Archy24
04.01.11,17:45
dobry den, mohli by ste mi poradit, ci budem platit dan z predaja nehnutelnosti, ked je na nu zobrata hypoteka. 1300000sk a teraz je predavam za taku istu sumu. s tym rozdielom, ze k tejto budem musiet este nieco doplatit banke, aby bola tato hyp. vyplatena? v dome mame trv. pobyt uz viac ako dva roky. za rady dakujem
KEJKA
04.01.11,17:44
od 1.1.2011 vypadla podmienka 2 roky pre oslobodenie.
ak z predaja nebudeš mať zisk, tak daňová povinnosť nevznikne.
zisk - predajná cena mínus obstarávacia cena mínus náklady na predaj
tribuluss
09.02.11,10:03
a vie niketo poradit ked somn firma platca dph a kupil som byt od fizickej osoby bez dph a predal som ho fyzickej taktiez bez dph cim som dosiahol zisk , musim zo zisku odviest dph ???
7monika5
09.02.11,10:17
a vie niketo poradit ked somn firma platca dph a kupil som byt od fizickej osoby bez dph a predal som ho fyzickej taktiez bez dph cim som dosiahol zisk , musim zo zisku odviest dph ???

A byt je kupovaný na tú firmu? Alebo normálne ako fyzická osoba - nepodnikateľ (teda bez IČa)?
tribuluss
09.02.11,17:50
Ano byt kupujem na spoločnosť odd obyčajneho človeka a predavam obyčajnemu človeku nepodnikatelovy cez kupnu zmluvu.
Maxima25
03.03.11,22:02
Re: predaj a DPH
Ano byt kupujem na spoločnosť odd obyčajneho človeka a predavam obyčajnemu človeku nepodnikatelovy cez kupnu zmluvu.

myslim, ze tu byt predavas bez dph...