alla66
05.01.11,20:41
Ktorý operátor je najlepší? Nie ste spokojní so svojím operátorom, ale neviete sa rozhodnúť kam prejsť? Viete s určitosťou povedať, že modrý operátor je lacnejší, pomarančový drahší, ružový lepší ako pomarančový. Existuje najlepší operátor? Komu dáte hlas?;)
Martin Mocko
05.01.11,19:53
To sa povedať nedá. Každý má svoje pre a proti. Napr ja mám 90% kontaktov v mobile, ktorí používajú oranžového. Preto je pre mňa oranžový ten "najlacnejší". Ale každodenne rozmýšľam nad zmenou. Budem to musieť asi prepočítať, či sa oplatí kúpiť mobil a ísť k modrému...

V každom prípade nás dobre žmýkajú naši operátori. Pred dvomi dňami som sa zastavil u oranžového v Rakúsku...a to boli ceny. Takmer zadara.
Martin Mocko
05.01.11,20:01
Na porovnanie...rakúsky oranžový:
1. Predplatená karta (kredit) - mesačný poplatok 10€ - 1000 min. do všetkých sietí v Rakúsku...
2. Team 2010 - klasický paušál - mesačný poplatok 15€ - 2010 min. do všetkých rakúskych sietí, 0,25 SMS..atď

netreba ďalej komentovať.
lujza.j
05.01.11,20:01
ja som pred rokom prešla od oranžového k modrému s týmto mojim ťahom som spokojná. telefón som si u modrého kúpila 2roky do zadu na splátky bez navýšenia, čo je fajn a určite lacnejšie ako si zobrať dotovaný s dvoj ročnou nútenou viazanosťou.teraz v 12/2010 som sa opäť dala namotať ružovému, čo som už aj trochu oľutovala, ale čo už?nič:(
Xanti
05.01.11,20:17
Ktorý operátor je najlepší? ;)
To len ja chodím zo 4 mobilami v kabelke? Ešte mi chýba satelitný telefón. :D:D:D:D:D:D
alla66
05.01.11,20:55
Sama neviem odpoveď na otázku, ktorý operátor je najvýhodnejší, najlacnejší, najústretovejší, proste naj...... Dôležité je byť v pravý čas na pravom mieste a nebáť sa zmeny.

Zdvíha ma zo stoličky, keď počujem, ako sa známy sťažuje na nedostatok peňazí, aké drahé sú hovory a pritom používa predplatenku, kde za jednu minútu hovoru zaplatí 0,4647 €. A keď mu položím otázku, či mu to nevadí a nechce volať lacnejšie, tak mi odpovie " Však volám málo " :(
Xanti
05.01.11,20:58
Tak načo sa potom sťažuje no nie :D

Možno je to hlúpe, možno je to zvyk, ale naozaj mám desne ťažkú kabelku aj keď tie nové mobily sú supertenké, superlahké ... ale čo z toho, ked ich toľko vláčim so sebou.
Melnick
05.01.11,21:01
alla66 blahoželám. Podarilo sa. Heuréka.:):):)
alla66
05.01.11,21:03
To len ja chodím zo 4 mobilami v kabelke? Ešte mi chýba satelitný telefón. :D:D:D:D:D:D
Dobráááá, :cool: dám anketu koľko mobilov nosíte v kabelke???:)
http://fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=3496neváhaj..... nájdeš tu najpredávanejší duál
Xanti
05.01.11,21:05
Dobráááá, :cool: dám anketu koľko mobilov nosíte v kabelke???:)
http://fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=3496neváhaj..... nájdeš tu najpredávanejší duál
No ked DUAL je na 2 SIM,
tak potom TRIAL bude na 3 SIM?
Tak to ja potom potrebujem QUATRIAL na 4 SIM karty :D:D:D:D

A úplne úžasne sa telefonuje s dvoma mobilami pri ušiach a keď ďalší zvoní v kabelke :--- ;)
Dáša_
05.01.11,21:26
To sa povedať nedá. Každý má svoje pre a proti. Napr ja mám 90% kontaktov v mobile, ktorí používajú oranžového. Preto je pre mňa oranžový ten "najlacnejší". Ale každodenne rozmýšľam nad zmenou. Budem to musieť asi prepočítať, či sa oplatí kúpiť mobil a ísť k modrému...

V každom prípade nás dobre žmýkajú naši operátori. Pred dvomi dňami som sa zastavil u oranžového v Rakúsku...a to boli ceny. Takmer zadara.

ale v rakusku asi oranžový nesponzoruje ples v opere... Alebo ???
camozzi
05.01.11,21:32
Dost si pochvalujem Fibertel od pomaranca. Da sa z neho volat uz za 0,03 € do vsetkych sieti. Na mobile mam kyslikoveho operatora. Ceny sice lepsie, ale mam pocit, ze ruzovy mal kvalitnejsiu siet. Kvoli tomu som zvazoval navrat k ruzovemu.
alla66
05.01.11,21:34
Chýba Ti 3G? :)
camozzi
05.01.11,21:41
Ani nie 3G, ale mam pocit, ze hovory u ruzoveho boli cistejsie. Kdezto u kyslika sa mi hocikedy stane, ze siet spadne. Uz minule som sa o tom bavil s kamaratom a dal mi za pravdu. Ruzovy aky je, taky je, ale siet bola super.
lujza.j
05.01.11,21:46
modrý nemá stále vlastnú sieť pokrývačov,funguje v sieti ružového
camozzi
05.01.11,21:54
Ano, ale len ciastocne. Vo velkych mestach idu uz na svojej sieti. Maju este co robit.
alla66
05.01.11,21:58
Ani nie 3G, ale mam pocit, ze hovory u ruzoveho boli cistejsie. Kdezto u kyslika sa mi hocikedy stane, ze siet spadne. Uz minule som sa o tom bavil s kamaratom a dal mi za pravdu. Ruzovy aky je, taky je, ale siet bola super.
.....preto je dobré nosiť v kabelke viac mobilov:):D
Xanti
05.01.11,21:59
.....preto je dobré nosiť v kabelke viac mobilov
Najlepšie 4, tri svoje šak máme troch opov a jeden služobný aby vietor neodfúkol :D
lujza.j
05.01.11,22:04
ja mám pocit, že ani moje veľké mesto nezvládajú
camozzi
05.01.11,22:04
Mam 2 pevne linky a 2 mobily. Nejaky tip ako to mam nosit spolu?
Xanti
05.01.11,22:09
Niekedy dávno chodila reklama,
....... ODSTRIHNI SA ...
jedine takto to pôjde :D
camozzi
05.01.11,22:33
mimotemy Hladal som original reklamu slovenskeho Eurotelu - Odstrijnite sa, ale nepodarilo sa mi ju najst. Tak aspon nieco podobne z ceskeho Eurotelu :)

http://www.youtube.com/watch?v=YluT2R-zw4M

http://www.youtube.com/watch?v=E58aXF3NcVA

http://www.youtube.com/watch?v=KZY9pHQQO1k
alla66
05.01.11,22:41
camozzi
05.01.11,22:52
Pridal by som dalsie, ale chcem zachovat podstatu temy. Napada ma este reklama Eurotel Easy - Hands up: Batoh Reebok k super telefonu Siemens A50 :D pecka :D
alla66
05.01.11,22:55
v pohode...:)))))
camozzi
05.01.11,23:11
Operatori to nie je len cena volani, ale aj prehlad faktur, spotreby, zakaznicka linka a pobocky. To tiez rozhoduje pri volbe operatora (okrem referencii od znamych). Co mate z lacnych volani, ked potrebujete pomoc operatora, tak si najprv vypocujete 2 minutovu reklamu na infolinke alebo sa vystojite hodinu v rade s poradovnikom? Co z operatora, ktory Vas chybou operatora na tyzden odpoji (zrusi zmluvu), naspat pripoji a reklamaciu oznaci za neopodstatnenu?
Takze davam svoje najlepsie:
Zakaznicka linka: Orange
Faktury: T-Mobile
Spotreba: O2
Pobocky: O2

Najhorsie:
Zakaznicka linka: O2
Faktury: Orange
Spotreba: Orange
Pobocky: Orange
220870
06.01.11,06:29
Alla môj názor na pomaranč poznáš.Slušné slovo budem na ich adresu ťažko hľadať.Momentálne som prešiel k O2 faktúry na všetký mobiloch padli viac ako o polovicu.zo 40€ na 10-15€.Faktúry sú prehľadnejšie neobsahujú nezmysly a služby ,ktoré som si neobjednal a nechcem,neúčtujú sa záhadné položky ,ktorým nikto nerozumie.V pobočke som nečakal hodinu ako v orange s tým, že ma pracovníčka nakoniec poslala do ......Nesnažili sa mi ponúknuť nič čo som nepýtal je tam vidieť pobehujúcich nasmradených managerov(sopliakov) ktorý nerobili nič len obsmŕdali(v Topolčianskej pobočke mi tá tupač nenormálene liezla na city z ich pohľadov a reakcií bolo cítiť ,že sú arogantný ,namyslený, povrchný).Pracovníkov pri priehradkách menili ako Tesco ,na tých ženách bolo vidieť ,že sú pod stálym tlakom a nútené podávať klamlivé informácie za účlom zisku spoločnosti a vyššej mzdy .Jednu som trochu poznal a keď som sa s ňou bavil mimo pracovnú dobu tak to bolo o úplne niečom inom.Aj keď som si číslo v orange ponechal dúfam ,že už tam nebudem nikdy musieť ísť.Vždy som sa na ich pobočkách cítil ako keby som bol u arogantných Topoľčianskych policajtov.
lujza.j
06.01.11,09:38
my keď sme pred rokom s mojim chlapom odchádzali od oranžového k modrému tak sme si voči oranžovému všetko vyplatili aspoň my sme si to mysleli, ale omyl oranžový ešte môjmu chlapovi poslal faktúru na závratných 0,10e:eek::eek:asi nejaká vyšpáraná sms alebo nejaká iná nákladná služba to bola:rolleyes: a po "100"rokoch strávených u nich nemali hanbu túto sumu pýtať, no čo už keď vznikla dlžoba:cool: čiže za poplatok na pošte som dala viac ako som platila:(
alla66
06.01.11,10:07
ja som pred rokom prešla od oranžového k modrému s týmto mojim ťahom som spokojná. telefón som si u modrého kúpila 2roky do zadu na splátky bez navýšenia, čo je fajn a určite lacnejšie ako si zobrať dotovaný s dvoj ročnou nútenou viazanosťou.teraz v 12/2010 som sa opäť dala namotať ružovému, čo som už aj trochu oľutovala, ale čo už?nič:(

lujza.j (http://www.porada.sk/member.php?u=160313) Dnes, 12:04 AM
ja mám pocit, že ani moje veľké mesto nezvládajú


