evapau
05.01.11,10:53
Obdržali sme objednávku od nemeckej firmy platiteľa DPH v Nemecku. Teraz idem vystaviť zálohovú faktúru vo výške 50 % z hodnoty dodávky. Dodávka tovaru bude vo februári 2011.
Ak nám fa odberateľ uhradí v januári 2011 som povinná mu vystaviť danový doklad na zaplatenú zálohu? Alebo stačí keď vystavím v mesiaci február faktúru na celú čiastku a odrátam zálohu.
evapau
05.01.11,11:16
Obdržali sme objednávku od nemeckej firmy platiteľa DPH v Nemecku. Teraz idem vystaviť zálohovú faktúru vo výške 50 % z hodnoty dodávky. Dodávka tovaru bude vo februári 2011.
Ak nám fa odberateľ uhradí v januári 2011 som povinná mu vystaviť danový doklad na zaplatenú zálohu? Alebo stačí keď vystavím v mesiaci február faktúru na celú čiastku a odrátam zálohu.
prosím Vás ak by bol niekto taký dobrý neviem si rady
VATspecialist
05.01.11,11:16
stačí vystaviť v mesiaci február faktúru na celú čiastku a odrátať zálohu, lebo prijatim zalohy za dodanie tovaru do EU danova povinnost nevznika (vznika dodanim tovaru alebo vyhotovenim faktury podla § 19/8)
evapau
05.01.11,11:23
dakujem