petrusa87
05.01.11,09:38
Prosím vás, vie mi niekto poradiť, v akej presne vyhláške sa hovorí o frekvencii upratovania na školách? Už to hľadám dlhé hodiny a nemôžem to nájsť.
judita1971
05.01.11,11:41
myslíš tzv. normatívy spotreby upratovačských prác ?

ak áno tak klikni::D

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/20060529_normativy_spotreby.pdf
petrusa87
06.01.11,17:07
To som už našla, ale potrebujem frekvenciu, čiže ako často sa má čo upratovať a k tomu sa nemôžem nikde dostať :confused:
Danielle369
06.01.11,17:49
Ved si to opíš z nejakého prevádzkového poriadku školy..tu máš napríklad frekvenciu upratovania podrobne popísanú..uplne pri konci v tabulke Frekvencia upratovania
http://www.zsi.php5.sk/ProgramPraceSkoly.pdf
petrusa87
06.01.11,18:06
My to máme v prevádzkovom poriadku, len robím náplne pre upratovačky a riaditeľke budem musieť presne povedať, z ktorej vyhlášky to mám, jej to nebude stačiť, že to tak je v našom PP napísané :(
pe.pe
06.01.11,18:16
My to máme v prevádzkovom poriadku, len robím náplne pre upratovačky a riaditeľke budem musieť presne povedať, z ktorej vyhlášky to mám, jej to nebude stačiť, že to tak je v našom PP napísané :(

Smernicu predsa máš a smernica je riadny rezortný záväzný predpis. Ak potrebujete niektoré plochy upratovať viackrát denne, treba to len zdôvodniť. A definitívne o náplniach práce rozhoduje riaditeľka, aj ich podpisuje, takže by mala byť informovaná aj o rezortných predpisoch.
judita1971
07.01.11,10:13
My to máme v prevádzkovom poriadku, len robím náplne pre upratovačky a riaditeľke budem musieť presne povedať, z ktorej vyhlášky to mám, jej to nebude stačiť, že to tak je v našom PP napísané :(

skús na internete hľadať hygienické normy pre školy, len tak som teraz dala hygienické normy a našlo mi ako často sa majú upratovať ubytovacie zariadenia, možno nájdeš niečo čo vydalo ministerstvo zdravotníctva. Ak niečo nájdeš, daj vedieť - taká vec sa stále zíde.
petrusa87
20.01.11,12:49
Takže nakoniec som žiadne vyhlásenie o frekvencii upratovania nenašla a aj po konzultácii s jednou mzdárkou sa potvrdila odpoveď, že také vyhlásenie neexistuje a každý subjekt si robí svoju vlastnú. Škoda len toho času stráveným vyhľadávaním na nete :( no o umývanie okien sa píše v zákone 391/2006
indira
26.01.11,10:22
Pozri napr. Metodický pokyn č. 401/2000-12 zo dňa 27.3.2000 adresovaný všetkým odborom školstva, mládeže a telesnej .. krajských úradov a okresných úradov v SR, v ktorom sú predkladané orientačné normatívy spotreby upratovačských prác v školách a v školských zariadeniach, ktorý bol vydaný ešte bývalým ministrom Milanom Ftáčnikom. Na uvedené som prišla náhodou, ale možno pomôže, treba pohľadať v spisovej agende, resp. na webe.
petrusa87
27.01.11,07:49
Ten pokyn som našla už hneď ako som začala pátrať, ale ďakujem za radu.
indira
28.01.11,01:32
Mali by ste to mať už uvedené v základných dokumentoch vašej školy, podlieha to schváleniu hygienikom.

Na určenie frekvencie a stanovenie individuálnej výmery upratovacej plochy pomože tiež vychádzať z "PASPORTIZAČNÝCH DOKLADOV BUDOVY ŠKOLY" a údajov z majetkovej účtovnej evidencie zamestnanca povereného správou a inventarizáciou majetku školy. Chápem to teda 1200m2 základnej uprat. plochy - odpočítateľné položky na deň a 1 upratovačku=individuálna výmera upratovacej plochy na deň a 1 upratovačku "upratovací rajón". Ďalšie upravy zohľadnenia by som robila pre mesačné odpočítateľné položky, šesťmesačné odpočítateľné položky a ročné odpočítateľné položky viď napr. metodický pokyn 401/2000-12 zo dňa 27.3.2000 MŠ SR. Otázka je čo všetko má v daný deň upratovačka vykonať aby sa vmestila do základnej upratovacej plochy 1200 m2, máme optimálny počet upratovačiek? To sú úvahy nezainteresovaného prispievateľa.
ssosh
01.04.14,10:54
V metodickom pokyne je presne napísané aká je frekvencia upratovania