Tartarus
05.01.11,16:33
h
vulxy
05.01.11,19:39
to sa musis spytat predavajuceho za kolko ti to posle,neverim ze existuje pausalne postovne,vcera som si objednaval z USA nohavice jensove a postovne je 22dolarov za tu pomalejsiu variantu tj cca 2-3 tyzdne .za dodanie do 10 dni tam bolo 46 dolarov.takze dost za par deka.
vulxy
06.01.11,12:46
ja nie som velky nakupca iba co u nas nezozenieme alebo cenovo sa to oplati nakupujem na e-bay aleo aj inde.zatial som dostal vsetko co som si opbjednal a v takej kvalite aku som ocakaval,s colnicou som nemal problem ,pravda njdrahsia vec co som bral z USA boli topanky za cca 150dolarov a dorazily OK.
ked ti mozem poradit tak si ten ebay nastuduj poriadne nez zacnes kupovat ,zozenies tam vsetko na svete za dobre ceny ,su tam aj ochrany pre teba kebyze je problem ale nie je to kamenny obchod nevies si ti odskusat a reklamacia je trosku komplikovanejsia nez v Tescu :-)
Marek Mahdal
07.01.11,06:47
Tak to je dosť drahé. A je pravda že pri objednavke z USA veľa veci neprejde colnicou?? že si to zhabú?? Počul som o jednom čo z USA objednával botasky z normalného onlineshopu a že sa mu často krát stalo že tovar vo väčšej hodnote ani nedorazil.

Ak objednas vo vacsom mnozstve, nechaj si balik vzdy poistit. A ak mozem poradit, vyhni sa firme Skyport, ktora ma v Ba colny sklad. Ja som takto objednal 30kg oblecenia z USA, do Viedne dorazilo 30kg, ale do ich skladu uz len 18kg. V baliku diera ako hrom, cez ktoru to vytahovali. Pustili nas do skladu, aby sme si kvoli reklamacii urobili zoznam veci co chybaju. O par dni sme znova potrebovali ist do skladu kvoli certifikacii povodu a zistili, ze je balik znovu o cca 5 veci lahsi. S nasim colnym deklarantom sme chceli podat trestne oznamenie, no vraj je to zbytocne, len dalsie starosti a ziaden vysledok.
vulxy
07.01.11,15:45
ano 1 par,pre seba,pisal som ja nie som velky nakupca snad sa vyjadriaaj ti co nakupuju vo velkom
vulxy
12.01.11,08:51
len tak pre orientaciu objednane 5.1 a dnes rano mi ich priniesol postar az pred dvere tak to ma prijemne prekvapili,ckal som ze to bude dlhsie trvat.
Mimochodom su mi male:-) keby mal niekto zaujem o original Levis Strauss 501 W33 L30 farba New Metal (gombikove) za 50€ nech sa mi ozve do SS,zarobim na tom tak 1€ takze by sa to nemalo povazovat za inzerat
Pierro1329
13.01.11,13:07
dufam, že ti to pomôže.

Ja som sondoval ako je to s tou prepravou (poštovnym) a ebay -om. tak najhodnovernejsie infomacie ti podá zasielatel a prepravna spoločnosť. napr: UPS ponuka mnozstevne zlavy na prepravovany tovar po celom svete, niekedy to pocitaju na rozmery, niekedy na hmotnosť zasielaneho tovaru a niekedy na rychlost dodania. ked chces posielat pravidelne nejaky objem kde kam tak urcite kontaktuj nejake prepravne spolocnosti, ktore sú v amerika a aj v europe napr: FEDEX, UPS, DHL, American post atď.... .
ak ide o posielanie botasiek, hodiniek a vsetkému ostatnému co podlieha clu je velmi dolezite aby predajca nepisal za poste ze co to je ale iby taku formulku ze je to na osobne pouzitie. ja takto nakupujem z ebay a kde z kade svetko co sa mi hodi a aj botasky oblecenie a tak a stale upozornuje predajcu ze nech m to tak posle, on mi samozrejme vyhovie bez problemov. no mozem ti povedat ze ani raz mi neprislo nieco z colnice nieco o cle a stale to pride domov resp. na postu.

