misela71
04.01.11,20:38
Dobry den,
niekolkokrat som bola nutena vypat pc rucne pretoze mi neustale zamrzal pri vypinani. a momentalne mi pri spusteni vypisuje zmenu softwaru alebo hardwaru a neda sa mi spustit. pri vlozeny instalacneho cd windows mi nacita instalaciu ale po niekolkych minutach mi napise ze nevie najst pevny disc a nemoze pokracovat v instalacii.
Prosim Vas vedel mi by mi niekto poradit co s tym ak sa teda este da lebo som naozaj zufala a ten pc ma len 3 roky.
dakujem vopred
Michaela
Vlado40
04.01.11,20:28
Možno že ten HDD nevie nájsť lebo už doslúžil.Otvor skrinku a skontroluj káble napájací aj dátovy.Pri zapínaní PC by si mala počuť ,že sa HDD roztáča.
tranzistor20
05.01.11,09:57
Podla mna ma SATA disk a instalacia windows nevie najst ovladac...a teda ani nezdetekuje hdd... mal som podobny problem... hned po starte instalalcneho cd windows , je treba stlacit f6 (aj to tam vyzyva k stlaceniu vid link http://gur.in/images/winserv/window2.jpg ) a potom vlozit disketu s ovladacmi od pevneho disku ... alebo stiahnut z netu upraveny image instalacneho cd windows s integrovanymi ovladacmi od tvojho disku.. Alebo tretia varianta v BIOSE vypnut ACPI .... potom by to ten disk malo najst....


Ono ked jej uz vypise zmenu HW alebo SW tak ten bluescreen sa musel odniekadial nacitat ... takze na Odideny ci odpojeny disk to nevidim...
mecky
05.01.11,10:02
Alebo tretia varianta v BIOSE vypnut ACPI ....


AHCI, moze to byt aj pod polozkou sata mode-compatible
ACPI je nieco uplne ine :)
tranzistor20
05.01.11,10:43
pardon ... AHCI ... :)
misela71
05.01.11,19:40
Strasne moc vam dakujem pomohlo to :) v BIOSE som vypala AHCI a pri instalacii ma pc vyzval k stlaceniu F2 a fungovalo to!!!!
Este raz Vam dakujem a prajem pekny vecer :)
Michaela