Manual
04.01.11,18:28
Tak máme sa na čo tešiť...:)
Tweety
04.01.11,17:30
Tak máme sa na čo tešiť...:)
mimotemyProč bychom se netešili, když nám Pán Búh zdraví dá, zdraví dá....
stanco007
04.01.11,17:41
Ja v tom nevidim ziaden problem a plne s tym suhlasim... Vsak ked budeme jazdit ako sa ma, tak statnu kasu plnit nebudeme :D
A kto na to ma, tak nech prispieva :D
misomiso
04.01.11,18:02
Su tam zaujimave veci. Napriklad ak nedate prednost na krizovatke rozlisenej dopr. znackami, 150 EUR, ak nedate prednost sprava na nerozlisenej krizovatke, tak iba 100 EUR (ako keby v tom bol nejaky rozdiel).

Ak budete predchadzat v zakaze predbiehania (alebo cez plnu) tak 150 EUR bez ohladu na to, ci je tam plna ciara odovodnene, ale ak pri predbiehani ohrozite vodicov, pred ktorych sa zaradujete (teda ich vytlacite z cesty) tak iba 60 EUR.

Zaujimave.
Martin Mocko
04.01.11,18:02
A..to je tuším už s "novou DPH"..tuším sme akosi zdraželi :D:D:D

Keď sa môj exkolega dozvedel, že Tipos je na tom zle, začal stávkovať ešte viac...že aby to nejako vyrovnal.

PS: Kto vie, či keď bude "policajná akcia", či bude nejaká zľava. Veď aj keď majú v obchoďáku akciu na banány, tak bývajú lacnejšie :rolleyes:
bubkoch
04.01.11,18:56
pokuty su (zvlast za rychlost) smiesne ... ved co je to 70 € (cca 2000 Sk) za tak zavazne porusenie predpisov ako 75 km/h v obci (kde je max 50)
misomiso
04.01.11,19:00
pokuty su (zvlast za rychlost) smiesne ... ved co je to 70 € (cca 2000 Sk) za tak zavazne porusenie predpisov ako 75 km/h v obci (kde je max 50)

No to zalezi naokolnostiach. Su este stale miesta, kde mala byt zvysena rychlost ale sa to administrativne zatial nevybavilo, a kde je aj 80 bezpecna rychost.

Inde je aj ta zakonna 50 tak "akurat".
buchač
04.01.11,19:43
...mňa najviac "potešili" tie pokuty ...konkrétne za rýchlosť .
Ako každého ...:rolleyes:

Čert ber pokutu , prekročil som , zacvakám ...
No jedno už nie je , že by som stál ako žiačik pred nejakým uchom , vydaný na milosť a nemilosť jeho nálad ...zdôvodňovať , ukecávať ...

Šiel som rýchlejšie ???
O koľko ???
Vytiahnem bugiľár , zaplatím podľa sadzobníka a fertig ...

Je síce pravdou , že som svojho času šiel fest rýchlo , na vodičák to bolo ...nakoniec som to ukecal na najnižšiu sadzbu , bol normálny maník , nižšie už ísť nemohol ...
Takže teraz už len bacha dávať , rýchlu jazdu ja síce rád ...ale € - čka nazvyš nemám ...:rolleyes:
misomiso
04.01.11,20:44
...mňa najviac "potešili" tie pokuty ...konkrétne za rýchlosť .
Ako každého ...:rolleyes:

Čert ber pokutu , prekročil som , zacvakám ...
No jedno už nie je , že by som stál ako žiačik pred nejakým uchom , vydaný na milosť a nemilosť jeho nálad ...zdôvodňovať , ukecávať ...

Šiel som rýchlejšie ???
O koľko ???
Vytiahnem bugiľár , zaplatím podľa sadzobníka a fertig ...


Ano, to je teraz vyhoda. Ja budem vozit sadzobnik so sebou.
misoft
04.01.11,21:50
Ale aj tak sa naši mocipáni zákonodarcovia "vyznamenali". Pokuta za parkovanie na mieste vyznačenom pre telesne postihnutých je 60€ miesto sľubovaných 300€. Takže kdejaký "debo" s drahým autom si môže kľudne zastať na tomto mieste (veď 60€ bude pre neho malina) a chudák, ktorý má problém (zdravotný) a má označenie (teda právo), tak ten si to môže mašírovať krížom cez celé parkovisko (ak ovšem nájde miesto).
§25, odstavec 1, bod 7.
bubkoch
05.01.11,06:17
Ale aj tak sa naši mocipáni zákonodarcovia "vyznamenali". Pokuta za parkovanie na mieste vyznačenom pre telesne postihnutých je 60€ miesto sľubovaných 300€. Takže kdejaký "debo" s drahým autom si môže kľudne zastať na tomto mieste (veď 60€ bude pre neho malina) a chudák, ktorý má problém (zdravotný) a má označenie (teda právo), tak ten si to môže mašírovať krížom cez celé parkovisko (ak ovšem nájde miesto).
§25, odstavec 1, bod 7.