uz iba taka rada stale sa snaz komunikovat z predajcom o com kolvek urcite ti vyhovie.

este pre toho pana co mu vykradli zasielku v colnom sklade: nikdy to nerieste cez reklamaciu podanu v Slovenskej republike ale kontaktujte predavajuceho, ebay.com ak ste to tam nakupovali a podobne, pretoze obchod nie je dokonceny len tym, ze Vy si vyberiete tovar a zaplatite ho, tu na je dolezita rovnako aj preprava a vlastne dodanie tovaru. budete prekvapeny co svojou lamanou anglictinou dokazete v zahranici (ja ju mam tu anglictinu):). priklad mozem uvies niekedy inokedy, ak ste zvedavy mozem uviest na mail
Marek Mahdal
13.01.11,13:27
este pre toho pana co mu vykradli zasielku v colnom sklade: nikdy to nerieste cez reklamaciu podanu v Slovenskej republike ale kontaktujte predavajuceho, ebay.com ak ste to tam nakupovali a podobne, pretoze obchod nie je dokonceny len tym, ze Vy si vyberiete tovar a zaplatite ho, tu na je dolezita rovnako aj preprava a vlastne dodanie tovaru. budete prekvapeny co svojou lamanou anglictinou dokazete v zahranici (ja ju mam tu anglictinu):). priklad mozem uvies niekedy inokedy, ak ste zvedavy mozem uviest na mail

Nenakupoval som cez ebay, ale priamo od distribútora, nakoľko som to kupoval za účelom predaja a teda to muselo prejsť colným konaním. V prípade, že niečo nakúpite zo zahraničia (je jedno či je to ebay, alebo nie) mim EU, za účelom ďalšieho predaja (!) v EU (teda aj na SR), MUSÍTE prejsť colným konaním. Inak sa dopúšťate trestného činu krátenia dane a ďalších priestupkov.
vulxy
13.01.11,13:27
ja tam davam pisat "gift"(darcek) a zatial pohoda ,ziadna colnica.
-Oldo-
13.01.11,14:39
Nenakupoval som cez ebay, ale priamo od distribútora, nakoľko som to kupoval za účelom predaja a teda to muselo prejsť colným konaním. V prípade, že niečo nakúpite zo zahraničia (je jedno či je to ebay, alebo nie) mim EU, za účelom ďalšieho predaja (!) v EU (teda aj na SR), MUSÍTE prejsť colným konaním. Inak sa dopúšťate trestného činu krátenia dane a ďalších priestupkov.
Clo sa týka aj vecí poslaných pre vlastnú potrebu ak cena tovaru spolu s cenou dopravy prekročí 150 eur. Bol so na to upozornený, keď som si z Ameriky objednal čítačku ebookov.
optimus
13.01.11,23:22
ja som rozmyslal nad tymto istym biznisom,niesi jediny kto to robi.zijem v anglicku.anglicko ma svoj vlastny ebay,oboednaaju veci z ciny a potom to predavaju to o nieco drahsie a zarabaju na tom nehorazne peniaze.dalo by sa dohodnut,nieco ako otvorit nejaky sklad na slovensku,spravit si eshop alebo zo zaciatku iba na aukre,ja by som ti tovar dovazal domov.mam tu aj auto,len potrebuje spolocnika na slovensku,tak,kto ide do toho so mnou :D

nerobim si srandu,myslim to vazne,len premyslajte,uz aj mam par stranok a kontaktov odkial by sa dal tovar zohnat za dobre peniaze :)
vulxy
14.01.11,05:41
ja som rozmyslal nad tymto istym biznisom,niesi jediny kto to robi.zijem v anglicku.anglicko ma svoj vlastny ebay,oboednaaju veci z ciny a potom to predavaju to o nieco drahsie a zarabaju na tom nehorazne peniaze.dalo by sa dohodnut,nieco ako otvorit nejaky sklad na slovensku,spravit si eshop alebo zo zaciatku iba na aukre,ja by som ti tovar dovazal domov.mam tu aj auto,len potrebuje spolocnika na slovensku,tak,kto ide do toho so mnou :D

