Zuzanka1973
05.01.11,11:19
Dobrý deň prajem.

Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

Ďakujem.

Zuzana
zalobaba
05.01.11,10:29
Dobrý deň prajem.

Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

Ďakujem.

Zuzana

PR treba dať správoplatniť + napísať návrh na vykonanie exekúcie + podať s potrebnými prílohami a kolkami exekútorovi.
lujza.j
05.01.11,11:12
nepodala dlžníčka v zákonnej lehote voči platobnému rozkazu odpor?
draik
05.01.11,14:57
Čo znamená, že dlžníčka "nato nereaguje"?
Ak si dlžníčka PR prevzala a nepodala odpor v stanovenej lehote, je PR exekučným titulom
Ak si dlžníčka PR prevzala a podala odpor v stanovenej lehote, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie
Ak si dlžníčka PR neprevzala, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie
zalobaba
05.01.11,15:00
Čo znamená, že dlžníčka "nato nereaguje"?
Ak si dlžníčka PR prevzala a nepodala odpor v stanovenej lehote, je PR exekučným titulom
Ak si dlžníčka PR prevzala a podala odpor v stanovenej lehote, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie
Ak si dlžníčka PR neprevzala, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie


Presne tak, súd vyznačí právoplatnosť a vykonateľnosť PR až potom, ak povinný PR riadne prevzal a v zákonom stanovenej 15 dňovej lehote nepodal odpor. Ak sa PR nepodarilo doručiť ani po niekoľkých pokusoch, súd ho zruší a vec prevedie na klasické súdne konanie, vytýči pojednávanie. Pri rýchlosti našich súdov je otázka, že kedy....
misoft
05.01.11,18:39
Pri rýchlosti našich súdov je otázka, že kedy....
Na svatého Dyndy.
buchač
05.01.11,20:29
Dobrý deň prajem.

Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

Ďakujem.

Zuzana

Len pre zaujímavosť ...koľko ???
buchač
05.01.11,20:30
Presne tak, súd vyznačí právoplatnosť a vykonateľnosť PR až potom, ak povinný PR riadne prevzal a v zákonom stanovenej 15 dňovej lehote nepodal odpor. Ak sa PR nepodarilo doručiť ani po niekoľkých pokusoch, súd ho zruší a vec prevedie na klasické súdne konanie, vytýči pojednávanie. Pri rýchlosti našich súdov je otázka, že kedy....

...hm ...ja som skoro rok čakal :confused:...ale mlyny sa už rozbehli ...:cool:
durisovad
05.01.11,20:41
A uz aj zomleli?
buchač
05.01.11,20:52
A uz aj zomleli?

...nie ...

V pondelok sa bude opätovne mlieť ...a potom vo februári ...
V dvoch mlynoch naraz jednu várku mlieť som dal ...
Jedna tak na hrubú múku a potom znova pomelieme na hladkú ...

A plevel do ťurmy pôjde ...a múku domov vezmem ...;)
Zuzanka1973
10.01.11,05:59
To že nereaguje znamená, že PR jej bol doručený prostredníctvom polície, proti nemu nepodala žiadne odvolanie, a 15 dňová lehota už uplynula pred 2 mesiacmi.
Zuzanka1973
10.01.11,06:06
150,- €
ak si položíš otázku či mi to stojí zato, tak áno. vôbec neide o sumu 150,- €, ale o prístup k tejto záležitosti. dohodla som tejto osobe veľmi dobrý obchod, tie eurá nepatrili mne. ale ak niekto užíva niečo 3roky a nevie zato zaplatiť, navyše sa hrá na mrtveho chrobáka... toto ma vie vytočiť.
zalobaba
10.01.11,06:15
150,- €
ak si položíš otázku či mi to stojí zato, tak áno. vôbec neide o sumu 150,- €, ale o prístup k tejto záležitosti. dohodla som tejto osobe veľmi dobrý obchod, tie eurá nepatrili mne. ale ak niekto užíva niečo 3roky a nevie zato zaplatiť, navyše sa hrá na mrtveho chrobáka... toto ma vie vytočiť.

Tak ako som už písala, na PR daj vyznačiť právoplatnosť a vykonateľnosť, napíš návrh na vykonanie exekúcie, pripoj notársky overenú ftk právoplatného a vykonateľného PR + kolok 16,50 € a podaj exekútorovi.
Zuzanka1973
10.01.11,07:43
Ďakujem.