no ja neviem ake su normy na počet vyhradenych miest, ani neobhajujem "invalidov" na Porche alebo terenaku, ale rozum sa mi zastavuje ked vidim pred obchodnym centrom preplnene parkovisko a na zaciatku zo 40 prazdnych vyhradenych miest (cca 4 v kazdej ulicke) ... naco tolko ? to je u nas 10% populacie ZTP ktora chodi autom ?
220870
05.01.11,06:52
Ešte som nevidel všetky parkovacie miesta vyhradené pre invalidov plné.Veľmi vzácne ojedinele vidím na týchto miestach vôbec niekoho stáť.Normy sme prebrali z EU kde každý invalid vlastní tri autá.Pritom nezobrali do úvahy ,že u nás pripadá jedno auto na 100 invalidov.
pivko
08.01.11,13:01
:D:D:D Lipšicomer
PotPalo
08.01.11,15:21
Pokuta za parkovanie na mieste vyznačenom pre telesne postihnutých je 60€ miesto sľubovaných 300€. Takže kdejaký "debo" s drahým autom si môže kľudne zastať na tomto mieste (veď 60€ bude pre neho malina) a chudák, ktorý má problém (zdravotný) a má označenie (teda právo), tak ten si to môže mašírovať krížom cez celé parkovisko (ak ovšem nájde miesto).
§25, odstavec 1, bod 7.

Na tých telesne postihnutých pozor! U nás pred domom je už asi 10 vyhradených miest (a stále pribúdajú) a takmer každé označené "invalid". Ešte som tu nevidel ani jedného invalida, a to bývam na prízemí a vidím pohyb na parkovisku. Drahé autá, do ktorých nastupujú evidentne zdraví ľudia (teda pokiaľ to neboli impotenti alebo tak:D:D). Vozíčkara alebo niekoho s barlami som tu nastupovať alebo vystupovať z auta ešte nevidel. Zrejme sú to protekčné invalidné miesta, veď sme na Slovensku, kto má známych a peniaze, má aj kde parkovať... Alebo si stačí zohnať invalida, napísať na neho svoje auto, a hneď má kde parkovať.:---

(skutočnej invalid promine... sorry)
misoft
08.01.11,16:28
bubkoch: tak som si urobil "malý" prieskum (aj topánky som si zodral) pri našich najväčších nákupných centrách u nás v meste: (približný počet parkovacích miest/počet pre telesne postihnutých):
Tesco 180/10, Kaufland 70/4, Hypernova 100/4, Idea 40/3, Zemplín 70/3 (upozorňujem - sú to nepresné počty parkovacích miest robené odhadom a približný počet vyhradených miest)
bubkoch
10.01.11,19:26
misoft: to vyzera tak na 4% ... zda sa ze hornbach pocet pre istotu zdvojnasobil :D
buchač
10.01.11,19:33
Na tých telesne postihnutých pozor! U nás pred domom je už asi 10 vyhradených miest (a stále pribúdajú) a takmer každé označené "invalid". Ešte som tu nevidel ani jedného invalida, a to bývam na prízemí a vidím pohyb na parkovisku. Drahé autá, do ktorých nastupujú evidentne zdraví ľudia (teda pokiaľ to neboli impotenti alebo tak:D:D). Vozíčkara alebo niekoho s barlami som tu nastupovať alebo vystupovať z auta ešte nevidel. Zrejme sú to protekčné invalidné miesta, veď sme na Slovensku, kto má známych a peniaze, má aj kde parkovať... Alebo si stačí zohnať invalida, napísať na neho svoje auto, a hneď má kde parkovať.:---

(skutočnej invalid promine... sorry)

...blbosť....ale zdôvodňovať nemienim , vyhľadaj si sám ...;)
PotPalo
15.01.11,14:44
...blbosť....ale zdôvodňovať nemienim , vyhľadaj si sám ...;)
Súhlasím, môže to byť blbosť... ono to mala byť pôvodne otázka... vyhľadávať si nič nebudem, nechce sa mi :D:D:D