...máš problémy so sieťou? pre informáciu - V decembri boli zaznamenané výpadky
Zdenka 0705
06.01.11,10:17
Na margo O2 - som nanajvýš spokojná, áno boli v decembri výpadky, kto reklamoval, mal ospravedlnenie a tuším 100 minút zadarmo ako odškodné :)
Na margo oranžových - je to jedna nenásytná firma, viem, o čom hovorím.
lujza.j
06.01.11,10:30
...máš problémy so sieťou? pre informáciu - V decembri boli zaznamenané výpadky

mám, ale ja to pripisujem miestom kde vykonávam svoju prácu:(musím mať voľbu siete ručnú pretože pri automatickej sa mi stalo, že napr. pri oranžovi som posielala sms cez rakúsku sieť:eek:a je možné že som x krát volala cez susedoveho operátora. problém mám v práci len s modrým ružový fičí ok.
kedysi keď som pracovala tiež v takej časti BA kde zase oranžový nemal pokrytie:eek: napriek tomu že mali reklamu že majú pokrytie pred ktorým sa neschováte , ale ja som sa schovala, celý deň som bola bez signálu a keď som išla domov tak na hl.ceste mi prišli všetky zmeškané hovory:eek: keď som sa sťažovala tak mi povedali, že nech si napíšem sťažnosť písomne:eek: tak som aj napísala priznali, že mám pravdu, ale kompenzácia samozrejme z ich strany žiadna. veď ako inak u nich:eek:
Lilka 1
06.01.11,10:48
my keď sme pred rokom s mojim chlapom odchádzali od oranžového k modrému tak sme si voči oranžovému všetko vyplatili aspoň my sme si to mysleli, ale omyl oranžový ešte môjmu chlapovi poslal faktúru na závratných 0,10e:eek::eek:asi nejaká vyšpáraná sms alebo nejaká iná nákladná služba to bola:rolleyes: a po "100"rokoch strávených u nich nemali hanbu túto sumu pýtať, no čo už keď vznikla dlžoba:cool: čiže za poplatok na pošte som dala viac ako som platila:(
A čo by ste povedali na to, že môjmu otcovi aj bratovi prišla faktúra z T-mobile, nedoplatok 33 eur za minulý rok, pritom sú už obidvaja skoro 3 roky v O2 :eek:. Tie čísla sú dávno deaktivované.
Indeed
06.01.11,10:57
Prečital som si tuto diskusiu a pridal by som podotazku ,

Akym sposobom chcete využívať služby mobulneho operatora ?
resp. Koľko chcete telefonovať ??

Postrehol som tu názor,že pre niektorých je vyhodné telefonovať z predplatených kariet kde su volania spoplatňované najdrahšie,

lenže takému človeku je uplne šum a fuk , keď z mobilu vola tak 3x za mesiac po 2 minuty....:)

iná vec je ak niekto potrebuje volať denne 8-15 ľuďom , tak pre neho sa hodí čím väčší paušál

a nakoniec každý operátor privita zákazníka ,ktorý chce využívať trebars paušál VIP 1000

Povedal by som,že jedna sa tu o to ako si zákazník vie USTRIEHNUŤ to kam a komu a ako dlho telefonuje.

teda PORADENSTVO,PORADENSTVO a ešte raz PORADENSTVO,
pretože potreby telefonovania sú u každého jedneho človeka ODLIŠNÉ
a najhoršie je ak sa ten istý paušál,či tá ista služba nanucuje každému bez rozdielu.
Indeed
06.01.11,10:58
[QUOTE=Indeed;1607629]Prečital som si tuto diskusiu a pridal by som podotazku ,

Akym sposobom chcete využívať služby mobilneho operatora ?
resp. Koľko chcete telefonovať ??

Postrehol som tu názor,že pre niektorých je vyhodné telefonovať z predplatených kariet kde su volania spoplatňované najdrahšie,

lenže takému človeku je uplne šum a fuk , keď z mobilu vola tak 3x za mesiac po 2 minuty....:)

iná vec je ak niekto potrebuje volať denne 8-15 ľuďom , tak pre neho sa hodí čím väčší paušál

a nakoniec každý operátor privita zákazníka ,ktorý chce využívať trebars paušál VIP 1000

Povedal by som,že jedna sa tu o to ako si zákazník vie USTRIEHNUŤ to kam a komu a ako dlho telefonuje.

teda PORADENSTVO,PORADENSTVO a ešte raz PORADENSTVO,
pretože potreby telefonovania sú u každého jedneho človeka ODLIŠNÉ
a najhoršie je ak sa ten istý paušál,či tá ista služba nanucuje každému bez rozdielu.

Pretože potreby každého jedneho človeka telefonovať su uplne odlišne.
lujza.j
06.01.11,11:44
A čo by ste povedali na to, že môjmu otcovi aj bratovi prišla faktúra z T-mobile, nedoplatok 33 eur za minulý rok, pritom sú už obidvaja skoro 3 roky v O2 :eek:. Tie čísla sú dávno deaktivované.

bola by som z toho asi takto:eek::eek::eek: a potom hneď aj na infarkt:mad::mad::mad:
lujza.j
06.01.11,11:51
[QUOTE=Indeed;1607629]Prečital som si tuto diskusiu a pridal by som podotazku ,

Akym sposobom chcete využívať služby mobilneho operatora ?
resp. Koľko chcete telefonovať ??

Postrehol som tu názor,že pre niektorých je vyhodné telefonovať z predplatených kariet kde su volania spoplatňované najdrahšie,

lenže takému človeku je uplne šum a fuk , keď z mobilu vola tak 3x za mesiac po 2 minuty....:)

iná vec je ak niekto potrebuje volať denne 8-15 ľuďom , tak pre neho sa hodí čím väčší paušál

a nakoniec každý operátor privita zákazníka ,ktorý chce využívať trebars paušál VIP 1000

Povedal by som,že jedna sa tu o to ako si zákazník vie USTRIEHNUŤ to kam a komu a ako dlho telefonuje.

teda PORADENSTVO,PORADENSTVO a ešte raz PORADENSTVO,
pretože potreby telefonovania sú u každého jedneho človeka ODLIŠNÉ
a najhoršie je ak sa ten istý paušál,či tá ista služba nanucuje každému bez rozdielu.

Pretože potreby každého jedneho človeka telefonovať su uplne odlišne.

prepáč, ale myslím si že všetci tu vieme o čom píšeme a aké služby sú pre nás výhodné;) a nejaké tie roky sme si asi každý u toho alebo onoho operátora odkrútili. takže čo si nám vlastne chcel povedať :eek::confused: myslím že naše rozumové pochody sú na takej úrovni, že sme už všetci veľmi dávno zistili že karty z dobíjacím kreditom nie su výhodné.
camozzi
06.01.11,12:07
A čo by ste povedali na to, že môjmu otcovi aj bratovi prišla faktúra z T-mobile, nedoplatok 33 eur za minulý rok, pritom sú už obidvaja skoro 3 roky v O2 :eek:. Tie čísla sú dávno deaktivované.
Je to vizitka ruzovych, ich nenazranosti. Pomerne nenazraty bol uz Eurotel a potom ked zruzovel, tak pokracoval v zdierani. Robi to dodnes. Preto v minulosti viceri prechadali k pomarancu a neskor do O2.
Mne bol pomaranc ochotny poslat fakturu na 0,03 € postou. V ten isty den v schranke bola aj riadna faktura na dalsi mesiac. Pre mna je nepochopitelne ako moze nejaka firma poslat fa na 0,03 € a za postovne dat 0,40 €. Navyse ak to posiela v rovnaky den ako fa na dalsi mesiac. Zrejme to dotuju z ich rozpravkovych ziskov :rolleyes:
220870
06.01.11,12:11
A čo by ste povedali na to, že môjmu otcovi aj bratovi prišla faktúra z T-mobile, nedoplatok 33 eur za minulý rok, pritom sú už obidvaja skoro 3 roky v O2 :eek:. Tie čísla sú dávno deaktivované.
Na Slovensku nič nemožné.Dúfam že to nezaplatili.;)
alla66
06.01.11,12:23
[QUOTE=Indeed;1607635]

prepáč, ale myslím si že všetci tu vieme o čom píšeme a aké služby sú pre nás výhodné;) a nejaké tie roky sme si asi každý u toho alebo onoho operátora odkrútili. takže čo si nám vlastne chcel povedať :eek::confused: myslím že naše rozumové pochody sú na takej úrovni, že sme už všetci veľmi dávno zistili že karty z dobíjacím kreditom nie su výhodné.

Lujza, vieš že má Indeed pravdu? Možno Ty vieš, ako si poskladať výhodný program, ale medzi nami je veľa ľudí, ktorých nezaujíma - nesledujú, kde dostanú viac a zaplatia menej. Uvediem ďalší príklad: priateľka s hypotékou, dieťaťom, majú predražené paušály už roky a keď som jej rozprávala o lacnejších produktoch u toho istého operátora, odmietla, že ona nič meniť nebude. Pritom peniaze potrebuje ako soľ.
A k predplatenkám.... tiež sú výhodné, ale treba vedieť ktoré a netreba sa báť zmeny....... :)
Kvaka
06.01.11,12:41
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.
arizona
06.01.11,12:43
Tiez som donedavna nosila v kabelke 3 telefony.

Po 12 rokoch som odisla od Orange k O2. /uz nosim len dva, chi, chi )
Na porovnavanie je asi este zavcasu,ale mes. pausal ma vyjde teraz takmer o polovicu lacnejsie.
Nakolko casto volam do zahranicia za velmi vyhodne povazujem, ze v O2 volam za rovnake ceny,ako na slov. cisla...
A taktiez daleko za hranicami sa da este chytit slov.signal :) Orange chytal max. po druhu dedinu.

Jedine, co ma zatial stve na O2 je ich internetvé zabezpecovanie schranky,ked ku vsetkemu musia posielat jednorazovy kod. Pred chvilou som behom 5 min. dostala 3 kody,aby som si mohla cez ne vybavit co som potrebovala.
Je to dost otravne, nechapem to:rolleyes:! Ani banky nemaju taketo neustale overovanie:confused:
alla66
06.01.11,12:54
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.

