abel
01.12.05,21:25
Prosím Vás o radu, lebo už som sa celkom zamotala. Zamestnávateľ má na účte SF 5000.- Sk a chce teraz pri mzdách za 11/05 zamestnancom dať odmeny zo SF každému vo výške 700.- Sk / má 6 zamestnancov/. Mzdy im vypláca na účet. Mám im dať odmenu riadne do mesačnej mzdy, zdaniť a jednou sumou previesť celú mzdu s odmenami na osobný účet, a potom peniaze zo SF len previesť na podnikateľský účet zamestnávateľa? Možno mám zatmenie mozgu, ale zdá sa mi to komplikované.
:mee:
abel
01.12.05,20:42
Prosím Vás nakopnite ma ešte kým pôjdete spinkať - zajtra by som to mala robiť a v práci nemám Internet a teda ani PORADU bee, bee. Vopred veľmi, veľmi ďakujem. Takéto okno som nemala už dobre dlho.
enave
02.12.05,06:38
Zo sociálneho fondu sa nemôžu vyplácať odmeny za vykonanú prácu. Môžeš vyplatiť príspevok na regeneráciu pracovnej sily alebo príspevok na dopravu do zamestnania. Príspevky zo SF sa zvyčajne zdaňujú spolu s mesačnou mzdou a zasielajú spolu so mzdou na účet. :rolleyes:
Susan
02.12.05,06:42
Prispevok zo SF by som vyplatila na regeneraciu prac.sil, ale podla mojho nazoru sa z uvedenej sumy odvadza iba 19% dan. Teda odvody do fondov nie. Je to tak, alebo sa nieco zmenilo?
Iveta
02.12.05,08:25
Môže sa príspevok zo SF na regeneráciu prac. sily vyplatiť pracovníkovi k mzde (+ zdaniť) bez zdokladovania využitia prostriedkov na tento účel?
abel
04.12.05,20:49
Takže keď som to dala už do výplaty ako odmena zo SF, zdanila som to a teraz to len premenujem na "príspevok na regeneráciu prac. sily, je to v poriadku? Ale ešte sa chcem spýtať na ten prevod z účtu SF. Príspevok som vyplatila spolu so mzdami z podnikateľského účtu. Teraz len urobím prevod z účtu SF na podnikateľský účet? Potom by to mal príjem OZD, rozmýšľam správne?:confused:
Marína
04.12.05,21:03
Na podnikateľský účet alebo do pokladne cez priebežné položky.
Paula
04.12.05,21:11
Teraz len urobím prevod z účtu SF na podnikateľský účet? Potom by to mal príjem OZD, rozmýšľam správne?:confused:Neviem, či som správne pochopila tvoju otázku ........ prevod z účtu na účet v tomto prípade nie je príjmom (na podn.účte) OZD.
abel
04.12.05,21:29
Neviem, či som správne pochopila tvoju otázku ........ prevod z účtu na účet v tomto prípade nie je príjmom (na podn.účte) OZD.
Veď práve ani ja nie som si istá, nechcem tam urobiť kiks. Ale myslím že vo výdavkoch som to mala prvýkrát, keď som ten sociálny fond mesačne vytvárala, a druhýkrát by som to mala vo výdavkoch teraz, keď mi príde výpis o vyplatených mzdách. Takže tým prevodom zo SF na podnik. účet ako zdaniteľný príjem by som ten druhýkrát vlastne vyrovnala. Som z toho magor. :eek: :mee: :confused: :mad:
Paula
04.12.05,21:51
Veď práve ani ja nie som si istá, nechcem tam urobiť kiks. Ale myslím že vo výdavkoch som to mala prvýkrát, keď som ten sociálny fond mesačne vytvárala, a druhýkrát by som to mala vo výdavkoch teraz, keď mi príde výpis o vyplatených mzdách. Takže tým prevodom zo SF na podnik. účet ako zdaniteľný príjem by som ten druhýkrát vlastne vyrovnala. Som z toho magor. :eek: :mee: :confused: :mad:
