majolni
04.01.11,17:24
Dobrý deń,

chcela by som počuť od vás nejaké návrhy na hrubý mesačný plat samostatnej účtovníčky.

Aký by ste dali plat osobe, ktorá by vykonávala v medzinárodnej obchodnej firme:

1. fakturantku + vedenie ekonomickej agendy firmy + samostatnú účtovníčku ????
Martin Mocko
04.01.11,16:37
Dobrý deń,

chcela by som počuť od vás nejaké návrhy na hrubý mesačný plat samostatnej účtovníčky.

Aký by ste dali plat osobe, ktorá by vykonávala v medzinárodnej obchodnej firme:

1. fakturantku + vedenie ekonomickej agendy firmy + samostatnú účtovníčku ????

Bratislava? Banská Bystrica? Svidník?

Bohužiaľ..ale je to tak. Miesto výkonu práce je taktiež dôležité. Každý kút SR nie je rovnako ekonomicky silný. Ale aj tak..mzda závisí od dvoch strán.
majolni
04.01.11,16:38
Trenčiansky kraj
majolni
04.01.11,16:39
Trenčiansky kraj - mesto Trenčín
marjankaj
04.01.11,16:53
Pokračovanie nebude?:---:D
Martin Mocko
04.01.11,16:55
marjankaj..ty máš teda pichľavú náladu :)))
Martin Mocko
04.01.11,16:57
Trenčiansky kraj - mesto Trenčín

Mojím hrubým odhadom..ak je to "mačka vo vreci"..tak cca 900-1.100 €. Podľa výkonnosti pokračovanie v raste mzdy po skúšobnej dobe.
Rozalka
04.01.11,17:37
Hmmm, taký plat dostane u teba, Martin? asi sa k tebe nahrnie viac osôb, než by si očakával.
Martin Mocko
05.01.11,07:37
Tak..vies Rozalka. Teba by som za tych 1100€ urcite zobral :)) Iba neviem, ci by si to zobrala....
Lenka1979
05.01.11,07:45
Mojím hrubým odhadom..ak je to "mačka vo vreci"..tak cca 900-1.100 €. Podľa výkonnosti pokračovanie v raste mzdy po skúšobnej dobe.

...hm.. aspoň vidím ten rozdiel oproti východu..:rolleyes:
zk24
05.01.11,07:57
...hm.. aspoň vidím ten rozdiel oproti východu..:rolleyes:

Ja som zo západu a tá mzda sa mi zdá veľmi optimistická. Videla som však už aj pracovné ponuky na samostatnú účtovníčku za 2,000 € - všetko záleží od objemu práce, a či na tú prácu budú zamestnávať 5 ľudí po 400 eur alebo jedného za 2,000 eur - kto sa na čo cíti.
Lenka1979
05.01.11,08:00
Ja som zo západu a tá mzda sa mi zdá veľmi optimistická. Videla som však už aj pracovné ponuky na samostatnú účtovníčku za 2,000 € - všetko záleží od objemu práce, a či na tú prácu budú zamestnávať 5 ľudí po 400 eur alebo jedného za 2,000 eur - kto sa na čo cíti.


Takú sumu si ani neviem predstaviť, žeby som zarábala... ale ako vravíš, záleží aj od objemu práce čo všetko účtovníčka vykonáva... no u niektorých zamestnávateľov, môžeš robiť úplne všetko a aj tak nedostaneš plat vyšší.... takže tak..:rolleyes:
zk24
05.01.11,08:12
Takú sumu si ani neviem predstaviť, žeby som zarábala... ale ako vravíš, záleží aj od objemu práce čo všetko účtovníčka vykonáva... no u niektorých zamestnávateľov, môžeš robiť úplne všetko a aj tak nedostaneš plat vyšší.... takže tak..:rolleyes:

Ved to nie je taka horibilna suma, nic specialne. Su to vsak vacsinou poziciie ktore by som nerobila mozno ani za dvojnasobok...

Alebo je to post manazerky, ktora vedie maly uctovnicky tim... To by som robila, ale na to potrebujem este tak 40 rokov skúseností a 3 tony vedomosti :D :D :D :D
účtovník 007
05.01.11,08:12
Dobrý deń,

chcela by som počuť od vás nejaké návrhy na hrubý mesačný plat samostatnej účtovníčky.