nerobim si srandu,myslim to vazne,len premyslajte,uz aj mam par stranok a kontaktov odkial by sa dal tovar zohnat za dobre peniaze :)

len nechapem naco chces nosit tovar z anglicka autom ,sak z číny to mozu poslat priamo sem ,ci nie?
Marek Mahdal
14.01.11,07:14
Clo sa týka aj vecí poslaných pre vlastnú potrebu ak cena tovaru spolu s cenou dopravy prekročí 150 eur. Bol so na to upozornený, keď som si z Ameriky objednal čítačku ebookov.

Preto pisem "nakoľko som to kupoval za účelom predaja", osobna spotreba je nieco uplne ine a riadi sa aj inymi zakonmi.

To iste plati o tom obchadzani cez "gift" - to indikuje osobnu spotrebu a teda nejedna sa o nakup za ucelom predaja, preto to prejde mimo colnicu. Skuste vsak takto oznacit zasielku nad 20kg, pripadne to robit frekventovane ;) Colnici nenechaju na seba dlho cakat..
pacifik667
21.01.11,20:41
Chcem kúpiť v Číne 1000 teplomerov v cene 800 USD, celkove to budú 4 krabice po 250 kusoch teplomerov, celkove 80 kg váhy. Koľko by som zaplatil CLO a DAŇ, ked to objednam ako súkromná osoba??? Dá sa pri takejto velkej dodávke vyhnúť clu a dani a ako??? Ako sa realizuje T/T platba???
Peacemaker11
26.01.11,09:10
cital si toto podnikajte.sk/podnikatelsky-zivot/category/napady/list/3/article/podnikatelsky-napad-ebay.xhtml
pacifik667
26.01.11,17:43
ďakujem
michy99
30.01.11,11:09
Zdravím. Opýtam sa v tejto téme : Kupujem cez eBay už nejakú tú dobu. Okrem iného kupujem aj jeden druh použitého tovaru od súkromných predajcov, ktorý tu potom na SK vždy predám. Jedná sa o cca 3-5 ks mesačne. Lenže by som to chcel začať predávať vo väčšom a oficiálne. Takže moja otázka znie : Akým spôsobom si mám zakúpený tovar na eBay dať do nákladov, viem že výpis z PayPal nestačí, tak čo potrebujem ako doklad o nadobudnutí tovaru ? :confused:
Ďakujem
LOMOZ o.z.
28.10.12,11:36
A ak mi predajca z eBay posle s objednávkou aj fakturu? Je to v poriadku potom?

Dakujem za odpoved. :)
xeros
08.11.12,21:51
Pozdravujem, zo zahranici som si objednal uz viac ako 50 balikov a vsetko mi prislo v pohode, s colnicou problem nebol (len treba platit clo) V jednom pripade sa mi stalo, ze mi v baliku chybalo zopar veci, ale nasledne mi to predajca odskodnil, ale mohlo to zmiznut aj na colnici. postovne z USA je pomerne drahe, ako bolo pisane. ak si k tomu pripocitas clo a dan, (ak ma tovar hodnotu viac ako 150 dolarov) tak to nieje nic vyhodne. nakupis ze napr. 200usd + 50 postovne. z vyslednej sumy zaplatis dan a clo je je asi 80 dolarov. cize tovar za 200 ta bude stat cca 330 dolarov. ja som niekedy hodne obchodoval a celkom to slo, ale v tomto je konkurencia dost silna tak uz to ani nepredavam. treba si ti drbat s colnicou, a predavat nieco pre dobry pocit to nie je pre mna :D Vela zdraru