Aha...........potom by som vyplatenú sumu zo SF zaúčtovala ako výdavok NZD. Troška pracnejšie, ale nezdá sa mi zaúčtovať presun peňazí ako príjem OZD.Budem rada, ak niekto pridá iné možné riešenie.
abel
05.12.05,18:35
Asi to budem musiet tak nejako urobit. Len keby im vyplacal mzdy v hotovosti, mala by som to jednoduchsie, lebo by som si to rozpisala na dve vyplatne listiny, ale on im to odvadza na ucet a tam si budem musiet urobit nejaky mudry zaznam. Pauli, dakujem za ochotu, neviem kedy spavas. Aj som ti chcela dat dolarik, ale vraj musim udelit bod aj niekomu inemu, az potom tebe!!! Tak ti zelam aspon bohateho Mikulasa.
Paula
05.12.05,18:47
Tak ti zelam aspon bohateho Mikulasa.
Ďakujem :) , i ja Tebe. A dúfam som Ti neporadila zle ;) .
VERONIKA6
09.01.06,12:46
Zamestnávateľ sa len teraz rozhodol, že poskytne pracovníkom 200,- Sk zo sociálneho fondu ako vianočné, cez mzdu za mesiac december.
Je možné tak urobiť a čo z toho vyplýva?
VERONIKA6
09.01.06,13:20
Nikto neporadíte?
Katija
09.01.06,13:25
Je to možné a vyplýva z toho povinnosť zdaniť ich. Katija:):cool:
TATRY MKS
09.01.06,19:21
Tento problém mám aj ja - neviem, či ho dobre riešim ale robím to takto:
Zamestnávateľ nie je platcom DPH, účtuje v JÚ - poskytuje jednému zamestnancovi stravné lístky - prispieva mu na ne zo sociálneho fondu, výplatu mu posiela na jeho osobný účet.
Zamestnávateľ vedie 2 účty - bežný a účet SF.
účtujem - Odvod z bežného účtu na účet SF - 0,6% z hrubej mzdy
cez priebežné položky.
Z účtu sociálneho fondu na bežný účet - raz za 3 mesiace príspevok ku stravným lístkom - cez priebežné položky.
Interným dokladom zaúčtujem na účte sociálneho fondu - Tvorbu SF
a ďalším interným dokladom raz za 3 mesiace - príspevok ku strav.lístkam - čerpanie SF (o tú istú sumu upravím aj mzdu pracovníkovi t.z.,že v aktuálny mesiac, keď platí za lístky - zo SF mu dám príspevok za 3 mesiace.) Takúto mzdu posiela zamestnávateľ zamestnancovi na účet.
KEJKA
09.01.06,19:27
sociálny fond nemusí byť na osobitnom účte.
TATRY MKS
09.01.06,19:30
Viem, že už nemusí ale zamestnávateľ ho má od r.1996 - nechce ho zrušiť.
Uvítam, ak to niekto rieši jednoduchšie...
VERONIKA6
16.01.06,11:42
Tak čo, nikto neporadíte?
Tweety
16.01.06,11:44
Zamestnávateľ sa len teraz rozhodol, že poskytne pracovníkom 200,- Sk zo sociálneho fondu ako vianočné, cez mzdu za mesiac december.
Je možné tak urobiť a čo z toho vyplýva?
Je to ich príjem, ktorý podlieha zdaneniu.:eek:
ZuzanaP
08.06.06,06:56
Poprosím o radu,

idem od pondelka na dovolenku a šéf sa rozhodol, že nám bude prispievať zo sociálneho fondu na dovolenky.

Môže mi dať príspevok na dovolenku v májovej výplate alebo až v júnovej, kde bude vidieť aj čerpanie dovolenky? Je príspevok na dovolenku ohraničený nejakou výškou?

Ďakujem, som v takóóóóm frmole, že budem rada, ak mi čo najskôr poradíte:) .
ZuzanaP
08.06.06,08:06
Už viem, ďakujem