Ako prvé by som s Prima kartou prešla na Základný paušál http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/zakladny_pausal.html

bez viazanosti a mesačných poplatkov.
výhody Základného paušálu
volania za jednotnú cenu 13 centov do všetkých slovenských a českých sietí
SMS iba za 6 centov v rámci SR
CLIP bezplatne
doplnkové balíky minút a SMS
camozzi
06.01.11,12:57
Na odlahcenie:
Teraz tu vsetci kritizujeme, chceme este nizsie ceny... Niekedy sme mohli o sluzbach, ake mame dnes iba snivat. Minutova tarifikacia a DPH 23% na hovorne. Aktivacny poplatok za pausal zhltol tretinu vyplaty a 4 mobily mali akurat tak 4 v jednej firme a nie 1 v jednej kabelke :)
Dnes sa na tom iba pousmejeme, ale niekedy sme s tym machrovali pred kolegami, susedmi, v autobusoch...
Retro cenniky:
http://www.mobilmania.sk/clanky/cennik-hovorneho-siete-eurotel-gsm/sc-3-a-101214/default.aspx

http://www.mobil.sk/spravy/?id=2298
camozzi
06.01.11,13:30
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink :confused:). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
Kvaka
06.01.11,13:43
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink :confused:). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
Skylink mám na chalupe, tam sme tretinu roka, možno aj viac budeme, preto chcem nejaký internet mobilný. Ale doma mi to vyhovuje, tá trojslužba, teda aj TV. Kde tu dám satelit? Nemám kde.
camozzi
06.01.11,13:53
Skylink mám na chalupe, tam sme tretinu roka, možno aj viac budeme, preto chcem nejaký internet mobilný. Ale doma mi to vyhovuje, tá trojslužba, teda aj TV. Kde tu dám satelit? Nemám kde.
S telkou ti velmi neporadim, nakolko na telku nemam cas a to obcasne pozeranie mi staci klasika.
Davnejsie som mal skusenost s mobilnym internetom od T-Mobile. Hruza des. Pokrytie onicom a to aj vo velkom meste. Nestacilo to ani na Skype ci ICQ. Donekonecna ma to prijalo a odpajalo. Neviem na akej urovni je to teraz, ale o mobilnom internete ani len neuvaujem a som rad, ze ho nemam.
Skor by som ti odporucal PDA alebo smartphone a do neho instalovat Skype, ICQ, Operu... proste vsetko co potrebujes a aktivovat si niektory z datovych pausalov, napr. O2 Data Neobmedzene alebo T-Mobile Web-N-Walk. Usetris peniaze a aj nervy. Viem, ze to nie je ako na 17 palcovom monitore, ale ucel je rovnaky, snad vyssia stabilita vzhladom na nizsie naroky na siet a lepsia cena.
lujza.j
06.01.11,17:08
[QUOTE=lujza.j;1607693]

Lujza, vieš že má Indeed pravdu? Možno Ty vieš, ako si poskladať výhodný program, ale medzi nami je veľa ľudí, ktorých nezaujíma - nesledujú, kde dostanú viac a zaplatia menej. Uvediem ďalší príklad: priateľka s hypotékou, dieťaťom, majú predražené paušály už roky a keď som jej rozprávala o lacnejších produktoch u toho istého operátora, odmietla, že ona nič meniť nebude. Pritom peniaze potrebuje ako soľ.
A k predplatenkám.... tiež sú výhodné, ale treba vedieť ktoré a netreba sa báť zmeny....... :)

nechcem byť hnusná, ale toto je čisto len o tom ísť urobiť zmenu.lenže sme pohodlní budeme radšej frflať, pričom už je z čoho vybrať ale zmenu neurobíme pretože sme zvyknutí nato čo máme. mne to tiež trvalo dlhšie kým som odišla od oranžového k modrému, tiež som sa len vyhrážala ako odídem a len som čušala u orangového.potom sme raz išli okolo modrého zamestnanec nám čo to rozumne porozprával a boli sme chytení:)
Kvaka
06.01.11,17:54
[QUOTE=alla66;1607729]

nechcem byť hnusná, ale toto je čisto len o tom ísť urobiť zmenu.lenže sme pohodlní budeme radšej frflať, pričom už je z čoho vybrať ale zmenu neurobíme pretože sme zvyknutí nato čo máme. mne to tiež trvalo dlhšie kým som odišla od oranžového k modrému, tiež som sa len vyhrážala ako odídem a len som čušala u orangového.potom sme raz išli okolo modrého zamestnanec nám čo to rozumne porozprával a boli sme chytení:)
A je to výhodnejšie? Majú trojslužbu? Triple Play sa tomu hovorí, ale ja nemám rada cudzie slová, čo už. Neviem, čo je PDA alebo smartphone, som na také moc stará a dosť zle vidím, najmä do blízka, predpokladám, že ide o vysokokvalitný mobilný telefón aj s internetom, to nie je pre mňa.
camozzi
06.01.11,18:20
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
lujza.j
06.01.11,18:28
[QUOTE=lujza.j;1608023]
A je to výhodnejšie? Majú trojslužbu? Triple Play sa tomu hovorí, ale ja nemám rada cudzie slová, čo už. Neviem, čo je PDA alebo smartphone, som na také moc stará a dosť zle vidím, najmä do blízka, predpokladám, že ide o vysokokvalitný mobilný telefón aj s internetom, to nie je pre mňa.

myslím, že modrý takú službu nemajú:(triple play má aj upc, ale to sú tiež magori .tiež som frfľala , ale zase som to s nimi na dva roky podpísala internet +TV.
camozzi
06.01.11,18:38
Viazanost nikdy, maximalne rok. To vsak neponuka ani jeden :)
Anik
06.01.11,18:39
čo sa mňa týka nateraz ma modrý určite nedostanú nakoľko som človek ktorý strašne veľa a aj rád telefonuje mám programy, ktoré sú premňa veľmi výhodné - ružový-100 min. do všetkých sietí od 8.00-18.00 a k tomu ružový v tom istom čase 2.000,alebo teraz už tuším 3.000 min. program mesačne 20 Eur, po 18.00 hod. volám z druhého tel.
a oranžový 100 min. do všetkých sietí paušál a od 18.do 8.00 orange zadarmo - žiadny program pre podnikateľov by ma toľko nestál ako táto kombinácia 42 Eur mesačne a nestrachujem sa koľkože to teraz príde myslím, že na počet mojich prevolaných minút by som horšie dopadla aj u modrých
Kvaka
06.01.11,18:51
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
No mala som niekoľkokrát požičaný, mobilný oranžový, manžel zobral na víkend na chalupu služobný. Išiel dobre, aj skype fungoval, aj všetko ostatné, načítal trochu pomalšie, ako som zvyknutá. Doma máme neobmedzený, s rýchlosťou 40Mbps/4Mbps, čo je celkom dobré. Ale práve som zistila v papieroch, že túto službu máme na dva roky, to iba paušál na mobil má viazanosť do marca, ale aj tak ma to zaujíma. Vďaka za radu.
220870
06.01.11,18:53
čo sa mňa týka nateraz ma modrý určite nedostanú nakoľko som človek ktorý strašne veľa a aj rád telefonuje mám programy, ktoré sú premňa veľmi výhodné - ružový-100 min. do všetkých sietí od 8.00-18.00 a k tomu ružový v tom istom čase 2.000,alebo teraz už tuším 3.000 min. program mesačne 20 Eur, po 18.00 hod. volám z druhého tel.
a oranžový 100 min. do všetkých sietí paušál a od 18.do 8.00 orange zadarmo - žiadny program pre podnikateľov by ma toľko nestál ako táto kombinácia 42 Eur mesačne a nestrachujem sa koľkože to teraz príde myslím, že na počet mojich prevolaných minút by som horšie dopadla aj u modrých
https://www.sk.o2.com/pre-firmu/o2-moja-firma
a nemusíte vyvolávať po večeroch.ale nonstop;):D
arizona
06.01.11,18:53
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
Mne taku moznost -vyskusat nezavazne na 3 dni mob.net ponukli v Orange. :)
Asi sa treba osobne na tuto moznost opytat priamo na zak.centrach
Kvaka
06.01.11,18:57
[QUOTE=Kvaka;1608079]

myslím, že modrý takú službu nemajú:(triple play má aj upc, ale to sú tiež magori .tiež som frfľala , ale zase som to s nimi na dva roky podpísala internet +TV.
My sme mali UPC 4 roky a dosť, lebo boli drahí, oranžoví sú lacnejší za tie isté, ba ešte lepšie služby.
camozzi
06.01.11,18:57
Mozno konecne prilsi na to, ze maju aj konkurenciu :)
Anik
06.01.11,19:16
220870 ďakujem za radu, aj ja patrím k tým ktorí, keď nájdu niečo s čím sú veľmi spokojní už roky tak to neradi menia a mne toto naozaj vyhovuje. Vôbec nemám problém s dodržiavaním určitých pravidiel za radu ďakujem. Ten program tiež poznám z vysvetlenia, ale ja viem, že najviac ľudí doteraz využívalo a aj využíva služby dvoch služobne starších operátorov ak mi niekto zavolal od ružových v priebehu dňa tak som mu zavolala späť nech zbytočne nemíňa, a mne zas kolegovia volali na orange do 18 hod. nech zbytočne nemíňam ja a ak niekto prešiel k modrým, tak potom nech volá ak majú najlacnejšie hovory a nie čaká odomňa, že mu zavolám späť na inú sieť, keď je to až také výhodné a preto si myslím, že ak by som prešla k modrým ani ja by som nečakala ústretovosť od tých od ktorých ju mám teraz. Okrem iného tiež tam musí byť rámcova zmluva a v nej dohodnutý min. obrat a od toho sa odvíjajúce bonusy a kľudne by sa mi mohlo stať, že za služby by som zaplatila aj 55 eur mesačne
Mária27
07.01.11,14:47
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink :confused:). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
camozzi
07.01.11,15:28
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
Je to zakladny balik programu FiberTel. Patri to pod Orange Doma. Za cenu 3,35 s DPH mas 100 volnych minut na vsetky pevne siete v ramci SR, mimo spicky aj na mobily Orange. Na ostatne FiberTely volas neobmedzene (do zblbnutia :)). Su este aj dalsie baliky, napr. Slovensko 1000 za 6,96 a Europa 1000 za 8,97.
To vsetko ma ale hacik. K akejkolvek sluzbe Orange Doma je potrebny konvertor. Ten bez viazanosti stoji vyse 330 € a to este nemas telefon. Ak sa Orangeu upises na 2 roky a zoberies FiberTV a FiberNet, zakladny balik FiberTel dostanes zdarma.
Ja som sluzby Orage Doma bral pred dvoma rokmi bez viazanosti a vtedy ma to stalo asi 15000 Sk.
Kvaka
07.01.11,15:32
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
To je cena FiberTel z vianočnej nádielky spred roka, ja mám balík FiberNet, FiberTV a FiberTel, ten FibeTel mám zdarma, inak stojí 3,32€ a je tam 100 voľných minút do pevných sietí SR hocikedy a v slabej prevádzke aj na orange linky. Volania na pevné linky orange medzi sebou sú zdarma nonstop.
My sme sa zaviazali na 2 roky a máme to za 24e mesačne, v priemere aj so zľavami.
Mária27
07.01.11,18:23
Ja mám od telekomu magio, internet a telefón s rovnakou sadzbou za akýkoľvekpočet hovorov na Slovnesku, plus nejaké lacnejšie mobilné. Stojí ma to do 60 € mesačne - podľa toho, koľko mi pretelefonujú z pevnej linky na mobily. Neviem, či je to veľa, ale nechce sa mi to meniť pre nejakých 5 €.
K tomu mám (už len) O2 jednotku.
Stanislav 1975
07.01.11,19:01
Ja som bol jeden najzarytejších fandov Eurotelu a jeho nástupcov odkedy som mal mobil, ale bohužiaľ-odkedy sa dali dokopy s Dedém, tak to s nimi ide dolu kopcom...
Včera som dal sťažnosť na jednu z pracovníčok,tak uvidím ako dopadnem...
Stanislav 1975
07.01.11,19:03
[QUOTE=lujza.j;1608120]
My sme mali UPC 4 roky a dosť, lebo boli drahí, oranžoví sú lacnejší za tie isté, ba ešte lepšie služby.

