bawy
04.01.11,20:28
Zdravím, chcel by som sa opýtať...môže si nejaký živnostník nazvať svoju živnosť xyz a spraviť si podľa toho stránku? (zrsr toto meno neregistruje) vyhľadávače podľa toho vyhľadávajú jeho stránky atď..? ide o to, že jeho xyz je vlastne moja firma xyz s.r.o. a dosť mi to vadí..už len z dôvodu toho, že je obsadená doména xyz.sk :/ dá sa s tým niečo robiť, alebo to len prekusnúť a ísť ďalej...?
camozzi
04.01.11,19:41
Podnika v tom istom, ako aj ty? Napis mu, ze by si chcel jeho domenu odkupit.
bawy
04.01.11,19:42
áno, podniká v tom čo ja..myslím že má na tom postavený business..asi to len tak nepustí..preto sa pýtam či sa s tým dá niečo robiť :/
camozzi
04.01.11,19:52
S tym vela nevymyslis. Donedavna mala taky problem aj O2. Nie je to tak davno co sa im podarilo odkupit domenu o2.sk. Poznam aj ine firmy, ktore nemaju "svoju" domenu. A nieco podobne mam aj ja. Pravdou ale je, ze nejde o rovnaky biznis.
Mozno by sa mohlo jednat o parazitovanie alebo nekalu hospodarsku sutaz :confused: Otazka skor na pravnika.
bawy
04.01.11,19:53
nie nie to určite nie, oni tú stránku prevádzkujú už dlho, teda aspoň to tak vyzerá, ja som s.r.o. založil pred cca mesiacom, ale je to podobná sféra (IT) tak asi si s tým nebudem lámať hlavu a trechu pozmením názov domény...
camozzi
04.01.11,19:58
To bude najlepsie a najjednoduchsie riesenie. Napr. este aj husky.sk: klub chovatelov psov. huskysk.sk: outdoor vybava a oblecenie. Ak si das do Googla "husky" tak ti hned vyskoci huskysk.sk. Ak svoju pracu robis dobre, tak si ta ludia najdu. Budes musiet trosku viac propagovat stranku a popracovat na tom. Mozno som ta inspiroval ;)
dragan.michal
05.01.11,07:09
Príspevok od veci, ale ja to vezmem z opačného konca. Prečo keď si si zakladal s.r.o. tak si si nezistil dopredu, či nie je zaregistrovaná doména s Tvojim názvom, neoveril, či to niekto už nepoužíva atd?

Bolo by to jednoduchšie ako teraz rozmýšlať nad tým, akú doménu zvoliť atď. Ato ešte ak začneš byť dobrý tak, začnú na Tebe paratizovať na FB, twitteri alebo slideshare. Takže ak tam plánujše niekedy byť odporúčam sa zaregistrovať a obsadiť si názov dopredu.
tibrik
11.01.11,20:49
........................
ricardoz
04.08.11,15:41
pozmen domenu a mozes sa s nimi pustit do marketingoveho suboja
Podnikanie
11.08.11,03:47
Príspevok od veci, ale ja to vezmem z opačného konca. Prečo keď si si zakladal s.r.o. tak si si nezistil dopredu, či nie je zaregistrovaná doména s Tvojim názvom, neoveril, či to niekto už nepoužíva atd?

Bolo by to jednoduchšie ako teraz rozmýšlať nad tým, akú doménu zvoliť atď. Ato ešte ak začneš byť dobrý tak, začnú na Tebe paratizovať na FB, twitteri alebo slideshare. Takže ak tam plánujše niekedy byť odporúčam sa zaregistrovať a obsadiť si názov dopredu.

Presne tak. Len pochybujem, že tie kontá budú voľné.
rudopp
11.08.11,03:56
Presne tak. Len pochybujem, že tie kontá budú voľné.

Kto neskoro chodí, ľahko sa zamúči.