pepjak
05.01.11,08:09
ahojte,

uz dlho sa trapim s nasledujucim problemom.. v prilozenom subore mam zatial dva produkty oddelene ohranicenim buniek pre lepsiu orientaciu, kazdy produkt sa vytvara zo styroch riadkov a 11 stlpcov

prvy produkt taha udaje zo zdrojoveho suboru z 2. riadku, druhy produkt z 3. riadku, treti produkt zo 4. riadku atd.

mozno by to zvladlo nejake makro, ale to nezvladam napisat..:mee:

dakujem za kazdu odpoved
thaisk
05.01.11,08:32
Skús toto:
- Zmeniť "=" vo vzorcoch na nejaký text, napr. "blabla"
- Potom použiť "automaticke vyplnenie dát" na pridanie tvojich produktov
- Nakoniec zmeniť "blabla" späť na "="
pepjak
05.01.11,08:41
Lenze ked odstranim "=" zo vzorcov tak vlastne zrusim cestu odkial kam ma data vybrat a vlozit..

co je automaticke vyplenie dat?
thaisk
05.01.11,09:06
Lenze ked odstranim "=" zo vzorcov tak vlastne zrusim cestu odkial kam ma data vybrat a vlozit..

co je automaticke vyplenie dat?
A - Automaticky vyplnit - viac v prílohe
Vyplnění řady čísel, kalendářních dat nebo jiných položek
V našom prípade, vyberieš riadky 26, 27, 28, 29. Uvidíš čierny malý štvorček na začiatku riadku 29. Chytíš ho ľavým tlačítkom na myši, stiahneš smerom dole po 4 riadky, tým pridávaš nové produkty.

B - Keď meniš "blabla" späť na "=", cesta sa obnovuje.
Nechaj otvorený zdroj aby Ti neotravoval Excel aktualizáciou pri každej bunke.
pepjak
05.01.11,09:25
zaujimavéé...

ja som to takto skusal (nevedel som ze sa to vola automaticke vyplenie dat) so vzorcami a robilo to sarapatu..

netusil som ze "zrusenim" vzorca a naslednym tahanim dole to bude robit presne to co chcem... dakujem velmi pekne :D
pepjak
07.01.11,07:56
NOVY PROBLEM..

mam produkty, ktorych charakteristika pozostava min. zo 4 riadkov (ak ma jedneho odberatela) a kazdym dalsim odberatelom pocet riadov narasta o 1

v jednom stlpci mam ciselnik odberatelov daneho produktu, vid. rpilozeny subor

ako zabezpecit to aby v pripade ak existuju 2 a viaceri odberatelia na zaklade ciselnika pridalo ku konkretnemu produktu potrebny pocet riadkov..