Susan
01.12.05,14:49
Nakolko som sa este nestretla s nizsie uvedenou situaciou, prosim o pomoc a vyjadrenie sa:
V septembri bola vystavena faktura do CR bez DPH ako vyvoz sluzby. Odberatel fakturu aj uhradil.
Teraz sme prisli na to (aj odberatel sa ozval), ze faktura mala byt vystavena s DPH, nakolko tento odberatel ma stalu prevadzkaren (§ 15 zakona o DPH) na uzemi SR, kde sa tato sluzba vyuzivala. V § 25 zakona o DPH nevidim sposob opravy faktury ako takej, iba opravu zakladu dane.
1./ Mam vystavit novu fakturu vratane DPH a odpocitat sumu uz uhradenej faktury? Takze k uhrade by zostala len vyska DPH? Nebola by to duplicitna trzba?
2./ Alebo mam stornovat povodnu fakturu a vystavit novu fakturu aj s DPH?
Som z toho domotana:-(((
Zuzka
01.12.05,14:16
Ja osobne by som stornovala pôvodnú faktúru a vystavila novú faktúru s DPH.
Susan
01.12.05,14:27
Ja osobne by som stornovala pôvodnú faktúru a vystavila novú faktúru s DPH.

Dakujem pekne, ze si zareagovala na moju otazku. Cistejsie by som to tiez tak vydela, ze stornovat a vystavit novu, ale co s uhradou povodnej faktury. Internym dokladom preuctujem?
Jana Acsová
01.12.05,14:50
Doporučujem vystaviť riadny dobropis na pôvodné plnenie a vystavte novú faktúru.

Upozorním ešte, že v prípade, že deklarujete chybné vystavenie faktúry, ste povinní podať dodatočné daňové priznanie k DPH.
M3G
03.12.05,20:53
Tiež doporučujem vystaviť dobropis - najjednoduchšie a existuje aj určitá pravdepodobnosť, že ušetríte nejaké koruny na penále,
ale podľa správnosti jediná možnosť je podať dodatočné priznanie DPH.