Kvaka, pri skratke UPC, mi začne byť dosť nevoľno, na zvracanie- ja tú firmu nechcem ani vidiet...
Katy a R
08.01.11,14:23
Ja som bol jeden najzarytejších fandov Eurotelu a jeho nástupcov odkedy som mal mobil, ale bohužiaľ-odkedy sa dali dokopy s Dedém, tak to s nimi ide dolu kopcom...
Včera som dal sťažnosť na jednu z pracovníčok,tak uvidím ako dopadnem...

.. no tiež som z nich celá "vytešená" ...:mad::D
Chcela som si dať na jednu faktúru dve čísla .. teda zjednotiť aj fakturačné obdobie - pracovníčka skontrolovala 3x - či sa dobre rozumieme .. no a samozrejme, že mi to dala opačne, ako sme sa dohodli .. no a moja sťažnosť a ich "oprava" dopadla tak, že v decembri mám 3x menené fakturačné obdobie ... :mad::mad::mad: (a neviem si kôli zmenám ani skontrolovať)
.. za chvíľku mi končí viazanosť .. tak padám asi k modrému :confused:;)
Stanislav 1975
15.01.11,10:20
Ja som si v t-mobile doslova vydupal úplnú ale fakt úplnú genialitu- 280 min. do všetkých sietí v akomkolvek čase, 1500 mb dát a Xperiu som zobral za 1 euro za poplatok 20 eur mesačne- počítal som to, že dáta mám akoby zadarmo a minutu hovoru za 70 centov...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Stanislav 1975
15.01.11,10:22
Ja som bol jeden najzarytejších fandov Eurotelu a jeho nástupcov odkedy som mal mobil, ale bohužiaľ-odkedy sa dali dokopy s Dedém, tak to s nimi ide dolu kopcom...
Včera som dal sťažnosť na jednu z pracovníčok,tak uvidím ako dopadnem...

Mením názor- sťažnosť zabrala- viď príspevok vyššie...;)

Moj dobručký, chutnučký, zlatučký Eurotel, t-mobile, t-com- či čo to vlastne je...:)
Katy a R
15.01.11,10:30
počítal som to, že dáta mám akoby zadarmo a minutu hovoru za 70 centov...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

.. hádam nie :confused:;)
srska
15.01.11,10:46
Ja som si v t-mobile doslova vydupal úplnú ale fakt úplnú genialitu- 280 min. do všetkých sietí v akomkolvek čase, 1500 mb dát a Xperiu som zobral za 1 euro za poplatok 20 eur mesačne- počítal som to, že dáta mám akoby zadarmo a minutu hovoru za 70 centov...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ja mám t-mobile 300 min za 8,3 centa/min. - posledná faktúra + 95 minút = 8,6 centa/min
220870
15.01.11,17:13
Ja som si v t-mobile doslova vydupal úplnú ale fakt úplnú genialitu- 280 min. do všetkých sietí v akomkolvek čase, 1500 mb dát a Xperiu som zobral za 1 euro za poplatok 20 eur mesačne- počítal som to, že dáta mám akoby zadarmo a minutu hovoru za 70 centov...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Platiť v prepočte 21 korún za volanie to kam ?,na Mars?:D:D:D
Stanislav 1975
15.01.11,17:26
Platiť v prepočte 21 korún za volanie to kam ?,na Mars?:D:D:D

Ale áno, máte pravdu- je to 7 centov, preklep...:):):)
Xanti
15.01.11,17:32
Ale sa Ti zadarilo Stanislav. :D
Mal si si vziať aj balíček 6 centových volaní, vyšlo by ťa to menej :D
Stanislav 1975
15.01.11,17:33
Ale sa Ti zadarilo Stanislav. :D
Mal si si vziať aj balíček 6 centových volaní, vyšlo by ťa to menej :D

Nie nie, to už nepotrebujem- 280 min. mi stačí úplne...
Xanti
15.01.11,17:35
To tak málo telefonuješ? Tebe volajú častejšie klienti?
Stanislav 1975
15.01.11,17:36
To je málo???:D:eek:-ale máš pravdu, vačšinou volajú ludia mne...
Xanti
15.01.11,17:38
Hm.. neviem posúdiť,
cez služobný som mala min. mesiac prevolané cez 550 minút. :---
alla66
15.01.11,17:44
Ja som si v t-mobile doslova vydupal úplnú ale fakt úplnú genialitu- 280 min. do všetkých sietí v akomkolvek čase, 1500 mb dát a Xperiu som zobral za 1 euro za poplatok 20 eur mesačne- počítal som to, že dáta mám akoby zadarmo a minutu hovoru za 70 centov...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Stando, rátaj:)
Mesačný poplatok 20,16 € (tipujem, že budeš platiť rovnako ako iní zákazníci pri programe Podľa seba 3) mínus 5,03 € (cena za web’n’walk) ...výslednú sumu vydeliť 280 min. = 0,0540 € /min.

v prepočte na koruny to robí 1,62 Sk
Xanti
15.01.11,17:53
Stando, rátaj:)
Mesačný poplatok 20,16 € (tipujem, že budeš platiť rovnako ako iní zákazníci pri programe Podľa seba 3)mínus 5,03 € (cena za web’n’walk) ...výslednú sumu vydeliť 280 min. = 0,0540 € /min.

v prepočte na koruny to robí 1,62 Sk
Ja si skôr myslím, že Stanislav má program Podľa seba 7 s 50% zľavou od opa, lebo 7x40 = 280 minút + bonus tento oný web´n´walk.
alla66
15.01.11,18:24
Netvrdím, že má program Podľa seba 3, ale že bude platiť rovnako ako zákazníci, ktorí si aktivovali program Podľa seba 3.
PS: tiež ma napadla sedmička s 50% zľavou;)
Xanti
15.01.11,18:25
Nehádam sa :D , šikovno si to vypočítala.
alla66
15.01.11,19:40
mimotemyStando, má Xanti pravdu?:)
Stanislav 1975
15.01.11,21:52
Áno, dneska mi to došlo.- je to podla seba 7 s 50% zľavou- 7 krát 40 min.do všetkých sietí a bonusový balíček dáta...- Xperia fičí, len tam neviem nájsť kde sa nastavuje aby telefon rozprával kto mi volá...:D:D:D
Stanislav 1975
15.01.11,22:05
Stando, rátaj:)
Mesačný poplatok 20,16 € (tipujem, že budeš platiť rovnako ako iní zákazníci pri programe Podľa seba 3) mínus 5,03 € (cena za web’n’walk) ...výslednú sumu vydeliť 280 min. = 0,0540 € /min.

v prepočte na koruny to robí 1,62 Sk

Ale aj tak ma teta dobre obtiahla...:mad::mad::mad:-dohodli sme sa na 20 eur a nie na 20,16...:mee::mee::D:D:D
marjankaj
15.01.11,22:40
Ale aj tak ma teta dobre obtiahla...:mad::mad::mad:-dohodli sme sa na 20 eur a nie na 20,16...:mee::mee::D:D:D

A čo si mal v úmysle tú tetu "obtiahnuť" ty?:eek:
alla66
15.01.11,22:47
Áno, dneska mi to došlo.- je to podla seba 7 s 50% zľavou- 7 krát 40 min.do všetkých sietí a bonusový balíček dáta...- Xperia fičí, len tam neviem nájsť kde sa nastavuje aby telefon rozprával kto mi volá...:D:D:D
mimotemyMrkni profil a nastavenie profilu...... malo by tam byť ohlásiť volajúceho. (aspoň tak je to u Nokie)
camozzi
15.01.11,22:58
Keby tuto funkciu aj nemal, stale je tu plan B. Xperia ma Andoid a urcite uz nejaky dobrak stihol nieco podobne naprogramovat a dat na net zdarma alebo za par eciek.
verkaz
16.01.11,07:36
Ja som s jedným číslom prešla od ružového k modrému a som nadmieru spokojná. Doma mám ešte jeden ružový, lebo deti majú akcie, tak mi volajú na tento.
Služobný pre spoločenstvo mám oranžový a som veľmi spokojná, pretože najviac oranžové majú podnikatelia a nešla som sa doplatiť, keď som volávala so svojho ružového.
Keď som prešla s jedným číslom k modrému, tak sa neviem vynačudovať nad faktúrami (za rok som nemala vyššiu ako 2,86 Eura a volávam tak, ako keď som bola u ružového a platievala som priemerne 16,00 Eur).
Keď chceš teraz prejsť od ružového k modrému, tak ružoví ponúkajú tie isté podmienky ako modrí. Tá konkurencia je na niečo dobrá.
220870
16.01.11,07:44
A čo si mal v úmysle tú tetu "obtiahnuť" ty?:eek:
Tety sa neobťahujú,ale preťahujú.:o
220870
16.01.11,16:18
Zaujímavé.Ešte niekto používa pevnú linku?
Xanti
16.01.11,16:22
Zaujímavé.Ešte niekto používa pevnú linku?
Vieš, že áno. V práci bežne. :D
220870
16.01.11,16:29
mimotemyUž si to fakt neviem ani predstaviť.Kedysi dávno ešte za komančov sme ju chceli všetci mať doma.My sme nemali tak sme museli používať verejný telefónny automat.Koľko že to bolo slávy ,keď nám ho v našej dedinke namontovali pred miestnou "krčmou".Som od tade po večeroch chodil telefonovať frajerke .Za pár minút volania padlo aj 10-20 korún.To bol vtedy celý majland ,týždenný lístok na prímestkú autobusovú dopravu do práce ma stál 4,50,obed v jedálni 2,50.mimotemy
Stanislav 1975
16.01.11,20:04
mimotemyUž si to fakt neviem ani predstaviť.Kedysi dávno ešte za komančov sme ju chceli všetci mať doma.My sme nemali tak sme museli používať verejný telefónny automat.Koľko že to bolo slávy ,keď nám ho v našej dedinke namontovali pred miestnou "krčmou".Som od tade po večeroch chodil telefonovať frajerke .Za pár minút volania padlo aj 10-20 korún.To bol vtedy celý majland ,týždenný lístok na prímestkú autobusovú dopravu do práce ma stál 4,50,obed v jedálni 2,50.mimotemy

