Kaja.K
01.12.05,13:07
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, ako môžem vyradiť majetok z evidencie, keď časť sa bude likvidovať ekologicky, niečo si chcú zamestnanci zobrať (skrinky, PC) ako to formálne zabezpečiť? A ako zaúčtovať? V prípade odkúpenia vyraďovaného majetku, akú cenu použiť? Napr. hodnota PC je nulová, sú to staré počítače...
Ďakujem!
Kaja.K
02.12.05,09:44
to nikto nevie?
Bubika
02.12.05,15:54
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, ako môžem vyradiť majetok z evidencie, keď časť sa bude likvidovať ekologicky, niečo si chcú zamestnanci zobrať (skrinky, PC) ako to formálne zabezpečiť? A ako zaúčtovať? V prípade odkúpenia vyraďovaného majetku, akú cenu použiť? Napr. hodnota PC je nulová, sú to staré počítače...
Ďakujem!

podla mna by ste mali mat postup spracovany v smernici na zaradenie a vyradenie hmotneho majetku. V prvom rade je potrebne na zaklade prikazu riaditela vykonat inventarizaciu majetku bud k 31.12. 2005 alebo mimoriadnu k inemu datumu. Na zaklade tejto inventarizacie urcit majetok, ktory je neupotrebitelny, neopravitelny, nadbytocny ... atd. Samozrejme by to mala robit majetkova, resp. inventarizacna komisia. Potom treba na kazdy vyrad. majetok urobit vyradovaci protokol, v ktorom je uvedeny dovod i datum vyradenia, sposob likvidacie, v pripade predaja -predajna cena, ktoru bud urci komisia alebo riaditel, skratka nejaky opravneny nadriadeny ... (u nas to muselo byt schvalene krajskym uradom). Vzor vyradovacieho protokolu je niekde na porade prilepeny, tiez je mozne, ze Vas soft nieco podobne tlaci (neviem, aky pouzivate). Skusim ten vzor pohladat a prilepit link.
Bubika
02.12.05,16:02
skus tento link:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6054


este by som dodala, ze v pripade ak budete nieco odovzdavat do zbernych surovin, je vhodne k prislusnemu vyradovaciemu protokolu prilozit potvrdenie zo zbernych surovin, ze to prevzali. Podobne ak sa jedna o neopravitelnu vec, potvrdenie od firmy, ze sa to neda opravit, resp. ze oprava je nerentabilna (cena opravy vyssia ako vyradovane zariadenie a pod). No a zaverom by mal byt Inventarizacny zaznam, ktory hovori o tom, v ktorych dnoch sa konala inventarizacia, zlozenie inventarizacnej komisie .... atd.

Dufam, ze som pomohla, ak ma este nieco napadne, tak pridam
Kaja.K
05.12.05,07:53
Velmi pekne dakujem, pomohlo mi to!!!!! Prajem uspesny tyzden, papa!
Bubika
06.12.05,18:28
Velmi pekne dakujem, pomohlo mi to!!!!! Prajem uspesny tyzden, papa!

to ma velmi tesi :D