Jozef Boženík
05.01.11,11:14
Pracujem na strednej odbornej škole. Jeden týždeň som učiteľ odborných predmetov a druhý týždeň som majster odborného výcviku.
Mám výučný list v danom odbore, maturitu v odbore a následnú vysokú školu 1 stupňa. Pokračujem ďalej v štúdiu na vysokej škole.
Prax v odbore mám 9 rokov.
pe.pe
05.01.11,11:16
Pracujem na strednej odbornej škole. Jeden týždeň som učiteľ odborných predmetov a druhý týždeň som majster odborného výcviku.
Mám výučný list v danom odbore, maturitu v odbore a následnú vysokú školu 1 stupňa. Pokračujem ďalej v štúdiu na vysokej škole.
Prax v odbore mám 9 rokov.

Ahoj,

no Tvoje pracovné zaradenie je taký divný mačkopes. Ak máš VŠ I. stupňa v odbore MOV, potom si plne kvalifikovaný pre MOV a pri praxi, ktorú uvádzaš máš mať 9.PT.
Na vyučovanie odborných predmetov ale nemáš kvalifikáciu a podľa platnej legislatívy nemôžeš učiť! Budeš môcť až po ukončení VŠ II. stupňa v odbore učiteľstvo odborných (profesných) predmetov.
Ak máš priznanú nižšiu triedu, potom Ťa zamestnávateľ zaraďuje ako nekvalifikovaného (kvôli tomu, že učíš odb. predmety), avšak potom robí chybu, nakoľko učiť vôbec nesmieš.
Zaujímalo by ma, čo máš uvedené v zmluve...čo vlastne si, čo MOV, alebo tam máš aj učenie. Ozaj zaujímavé :rolleyes:
Jozef Boženík
05.01.11,14:31
V pracovnej zmluve mám polovičný úväzok ako MOV a 82 % úväzok ako učiteľ odborných predmetov.
pe.pe
05.01.11,14:38
V pracovnej zmluve mám polovičný úväzok ako MOV a 82 % úväzok ako učiteľ odborných predmetov.

Pekne. Zaujímavé by bolo pozrieť aj do platového dekrétu. Podľa ktorej kategórie PZ si odmeňovaný. A v ktorom kariérovom stupni si? Ako MOV by si mal byť v 9. PT a kar. stupeň "samostatný". Ako učiteľ...no ani sa neodvážim tipnúť, čo s Tebou zamestnávateľ porobil.
Jozef Boženík
06.01.11,10:58
Som v deviatej platovej triede, kategória samostatný. Napriek tomu, že mám 82% úväzok, mám v dodatku pracovnej zmluvy, ako MOV 18,75 h týždenne a ako učiteľ odborných predmetov 11,93 hodín týždenne.
Na odbornom výcviku máme všetci MOV podľa nariadenia vedenia pracovnú dobu od 7.00 do 15.00 čiže 40 hodín týždenne, a na teórii učím 14 vyučovacích hodín týždenne, nezhoduje sa to s pracovnou zmluvou. Ako mám podľa teba postupovať ďalej?
pe.pe
06.01.11,11:32
Som v deviatej platovej triede, kategória samostatný. Napriek tomu, že mám 82% úväzok, mám v dodatku pracovnej zmluvy, ako MOV 18,75 h týždenne a ako učiteľ odborných predmetov 11,93 hodín týždenne.
Na odbornom výcviku máme všetci MOV podľa nariadenia vedenia pracovnú dobu od 7.00 do 15.00 čiže 40 hodín týždenne, a na teórii učím 14 vyučovacích hodín týždenne, nezhoduje sa to s pracovnou zmluvou. Ako mám podľa teba postupovať ďalej?


No jejda, babo raď...:D
Máš 82% úväzok a podľa neho si aj mesačne platený? Asi áno.
Ako máš vyrobený dodatok? Ako MOV uvádzaš 18,75 h...to je 50% týždenného časového fondu (plný je 37,5 hodiny týždenne). Ako učiteľ uvádzaš 11,93 h...to je takmer 32% týždenného časového fondu. Spolu teda podľa dodatku odrobíš 82% týždenného fondu. Tak ako máš v zmluve. Ale: v týždni keď si MOV musíš podľa nariadenia odrobiť plný fond a v týždni keď si učiteľ máš 14 hodín týždenne, čo mi ale vychádza na viac ako 50% týždenného časového fondu (u učiteľov je plný úväzok 22 h., ak ho máš, tak sa Ti priznáva plný týždenný časový fond 37,5 h.). U mňa to vychádza v konečnom dôsledku tak, že odrobíš viac ako máš v zmluve. :eek::eek::eek:

Prečiarkol som predchádzajúce, lebo som na to prišiel...som si neuvedomil, že ... zamestnávateľ Ti počíta úväzok z dvojtýždňového cyklu. V týždni keď si MOV Ti eviduje 100% týždňový časový fond (preto máte nariadenie o plnom prac. čase bez ohľadu na dodatok o kratšom prac. čase), v týždni keď si učiteľ Ti počíta 64% týždňový časový fond (14 hodín z plného úväzku 22 hodín je 64%). Čiže spolu 100% + 64% = 164% za 2 týždne. Na jeden týždeň je to potom 164/2 = 82%!!! Takže máš úväzok aj na papieri aj v skutočnosti identický.

Pokiaľ ide o platovku, tá je v poriadku. Teda...keď privriem oči nad Tvojím učiteľovaním.