:eek::eek::eek:-ty si platil automatu? U nás boli také žlté,poľské a tam ked si buchol, ked to druhá strana zdvihla slúchadlom pod mincovník-tak si mal free volanie...-nechcelo to peniaze...;)
alla66
16.01.11,20:21
...- Xperia fičí, len tam neviem nájsť kde sa nastavuje aby telefon rozprával kto mi volá...
nastavil si? Nie že by som ťa do niečoho nútila, iba som zvedavá. Má Xperia túto funkciu?;)
Stanislav 1975
16.01.11,20:29
Neviem to tam nájsť,ale niečo stiahnem z netu,hm- na tom markete-inak, áno, ma to android 2,1- mimochodom na fonoch.sk je na xperiu dosť kritiky,ale mne sa celkom páči- neviem za euráč je to celkom dobrý fon...
220870
17.01.11,04:49
:eek::eek::eek:-ty si platil automatu? U nás boli také žlté,poľské a tam ked si buchol, ked to druhá strana zdvihla slúchadlom pod mincovník-tak si mal free volanie...-nechcelo to peniaze...;)
Boli na to triky,na tom našom tušim bolo treba držať po vytočení čísla klapku na ktorú sa vešalo slúchadlo,prevŕtanú korunu na šnúrke mal snáď každý,keď tak si požičal.:D
Stanislav 1975
17.01.11,06:27
Boli na to triky,na tom našom tušim bolo treba držať po vytočení čísla klapku na ktorú sa vešalo slúchadlo,prevŕtanú korunu na šnúrke mal snáď každý,keď tak si požičal.:D

;):rolleyes::cool:
zk24
17.01.11,06:33
Ktorý operátor je najlepší? Nie ste spokojní so svojím operátorom, ale neviete sa rozhodnúť kam prejsť? Viete s určitosťou povedať, že modrý operátor je lacnejší, pomarančový drahší, ružový lepší ako pomarančový. Existuje najlepší operátor? Komu dáte hlas?;)

Nechce sa mi cítat vsetky príspevky, tak iba vyjadrim svoj nazor:

Pre mna je najlepsi ten operator, ktory je najlacnejsi, a nemam s nim ziaden technicky problem. Nemam nijake citove vazby k mobilnemu operatorovi, tak ako kedysi sa viedli vojny medzi Globtel a Eurotel ludmi.

A takisto je pre mna najlepsi ten, ktory ma ceny volania do ostatnych operatorov za rovnaku cenu. nezaujima ma ma ze volanie za 2 centy, kedze je to iba na konkretneho operatora a v case od 18:00 - 18:30h. Chcem zdvihnut, volat, dovolat sa, a neriesit kto ma akeho operatora.

Pre mna - Telefonica O2.
Zdenka 0705
31.01.11,08:54
Vie mi niekto povedať, na základe čoho musím zaplatiť poplatok za ukončenie služby, ktorý odo mňa bude žiadať T-mobile pri odchode k inému operátorovi, keď mám službu "bez záväzkov", tj. nie paušál a nie som nijako viazaná?
...a ešte aj telefón bloknutý....,:mad:
Je to vôbec legálne? Platila som poplatok pri zmene - prechod z paušálu na "bez záväzkov"... jasné že až po uplynutí doby viazanosti.....a teraz zase, keď chcem od nich načisto odísť?
zk24
31.01.11,09:04
Vie mi niekto povedať, na základe čoho musím zaplatiť poplatok za ukončenie služby, ktorý odo mňa bude žiadať T-mobile pri odchode k inému operátorovi, keď mám službu "bez záväzkov", tj. nie paušál a nie som nijako viazaná?
...a ešte aj telefón bloknutý....,:mad:
Je to vôbec legálne? Platila som poplatok pri zmene - prechod z paušálu na "bez záväzkov"... jasné že až po uplynutí doby viazanosti.....a teraz zase, keď chcem od nich načisto odísť?


Myslim ze poplatok som platila T-mobilu, ale nie za ukoncenie sluzby, ale za prenos cisla. Ze ich cislo bude pouzivat iny operator. O2 to v tej dobe ale prefinancovavala, neviem ako je to teraz. T-mobile dal pokutu cca 500 skk v tej dobe, a O2 mi odpocitaval zlavu 500 skk z faktur zas...
zk24
31.01.11,09:05
Ak neprenasas telefonne cislo, nevidim dovod na poplatok. Aspon nebol ked som ja uplne rusila t-mobile davno /nie prechodom k inemu operatorovi, ale nadobro rusila jedno cislo/
Zdenka 0705
31.01.11,09:30
aha, ďakujem za vysvetlenie...neuvedomila som si, že vlastne v prvom rade prenášam číslo - a to je ten poplatok, čo pýtajú.
alla66
31.01.11,17:30
Vie mi niekto povedať, na základe čoho musím zaplatiť poplatok za ukončenie služby, ktorý odo mňa bude žiadať T-mobile pri odchode k inému operátorovi, keď mám službu "bez záväzkov", tj. nie paušál a nie som nijako viazaná?
...a ešte aj telefón bloknutý....,:mad:
Je to vôbec legálne? Platila som poplatok pri zmene - prechod z paušálu na "bez záväzkov"... jasné že až po uplynutí doby viazanosti.....a teraz zase, keď chcem od nich načisto odísť?


Zdenka, všetky poplatky nájdeš v cenníku:)

Poplatok za prechod zo štandardných služieb
na služby Easy alebo na program Bez záväzkov - 7,97 €

Poplatok za prenesenie mobilného telefónneho čísla
od spoločnosti Slovak Telekom, a.s. - 7,97 €
(Poplatok bude účtovaný vo
faktúre za posledné zúčtovacie obdobie.)


Pri zmene programu si TM účtuje tzv Administratívny poplatok pri uzavretí Dodatku
k Zmluve o pripojení 7,97 €

Odblokovanie mobilného telefónu (v značkovej predajni) 3,98 € alebo cez 1200 bodov TM klubu a doplatok je tam pár centov
Katy a R
31.01.11,17:52
aha, ďakujem za vysvetlenie...neuvedomila som si, že vlastne v prvom rade prenášam číslo - a to je ten poplatok, čo pýtajú.

Zdenka .. a to aj teraz máš blokovaný telefón:confused::confused: .. tak ja dúfam, že len prehodím kartu (som bola v sobotu) .. normálne som teraz zneistela :confused::confused:
Zdenka 0705
31.01.11,18:00
Áno, odblokovanie v značkovej predajni 3,98, no musím ísť do TN, u nás nie je. V obyčajnom mobil shope za odblokovanie pýtal 10 evri.
Ešte šťastie, že mám rezervný mobil, nekódovaný, ktorý využijem na prechodnú dobu, kým zájdem do TN. Dnes som bola na O2 zažiadať o prenos.
Zdenka 0705
31.01.11,18:01
Zdenka .. a to aj teraz máš blokovaný telefón:confused::confused: .. tak ja dúfam, že len prehodím kartu (som bola v sobotu) .. normálne som teraz zneistela :confused::confused:
Áno, ak si kupovala telefon u t-mobile, tak je zakódovaný. Kupovala som pred 2 rokmi.
Žiaden iný operátor neblokuje, ani Orange, ale ružový je "supééér" :(
Katy a R
31.01.11,18:20
Áno, ak si kupovala telefon u t-mobile, tak je zakódovaný. Kupovala som pred 2 rokmi.
Žiaden iný operátor neblokuje, ani Orange, ale ružový je "supééér" :(

.. no tak som vyskúšala prehodiť cudziu kartu .. a že telefón obmedzený ... chce nejaký kód.
No mňa porazí - do orindžáckeho som si mohla prekladať kartičky hociako :mee::mee:
Mám to ísť na Tmobile odblokovať:confused: (nejaké body mám), alebo už je neskoro (zmluva podpísná aj kartu mám):confused:
Zdenka 0705
31.01.11,18:55
Katy, nie je neskoro, odblokujú Ti kedykoľvek, ale len v značkovej a za poplatok. Ak máte v meste, zájdi čo najskôr, lebo budeš mať nefunkčný telefón po prenesení čísla do O2.
Zmluvu mám aj ja, aj kartu, čakám tých cca 5 dní na prenos.A telefón dám odblokovať neskôr, keď budem mať cestu do TN. Mne to neponáhľa, lebo mám rezervný, nekódovaný, síce starý typ, ale funkčný.
arizona
31.01.11,19:19
Mne sa nejako nezdaju s "kostolnym poriadkom" ti poplatky za odblokovanie telefonu,po skonceni viazanosti :confused::eek: Akym pravom ???:eek:

Ak uz skoncila viazanost,mali by odblokovat zadarmo, nie?
Ved telefon je uz splateny, je tvoj, takze ta nemoze nik obmedzovat v pouzivani...
Katy a R
31.01.11,19:22
Katy, nie je neskoro, odblokujú Ti kedykoľvek, ale len v značkovej a za poplatok. Ak máte v meste, zájdi čo najskôr, lebo budeš mať nefunkčný telefón po prenesení čísla do O2.
Zmluvu mám aj ja, aj kartu, čakám tých cca 5 dní na prenos.A telefón dám odblokovať neskôr, keď budem mať cestu do TN. Mne to neponáhľa, lebo mám rezervný, nekódovaný, síce starý typ, ale funkčný.