Aký by ste dali plat osobe, ktorá by vykonávala v medzinárodnej obchodnej firme:

1. fakturantku + vedenie ekonomickej agendy firmy + samostatnú účtovníčku ????

Na Tvoju nejasnú otázku, nie je jasná odpoveď.

1.Fakturantka-koľko fa mesačne? 50 ,200, 600? došlé aj vyšlé fa? Fa sú aj do tretích krajín?

2.čo je to vedenie ekonomickej agendy? Lebo tam sa dá toho napchať stráááášne veľa.

3. samostatná účtovníčka je čo? To, že jej nikto nemusí osúhlasovať účtovanie tých faktúr, alebo zodpovednosť za celé účtovníctvo? Koľko ľudí jej bude podriadených? Alebo bude robiť všetko sama? Bude zodpovedná za ročnú učtovnú závierku a uzávierku? Ste auditovaná spoločnosť? Robíte konsolidáciu a eliminácie v skupine?

A teraz si odpovedz. Lebo podľa rozsahu prác sa určuje aj mzda.

PS: Všetci vieme, že pod pojmom samostatná sa myslí zamestnanec, ktorému sa všetko vo firme navalí na chrbát a vždy si každý prúser odserie.
V medzinárodnej spoločnosti s vysokou mierou zodpovednosti nie je 900 E v hrubom vôbec prehnaná suma.
zk24
05.01.11,08:15
Priemerna uctovnicka so strednou skolou v nadnarodnej spolocnosti zaraba 1200-1500 € mesacne a je ich tam mozno 200 uctovnicok. Keby sa nasla jedna, ktora by to zvladala sama, tak kolko moze zarobit? Je to tak strasne relativne......
Rozalka
05.01.11,18:27
Martin Mocko Dnes, 09:37 AM
Tak..vies Rozalka. Teba by som za tych 1100€ urcite zobral ) Iba neviem, ci by si to zobrala....


Ďakujem za prejavenú dôveru.
Niekedy ma fakt zarazí, aké rozdiely sú v jednotlivých regiónoch, kde niektorí ľudia majú za celý rok taký príjem, ako inde jednotlivci za mesiac.
Martin Mocko
05.01.11,19:42
Jo, je to tak..rozdiely sú aj na našom maličkom Slovensku. Ak teda dovolíte..osvetlím aj, ako som postupoval pri svojom odhade:

1. Trenčín je mesto, krajské mesto. Je na západnom Slovensku, kde sú jednoznačnej najdrahšie nájmy i byty.
2. Pod pojmom "samostatná" rozumiem osobou, ktorá príde, sadne a účtuje. Žiadny absolvent. Proste osoba, ktorá zmastí fakturáciu i účtovníctvo vrátane závierky.
3. Keďže požiadavka bola na fakturáciu a účto..tak pravdepodobne nejde o firmu s 500 faktúrami za mesiac. Aby to bežný smrtelník zvládal, tak maximálne do 50 faktúr.
Stefan2005
05.01.11,19:51
... a v medzinárodnej firme nezabudnúť ani na benefity - aj v tom sú na maličkom Slovensku veľké rozdiely...
Martin Mocko
05.01.11,19:55
... a v medzinárodnej firme nezabudnúť ani na benefity - aj v tom sú na maličkom Slovensku veľké rozdiely...

Jáj..o tom mi radšej ani nehovor. To je skôr do témy "čo ma dnes rozčúlilo..". Každý má brutálne benefity..ale iba pri prijímacom pohovore.
zk24
07.01.11,17:19
Niekedy ma fakt zarazí, aké rozdiely sú v jednotlivých regiónoch, kde niektorí ľudia majú za celý rok taký príjem, ako inde jednotlivci za mesiac.

No, skor si myslim ze je problem ten, ze vsetky tie nadnarodne spolocnosti su situovane v Bratislave... v I*M len uctovnicke oddelenie zmestnava cca 500 uctovnikov. I ked sa tomu neda povedat "uctovnik", kedze pri takom ich pocte to znamena, ze kazdy robi iba jeden ukon, stale ten isty, ale v obrovskom mnozstve.... 90 percent je takych, ktori okolo uctovnictva ani nebezali, tak ale robit kazdy mesiac 1000x rovnaku predkontaciu vie kazdy, aj ked nevie co to znamena...

U slovenskych sukromnikov si nemyslim ze su az take rozdiely.