internetu.Mam male potraviny len niekolko mesiacov a z colnej spravy to odomna ziadaju. Dakujem.
Kvaka
04.01.11,15:59
Ahojte poradaci, moze mi niekto pomoct s tlacivom na spotrebnu dan z liehu. Nedari sa mi stiahnut z internetu.Mam male potraviny len niekolko mesiacov a z colnej spravy to odomna ziadaju. Dakujem.
Už si založila druhú rovnakú tému, v tej prvej som sa tiež pýtala, aké tlačivo potrebuješ, tak ak chceš pomoc, napíš, na aký účel, resp. aké tlačivo chceš.
Danielle369
05.01.11,04:16
Potrebuješ sa registrovať na colný úrad aby si mohla predávať alkohol?...tu máš tlačivo...aj ked neviem či práve toto hladáš
Kvaka
05.01.11,10:20
Potrebuješ sa registrovať na colný úrad aby si mohla predávať alkohol?...tu máš tlačivo...aj ked neviem či práve toto hladáš
Ak ešte nemá povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, podá žiadosť o vydanie povolenia na predaj SBL podľa § 44a ods. 3 zákona o spotrebnej dani z liehu v platnom znení.

Ak už má povolenie na predaj, tak zrejme sa omylom pokúša stiahnuť tlačivo na elektronické oznamovacie povinnosti, ktoré má povinnosť posielať iba držiteľ oprávnenia na distribúciu a nie držiteľ povolenia na predaj.

Možno chce predložiť inventarizáciu zásob liehu, ktorú bola povinná vykonať k 31.12.2010. Podľa prechodného ustanovenia 51j ods. 2 musí najneskôr do 25. januára 2011 oznámiť colnému úradu zistený stav zásob liehu v členení podľa obchodného názvu, čiarového kódu EAN spotrebiteľského balenia, objemu spotrebiteľského balenia a objemovej koncentrácie v spotrebiteľskom balení. Na to nie je predpísané tlačivo, je treba to urobiť jednoducho podľa požadovaného členenia.
Danielle369
05.01.11,10:46
Nepíše, takže sa nedozvieme čo vlastne hladá...a možno už aj našla a zabudla nám to oznámiť:)

ale colné riaditelstvo od nej môže žiadať(malé potraviny) povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu
sojka5
11.01.11,23:02
Ahojte ja by som potrebovala poradit ako budem zistovat
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
Asi registracnou pokladnicou ale nemam ponatia ako , alebo inventura kazdy den ???? Jedna sa o potraviny mix. dakujem
Danielle369
12.01.11,07:30
Dennou inventúrou večer..určite tam nemáš tolko flaší a hravo to zvládneš..stiahni si tu tlačivo na porade a je tam kolonka nákup,predaj,stav zásob...a vychádzať budeš zo stavu zásob z decembra

tabulku od Bey si uprav podla seba alebo píš do rovno do nej
http://www.porada.sk/t155207-denna-evidencia-sbl.html
sojka5
12.01.11,11:59
dakujem velmi pekne za pomoc :)
slavka124
10.01.12,12:59
Možno chce predložiť inventarizáciu zásob liehu, ktorú bola povinná vykonať k 31.12.2010. Podľa prechodného ustanovenia 51j ods. 2 musí najneskôr do 25. januára 2011 oznámiť colnému úradu zistený stav zásob liehu v členení podľa obchodného názvu, čiarového kódu EAN spotrebiteľského balenia, objemu spotrebiteľského balenia a objemovej koncentrácie v spotrebiteľskom balení. Na to nie je predpísané tlačivo, je treba to urobiť jednoducho podľa požadovaného členenia.

chcem sa spýtať- je to potrebné aj tento rok oznámiť colnému úradu stav zásob liehu do 25.01.2012?