.. no ešteže som sem nakukla - aj som si to hneď overila aspoň:D... mám po ceste aj dve predajne - tak poriešim nejako... Ostatné telefóny, čo som doma našla - nie sú blokované .. ale nie sú ani od Tmobilu;))
.. už, aby som bola preč .. jediné, čo majú dobré je - že pri vstupe si zoberiem čísielko .. a nemusím striehnuť, kedy som na rade. :D
Zdenka 0705
01.02.11,06:22
Katy, daj vedieť, ako prebehlo odblokovanie. Som zvedavá.
Katy a R
02.02.11,10:46
Katy, daj vedieť, ako prebehlo odblokovanie. Som zvedavá.
.. napíšem aj sem..
odblokovanie za ten spomínaný poplatok .. trvalo to minútku (sthli mi to z bodov - aspoň dúfam - faktúra ešte len príde:confused:)

Ale neodpustím si .... :mee:
Poplatok za odblokovanie telefónu po skončení doby viazanosti (podotýkam, že iba v Tmobile) .. je podľa mňa najabsurdnejší poplatok:mad::mad:. Hádam už len bankový poplatok za bezhotovostný vklad na účet sa mu vyrovná :confused::confused::eek:
moska
24.02.11,06:54
Ahojte skvelí ľudia.
Chcela by som sa poradiť kde si kúpiť internet. Ktorý operátor je najlepši. Potrebovala by som to na netebook aby som sa mohla pripojiť kdekoľvek. Doteraz som mala v Orange, ale obmedzený, chcela by som lacnejší a neobmedzený.
Ďakujem
arizona
24.02.11,07:03
moska
24.02.11,07:24
to som na komunikuj pozerala ale O2 mi tam vôbec nevyšlo. Aj ten predošlý príspevok som pozerala a vyšlo mi z toho že 02 nemá asi pokrytie v celej SR
arizona
24.02.11,07:37
to som na komunikuj pozerala ale O2 mi tam vôbec nevyšlo. Aj ten predošlý príspevok som pozerala a vyšlo mi z toho že 02 nemá asi pokrytie v celej SR
Samozrejme, najlepsie je osobne sa informovat o pokryti u poskytovatelov v okoli.
Udaje na nete su viac menej orientacne,nemusia byt aktualne
Kvaka
04.03.11,18:20
Dnes som bola dohodnúť zmenu paušálu snov, ktorý mám ešte cca mesiac. Paušál bol za 13,35€ mesačne víkendy + 100 minút. Mám podpísanú žiadosť o zmenu účastníckeho programu na základný paušál za 0€, a chcem k tomu balík 100 minút do všetkých dostupných sietí SR a ČR za 10€. Je to bez viazanosti, určite to zmením o dva mesiace. Nerozumiem však tomuto textu:
Účastnícky program Základný paušál nie je možné aktivovať ani užívať na SIM karte, prostredníctvom ktorej sa účastník služieb zaviazal v akciovom Dodatku k Zmluve o pripojení po dobu určenú v Akciovom dodatku užívať služby spoločnosti Orange Slovensko, a.s., v rozsahu a/alebo štruktúre stanovenej v Akciovom dodatku, pokiaľ doba platnosti a účinnosti tohto záväzku už neuplynula. V prípade, že sa k SIM karte nevzťahuje záväzok uvedený v predchádzajúcej vete, je možné aktivovať Paušál na hlasovú SIM kartu (a užívať ho jej prostredníctvom), avšak v prípade, že sa účastník neskôr zaviaže plniť záväzok uvedený v prvej vete tejto poznámky prostredníctvom SIM karty, na ktorej je v okamihu podpisu Akciového dodatku obsahujúceho tento záväzok aktivovaný Paušál (alebo na ktorú sa po podpise Akciového dodatku aktivuje Paušál), pokiaľ účastník najneskôr v okamihu uzavretia dohody o tomto záväzku nepožiada o zmenu na iný účastnícky program, ktorého užívanie je v súlade s predmetným záväzkom, a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde, považuje sa užívanie Paušálu počas platnosti Akciového dodatku za porušenie dotknutého záväzku uvedeného v prvej vete tejto poznámky. V prípade podľa predchádzajúcej vety je spoločnosť Orange Slovensko, a.s., oprávnená (nie však povinná) nahradiť Paušál na predmetnej SIM karte iným ňou zvoleným účastníckym programom.

Neviete náhodou, čo tým chcel básnik povedať?
KoxXxo
04.03.11,18:33
Že aj im je divné, prečo si ešte stále u nich.
220870
04.03.11,18:43
Dnes som bola dohodnúť zmenu paušálu snov, ktorý mám ešte cca mesiac. Paušál bol za 13,35€ mesačne víkendy + 100 minút. Mám podpísanú žiadosť o zmenu účastníckeho programu na základný paušál za 0€, a chcem k tomu balík 100 minút do všetkých dostupných sietí SR a ČR za 10€. Je to bez viazanosti, určite to zmením o dva mesiace. Nerozumiem však tomuto textu:
Účastnícky program Základný paušál nie je možné aktivovať ani užívať na SIM karte, prostredníctvom ktorej sa účastník služieb zaviazal v akciovom Dodatku k Zmluve o pripojení po dobu určenú v Akciovom dodatku užívať služby spoločnosti Orange Slovensko, a.s., v rozsahu a/alebo štruktúre stanovenej v Akciovom dodatku, pokiaľ doba platnosti a účinnosti tohto záväzku už neuplynula. V prípade, že sa k SIM karte nevzťahuje záväzok uvedený v predchádzajúcej vete, je možné aktivovať Paušál na hlasovú SIM kartu (a užívať ho jej prostredníctvom), avšak v prípade, že sa účastník neskôr zaviaže plniť záväzok uvedený v prvej vete tejto poznámky prostredníctvom SIM karty, na ktorej je v okamihu podpisu Akciového dodatku obsahujúceho tento záväzok aktivovaný Paušál (alebo na ktorú sa po podpise Akciového dodatku aktivuje Paušál), pokiaľ účastník najneskôr v okamihu uzavretia dohody o tomto záväzku nepožiada o zmenu na iný účastnícky program, ktorého užívanie je v súlade s predmetným záväzkom, a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde, považuje sa užívanie Paušálu počas platnosti Akciového dodatku za porušenie dotknutého záväzku uvedeného v prvej vete tejto poznámky. V prípade podľa predchádzajúcej vety je spoločnosť Orange Slovensko, a.s., oprávnená (nie však povinná) nahradiť Paušál na predmetnej SIM karte iným ňou zvoleným účastníckym programom.

Neviete náhodou, čo tým chcel básnik povedať?
Ja viem ,že vás chcú oklamať, podviesť,vybabrať s vami,ošmeknúť.Sú to podvodníci a nevedia nič len klamať a podvádzať ich systém podikania je kradnutie, zavádzanie ,podvádzanie,polopravdy prekrucovanie poloprávd zástupom právnikov a podobných podvodníkov.
Kvaka
04.03.11,18:43
Že aj im je divné, prečo si ešte stále u nich.
Si zlatý, neskôr asi od nich aj odídem, ale poznáš niečo lepšie, ak chceš volať okrem SR najmä do ČR, aj na pevnú linku aj na mobily? Cca tých 100 minút mesačne? Zatiaľ bez viazanosti, je to len dočasné riešenie.
KoxXxo
04.03.11,18:49
Kvaka
04.03.11,19:19
http://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/programy-o2-fer/o2-fer-s-platbou-na-fakturu
No tak toto práve nie je lacnejšie, ako mám ja. Je to porovnateľné so základným paušálom 0€, okrem toho ak chcem, môžem mať k tomu aj balík 100 minút, ten ma vyjde na 10€. Obvykle volávam cca 100 - 120 minút, budem to mať teda za 10+2,6=12,6€.
pepsikova
04.03.11,19:56
..ja by som aj pekne zahrešila, ale čo mi to pomôže?..len hupusu si zaprášim...baba ma nahovorila na paušál v tíkome, je výhodný,pre mňa isto, len keď som sa jej pýtala, či sa mi budú prenášať neprevolané minúty do nasledujúceho mesiaca, velice tvrdila, že áááno...a včera som zistila, že veeru nieee..iba ak si zaplatím 70 centov každý mesiac...rozmýšlam, či si nahrávajú hovory, asi ich zruším...
alla66
04.03.11,20:17
Dnes som bola dohodnúť zmenu paušálu snov, ktorý mám ešte cca mesiac. Paušál bol za 13,35€ mesačne víkendy + 100 minút. Mám podpísanú žiadosť o zmenu účastníckeho programu na základný paušál za 0€, a chcem k tomu balík 100 minút do všetkých dostupných sietí SR a ČR za 10€. Je to bez viazanosti, určite to zmením o dva mesiace. Nerozumiem však tomuto textu:
Účastnícky program Základný paušál nie je možné aktivovať ani užívať na SIM karte, prostredníctvom ktorej sa účastník služieb zaviazal v akciovom Dodatku k Zmluve o pripojení po dobu určenú v Akciovom dodatku užívať služby spoločnosti Orange Slovensko, a.s., v rozsahu a/alebo štruktúre stanovenej v Akciovom dodatku, pokiaľ doba platnosti a účinnosti tohto záväzku už neuplynula. V prípade, že sa k SIM karte nevzťahuje záväzok uvedený v predchádzajúcej vete, je možné aktivovať Paušál na hlasovú SIM kartu (a užívať ho jej prostredníctvom), avšak v prípade, že sa účastník neskôr zaviaže plniť záväzok uvedený v prvej vete tejto poznámky prostredníctvom SIM karty, na ktorej je v okamihu podpisu Akciového dodatku obsahujúceho tento záväzok aktivovaný Paušál (alebo na ktorú sa po podpise Akciového dodatku aktivuje Paušál), pokiaľ účastník najneskôr v okamihu uzavretia dohody o tomto záväzku nepožiada o zmenu na iný účastnícky program, ktorého užívanie je v súlade s predmetným záväzkom, a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde, považuje sa užívanie Paušálu počas platnosti Akciového dodatku za porušenie dotknutého záväzku uvedeného v prvej vete tejto poznámky. V prípade podľa predchádzajúcej vety je spoločnosť Orange Slovensko, a.s., oprávnená (nie však povinná) nahradiť Paušál na predmetnej SIM karte iným ňou zvoleným účastníckym programom.

