Janet Kováčová
05.01.11,13:32
Mám výučný list a maturitu v drevárskom odbore. Následne mám ukončené vysokoškolské vzdelanie 1 stupňa ako MOV a vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa ako učiteľka všeobecnovzdelávacích predmetov. Učím odborné predmety na strednej škole - drevárskeho zamerania.
Ďakujem.
zdenka131
05.01.11,12:37
Aký konkrétny odbor si vyštudovala, akú máš dĺžku pedagogickej praxe k 30. júnu 2009 viac ako rok, menej ako rok? Od toho závisí zaradenie do kariérového stupňa- či si začínajúci PZ alebo samostatný.

Tu je vyhláška, ktorá stanovuje kvalifikačné predpoklady. Pozri časť VIII a zistíš, či si kvalifikovaná.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf
zdenka131
05.01.11,15:08
V tejto tabuľke si pozri zaradenie PZ a OZ do PT podľa stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa.

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf
merci33
06.02.11,12:17
Dobrý deň, som učiteľka v MŠ, mám ukončené strednú pedagogickú školu a vysokú školu II. stupňa sociálnej práce. Podľa mojich informácií by som mala byť zaradená do 9 platovej triedy, som nižšie. Idem požiadať svojho zamestnávateľa o preradenie do vyššej platovej triedy. Chcem sa opýtať, či je pravda, že mi má môj zamestnávateľ spätne vyplatiť finančný rozdiel medzi 8 a 9 triedou za dobu, čo som bola zle zaradená. Ďakujem za informáciu, prajem pekný deň
jankkam
06.02.11,18:08
ano mas byt zaradena do 9 platovej triedy ako nekvalifikovana a zamestnavatel je povinny vyplatit spätne rozdiel ktory ti vzikol
merci33
06.02.11,20:30
ďakujem a je na to aj nejaký §, na ktorý by som sa mohla odvolať? (mám na mysli na to vyplatenie)
Sabadka
07.02.11,11:32
ďakujem a je na to aj nejaký §, na ktorý by som sa mohla odvolať? (mám na mysli na to vyplatenie)

Na margo toho zaradenia. Ak vás zaradili do 8 PT tak vám brali do úvahy len stredoškolské vzdelanie, podľa ktorého ste ako učiteľka MŠ plne kvalifikovaná. Ak
chcete aby prihliadol zamestnávateľ na vaše vysokoškolské vzdelanie a zaradil vás do 9 PT je to možné, ale uvedomte si, že budete zaradená ako nekvalifikovaná a tým pádom od vás bude zamestnávateľ žiadať doplnenie si kvalifikácie. A po druhé ako nekvalifikovaná nemáte možnosť zbierať si kredity vzdelávaním. Takže je to celé na zváženie.