Neviete náhodou, čo tým chcel básnik povedať?

Základný paušál sa dá aktivovať až po skončení viazanosti.
Kvaka
04.03.11,20:31
Základný paušál sa dá aktivovať až po skončení viazanosti.
Tak to je prvá polovica odseku, tak som to nejako aj prečítala, ale tá druhá polovica mi robí problém. Tá platí pre prípad, ak už budem mať aktivovaný základný paušál. Ak sa potom rozhodnem pre iný viazaný paušál a neviem kedy nepožiadam o zmenu na tento iný viazaný paušál, (a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde) tak mi dajú, čo budú chcieť?
alla66
04.03.11,21:07
...."dovolia" Ti prejsť zo zákl. paušálu na viazaný paušál, ale vtedy musíš znova dodržať predpísanú dĺžku viazanosti.
PS: používam paušál Štart, sms ma navádzajú využiť Orange garanciu, aby som si vybrala najsamlepší paušál.http://fun-online.skg.sk/wap/book/img/nono.gif
220870
05.03.11,05:02
...."dovolia" Ti prejsť zo zákl. paušálu na viazaný paušál, ale vtedy musíš znova dodržať predpísanú dĺžku viazanosti.
PS: používam paušál Štart, sms ma navádzajú využiť Orange garanciu, aby som si vybrala najsamlepší paušál.http://fun-online.skg.sk/wap/book/img/nono.gif
Alla66 ja mám tiež štart a žiadnu sms mi zatiaľ neposlali .Asi ešte nenašli odvahu po tom ako som tam narobil "humbuk".
arizona
05.03.11,05:54
Alla66 ja mám tiež štart a žiadnu sms mi zatiaľ neposlali .Asi ešte nenašli odvahu po tom ako som tam narobil "humbuk".
Mne zas prisla uz asi 3.sms, nech si aktivujem pausal, ktory mam od zaciatku :D:confused:
...asik tam maju chaos,alebo co :---:rolleyes:
medvedik21
05.03.11,18:46
Dnes som bola dohodnúť zmenu paušálu snov, ktorý mám ešte cca mesiac. Paušál bol za 13,35€ mesačne víkendy + 100 minút. Mám podpísanú žiadosť o zmenu účastníckeho programu na základný paušál za 0€, a chcem k tomu balík 100 minút do všetkých dostupných sietí SR a ČR za 10€. Je to bez viazanosti, určite to zmením o dva mesiace. Nerozumiem však tomuto textu:
Účastnícky program Základný paušál nie je možné aktivovať ani užívať na SIM karte, prostredníctvom ktorej sa účastník služieb zaviazal v akciovom Dodatku k Zmluve o pripojení po dobu určenú v Akciovom dodatku užívať služby spoločnosti Orange Slovensko, a.s., v rozsahu a/alebo štruktúre stanovenej v Akciovom dodatku, pokiaľ doba platnosti a účinnosti tohto záväzku už neuplynula. V prípade, že sa k SIM karte nevzťahuje záväzok uvedený v predchádzajúcej vete, je možné aktivovať Paušál na hlasovú SIM kartu (a užívať ho jej prostredníctvom), avšak v prípade, že sa účastník neskôr zaviaže plniť záväzok uvedený v prvej vete tejto poznámky prostredníctvom SIM karty, na ktorej je v okamihu podpisu Akciového dodatku obsahujúceho tento záväzok aktivovaný Paušál (alebo na ktorú sa po podpise Akciového dodatku aktivuje Paušál), pokiaľ účastník najneskôr v okamihu uzavretia dohody o tomto záväzku nepožiada o zmenu na iný účastnícky program, ktorého užívanie je v súlade s predmetným záväzkom, a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde, považuje sa užívanie Paušálu počas platnosti Akciového dodatku za porušenie dotknutého záväzku uvedeného v prvej vete tejto poznámky. V prípade podľa predchádzajúcej vety je spoločnosť Orange Slovensko, a.s., oprávnená (nie však povinná) nahradiť Paušál na predmetnej SIM karte iným ňou zvoleným účastníckym programom.

Neviete náhodou, čo tým chcel básnik povedať?

Jednoduchsie sa to da povedat ze ten zakladny pausal sa neda dat na viazane cislo iba neviazane - Akciovy dodatok znamena viazanost s mobilom.
Dodkoo
05.03.11,19:35
To len ja chodím zo 4 mobilami v kabelke? Ešte mi chýba satelitný telefón. :D:D:D:D:D:D

Kúp si telefón na 4 SIM. Od takých 60€ sa dá.
Xanti
05.03.11,19:37
Kúp si telefón na 4 SIM. Od takých 60€ sa dá.
No tak mi pošli link na taký telefon, :D
Kvaka
05.03.11,19:39
Jednoduchsie sa to da povedat ze ten zakladny pausal sa neda dat na viazane cislo iba neviazane - Akciovy dodatok znamena viazanost s mobilom.
No to máš pravdu, vyrozumela som z toho, že kým mám ešte starý akciový viazaný paušál, nemôžu mi aktivovať nový základný paušál. A už som rozlúskla aj tú druhú časť odseku. Keď už budem mať na základe žiadosti o zmenu účastníckeho paušálu po vypršaní terajšieho viazaného paušálu nový Základný paušál, ktorý je bez viazanosti, tak ak budem chcieť zase nejaký nový akciový paušál s viazanosťou, musím opäť požiadať o zmenu na iný účastnícky program. Ak by som si aktivovala nejaký nový viazaný paušál počas využívania základného paušálu bez tejto žiadosti, tak oranžový mi dá nejaký svoj paušál, lebo to bude považovať za porušenie záväzku z viazaného paušálu. :D:D:D
Katy a R
05.03.11,19:51
.. a v O2 si ešte môžeš zvoliť každý mesiac iný balík .. ak chceš - podľa potreby - a hlavne bez viazanosti;).
to malo byť k prísp 119 - nejako sa mi strany prehádzali
Dodkoo
05.03.11,20:00
medvedik21
05.03.11,20:35
.. a v O2 si ešte môžeš zvoliť každý mesiac iný balík .. ak chceš - podľa potreby - a hlavne bez viazanosti;).
to malo byť k prísp 119 - nejako sa mi strany prehádzali

To iste aj v Orange, teraz to uz je jedno ;)
220870
06.03.11,05:22
Napríklad http://www.dealextreme.com/p/tg3-2-0-lcd-quad-sim-quad-network-standby-quadband-gsm-tv-cell-phone-with-fm-java-black-50843

Alebo na 3

http://www.dealextreme.com/p/x3-2-0-lcd-tri-sim-tri-network-standby-quadband-gsm-cell-phone-w-fm-radio-flashlight-grey-50207
Aká cena taký šmejd.Po anglicky neviem .Do Thajska sa síce chystám ,ale neplánujem tam študovať miestne nárečia ,z Čínštiny už ovládam dva znaky z niekoľko tisíc ,Ruštinu ma učili nasilu na škole a totálne sa mi mi sprotivila.Škoda že to nevie po "Indicky" ,Indiánov tu máme dosť ,nejakého by som určite zohnal aj s celou famíliou .:D:D:D
PS:chytá to len dymové signály,aj to len prvý deň prevádzky ,druhý je to už po prvom páde na zem pokazené.
Zdenka 0705
06.03.11,06:35
To iste aj v Orange, teraz to uz je jedno ;)
Však keby sa nespamätali, tak im polovica /ak nie všetci :D/ odídu...tento paušál mali aj oni možnosť zaviesť ako prví, ale nie....teraz už museli ;)
medvedik21
06.03.11,06:50
Však keby sa nespamätali, tak im polovica /ak nie všetci :D/ odídu...tento paušál mali aj oni možnosť zaviesť ako prví, ale nie....teraz už museli ;)

Nuz ked garantuju najvyhodnejsi pausal, tak museli nieco pre to urobit ;)
Xanti
06.03.11,08:32
Kvaka
06.03.11,10:01
Aha, takže vlastne zisťujem, že môj základný oranžový paušál za 0€ + balíček 100 voľných minút do všetkých dostupných sietí SR a ČR za 10€ bude dobrý. Keď pretelefonujem 100 minút, mám všetky tieto volania za jednotnú cenu 13 centov/min. Sms do SR za 6 centov.
mini999
08.03.11,09:09
Wau to som netušila, že také čosi je .... :D Díkes.
objednavka odoslana? Potom sa nezabudni pochvalit:-)
Xanti
08.03.11,09:16
objednavka odoslana? Potom sa nezabudni pochvalit:-)
Neeeeeeee ja nebudem prvá s takým mobilom, kto by ma to naučil ovládať :D
220870
08.03.11,18:05
objednavka odoslana? Potom sa nezabudni pochvalit:-)
Obal to má z Ferari ale vnútro z Trabanta.Kto by taký podvod kupoval?
alla66
02.04.11,19:34
Ja som bol jeden najzarytejších fandov Eurotelu a jeho nástupcov odkedy som mal mobil, ale bohužiaľ-odkedy sa dali dokopy s Dedém, tak to s nimi ide dolu kopcom...
Včera som dal sťažnosť na jednu z pracovníčok,tak uvidím ako dopadnem...

Ale nieeeeeeee:)

Od 28.marca (pondelok) T-Mobile ponúka pre majiteľov Easy kariet ( Easy Team a Easy Nonstop ) nový program Easy Naj (http://www.t-mobile.sk/sk/%21pages.get?id=telefonovanie)

- s volaniami do všetkých sietí v SR 0,1311 €/min (( sekundová tarifikácia (1+1)))

- SMS správami do všetkých sietí v SR 0,0605 €/SMS



Za zmenu profilu sa neplatí, stačí odoslať SMS na bezplatne číslo 12323 v tvare NAJ
zmena profilu na Easy Naj je aktívna až po príchode notifikačnej SMS spravy;)
Kvaka
04.04.11,14:38
Jednoduchsie sa to da povedat ze ten zakladny pausal sa neda dat na viazane cislo iba neviazane - Akciovy dodatok znamena viazanost s mobilom.


Základný paušál sa dá aktivovať až po skončení viazanosti.


Tak to je prvá polovica odseku, tak som to nejako aj prečítala, ale tá druhá polovica mi robí problém. Tá platí pre prípad, ak už budem mať aktivovaný základný paušál. Ak sa potom rozhodnem pre iný viazaný paušál a neviem kedy nepožiadam o zmenu na tento iný viazaný paušál, (a k tejto zmene následne najneskôr k okamihu vzniku platnosti a účinnosti Akciového dodatku skutočne nedôjde) tak mi dajú, čo budú chcieť?
No tak ma pekne obabrali. Kontrolovala som si náhodou po týždni spotrebu cez portál, teda voľné minúty na paušále snov a čumím neveriacky, mne už dávno beží namiesto paušálu snov nový základný paušál. Účtovali mi moje "neobmedzené víkendové volania" ako volania v základnom paušále. :mee::mee: Pri podpise žiadosti o zmenu mi hovorili, že základný p. bude aktivovaný až o mesiac po skončení viazanosti paušálu snov. Nijaká sms ma neupozornila, že je aktivovaný základný paušál. Až neskôr, keď som im volala, že chcem k nemu aj tých 100 minút, tak mi prišli sms ky, že budem mať od budúceho mesiaca (apríl) aktivovaných 100 minút k základnému paušálu. Niečo teda zblbli, lebo je to o mesiac skôr, ako mal byť ZP aktivovaný, teda bol aktivovaný ešte počas viazanosti paušálu snov.:confused::confused: Ale tých 100 minút, tie mi aktivovali až o ďalší mesiac. :eek::eek::eek: Podala som reklamáciu, lebo prvý víkend v marci som ešte volala v domnení, že "neobmedzene" zadarmo, ako som mala v platnom paušále snov, no bolo to už podľa základného paušálu. Reklamácia sa však vybavuje 60 dní, no a načo mne už potom bude dobré jej vybavenie, keď som vlastne celý mesiac nevedela, aký paušál vlastne mám. Teda mám ZP, čo mi príliš skoro aktivovali alebo budem mať čo vyreklamujem?? Nevyužila som preto ani voľné víkendy, ani mobilné volania do ČR. Lebo reklamácia by dopadla asi podľa toho, čo im hodí viac. Takže ak nájdem iného operátora s volaniami za 10 centov do všetkých sietí SR a ČR, odchádzam od nich. A od nového roku (po dvoch rokoch viazanosti) u nich skončím aj s fibernetom a fibertv. Lebo u nich ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Len si vyžiadam písomne, kedy presne musím prísť vypovedať zmluvu, aby to zase nebolo príliš neskoro, a neúčtovali mi ešte v január, teda mesiac navyše za plné ceny.
MikeM
08.04.11,08:12
To asi záleží od okolností. A čo to vlastne znamená najlepší? Podľa mňa ma najlepšiu prezentáciu "ružový".
tvr25
09.05.11,21:14
Ja som velmi ale velmi neobjektivny. Oranzovy operator mna aj celu rodinu velmi sklamal a to sme boli verni zakaznici od dob, ked este nevlastnil firmu pomaranc. Teraz sme presli k modremu kyslikovemu a sice nemame telefony dotovane za euro. Ale platime namiesto 300 eurovych uctov iba 50 eurove ucty. Takze za usetrene peniaze si mozme cela rodina za rok kupit aj 5 superznackovych telefonov podla vlastneho vyberu.
ZuzanaP
10.05.11,04:24
V orangei som už viac ako desať rokov a zrovna zvažujem, že ho vymením. Cca od septembra minulého roka blbne signál u nás na sídlisku. Najskôr som to riešila volaním na zákaznícku linku, kde mi bolo vysvetlené, že museli premiestniť vykrývač, lebo na pôvodnom mieste im nepredlžili zmluvu, že to budú riešiť čo najskôr. Už je máj a žiadna náprava. Písala som im aj reklamáciu, na ktorú mi odpovedali, že to nie je ich chyba, že ich z pôvodného miesta vysáčkovali, takže moju reklamáciu nepovažujú za opodstatnenú. Doma sa nám dá telefonovať len v rohu jednej miestnosti, na iných miestach nám hovor seká, ukončuje, nepočujeme druhú stranu. Mám toho dosť:mee: Viem, že sa to môže stať hociktorému operátorovi, ale čoho je veľa, toho je veľa a najhoršie, že nemôžete ukončiť zmluvu bez postihu aj keď je chyba na ich strane.
Zdenka 0705
10.05.11,04:28
Dobre, operátor za to nemôže. Dá Ti Tvoj nejaké "odškodné"? Modrý /bublinkový/ dáva pri výpadku automaticky minúty naviac, oznámi sms. Ja som takto dostala hneď prvý mesiac 100 minút navyše.
ZuzanaP
10.05.11,04:47
Dal mi zľavu 20% jednorazovo z najmenšieho paušálu čo mám. Čiže nejakých 1,59 za to, že už 9 mesiacov platím za plný paušál (mesačne platím cca 55 eur), ktorý ale doma na 100% nemôžem využívať. Je to otravné volajúcemu hovoriť, aby zopakoval, čo hovoril, lebo som mu nerozumela...
Zdenka 0705
10.05.11,06:28
súhlasím s tým, že si sa rozhodla zmeniť operátora :D
pivko
10.05.11,16:40
Ľutujem že som pred rokom podľahol sladkým rečičkám v ORANGE:mad: , nabudúce to už určite nebude. neviem či to tu už bolo ale tento mail koluje po Slovensku. Tak že Oranžový posielajte ďalej nech sa konečne spamatajú:mad:
..je to na zamyslenie! Poslal mi to jeden znamy. Nemam to overene, ale
verim tomu, lebo na "chudakovi" sa chce kazdy vyburit! Asi to nembude ine
ani u ostatnych operatorov na SR!


No tak najvyšší čas sa odtiaľto odsťahovať - máme na výber - Grécko alebo
Rakúsko....

Slovaci znesu vela..............
Velmi ma nastvala skutocnost, ktoru som pred nedavnom zistil v Rakusku.

Som zakaznikom Orange. Platim mesacne 43 eur za 250 min.

V Rakusku u toho isteho operatora maju vsak moji priatelia pausal 25 eur
za 1000 min. do vsetkych sieti v EU.

Inak povedane po prepocte na minuty to vychadza 7 krat lacnejsie ako
nás.

Takze bohatsia krajina - Rakusko, telefonuje 7 krat lacnejsie ako
Slovensko !!! A nadovazok u toho isteho operatora.

Takze po tom ako sme zistili ze Ikea ma ovela nizsie ceny vo Viedni a
boli sme rozculeni, tak Orange ich ma 7 krat nizsie, co prekonalo kazdy
rekord.

Prosim zverejnite to, aby sme vyvinuli spolocne tlak na operatorov, nech
nas nezdieraju a nemaju za idiotov.

Vdaka
220870
10.05.11,17:01
Ja som utiekol od pomaranča het ,nechal som si u nich svoje číslo a paušál štart a teraz mi od nich chodia faktúry na 1-2 €.nezruším to nech ich šľak trafí,od jedu.Manželka má podnikateľský účet v Rakúsku platí 5 € / mesiac a nič viac všetko v cene.:D
pivko
10.05.11,17:22
Do roka a do dňa utekám aj ja.
alla66
10.05.11,17:30
V Orange Vás donútili podpísať zmluvu a aktivovať nevýhodný paušál?;) Kto sa nedržal hesla: Dvakrát meraj a raz rež!?:)
marleau
10.05.11,17:31
Ja som dal našim prvým dvom operátorom dosť zarobiť,600-eurové faktúry platiť nie je sranda.A výhody?Žiadne.
Teraz to mám za 55,- a mám pokoj.
Stanislav 1975
10.05.11,17:47
Inak, dobrý diss na Orange a t-mobile...


http://www.youtube.com/watch?v=88KyjVrQ6nM
katarina.j
11.05.11,04:42
Ktorý operátor je vlastne najlepší? žiaden...alebo všetci....ak si dáte námahu a obehnete všetkých operátorov, tak sú ochotní hustiť vám aj hodinu bez prerušenia do hlavy ich výhody na rok, na dva roky...ale potom zistíme, že realita je trochu iná....vôbec nemáme výhody ktoré sme mali mať, platíme aj za to, čo nevyužívame a pod....tak každý sa musí rozhodnúť sám...asi by bolo najlepšie nemať mobily-neriešilo by sa všetko tak rýchlo za pochodu s mobilom pri uchu....
pivko
11.05.11,17:07
Keď neexistoval mobil nebolo ani toľko odhalenej nevery:D a následne ani rozvodov:D šup s nimi do bedne;)
bikam
13.05.11,06:27
mimotemyVlastná skúsenosť?;)
srska
13.05.11,06:48
pre nás dôchodcov program HIT55+ 1000 voľných minút + 100sms = 10eur/mesiac (v t-mobile.at:))
alla66
13.05.11,14:06
Ktorý operátor je vlastne najlepší? žiaden...alebo všetci....ak si dáte námahu a obehnete všetkých operátorov, tak sú ochotní hustiť vám aj hodinu bez prerušenia do hlavy ich výhody na rok, na dva roky...ale potom zistíme, že realita je trochu iná....vôbec nemáme výhody ktoré sme mali mať, platíme aj za to, čo nevyužívame a pod....tak každý sa musí rozhodnúť sám...asi by bolo najlepšie nemať mobily-neriešilo by sa všetko tak rýchlo za pochodu s mobilom pri uchu....
Nechápem, z akého dôvodu je nutná návšteva každého operátora. :)
Hodiny prešľapovať v rade, kde deväť zákazníkov z desiatich zistí, že sami nevedia, o aké programy majú záujem a čo im personál v predajni ponúka. Po tridsiatich minútach aby mali pokoj, podpíšu zmluvu, bez rozmýšľania zoberú najlacnejší mobil a následne sa dva roky sťažujú na operátora, že platia za niečo, čo vôbec nepotrebujú.

V dnešnej dobe je všetko na internete, stačí poriadne otvoriť oči a čítať všetky dodatky, nenápadné poznámky. A v kľude si vybrať operátora, program, alebo telefón, ktorý bude pre každého jedinca najvýhodnejší.:)

Pred skončením viazanosti sa občas oplatí reagovať aj na SMS správy od operátora.

Nesúhlasím s názorom
...asi by bolo najlepšie nemať mobily-neriešilo by sa všetko tak rýchlo za pochodu s mobilom pri uchu........mobil je neoceniteľná pomôcka ........;):)

Pikošky:
Aké máš číslo a operátora? Orange? T-Mobile? = Neviem:mee:
Máš paušál, alebo kartu na kredit? = Čo ja viem?:confused:
Aký máš program, koľko predplatených minút, smsiek? = Neviem, nepamätám sa:cool:
Kontroluješ si spotrebu? = Nie, to sa ako robí?:eek:
Chceš telefonovať lacnejšie? = Načo, však volám málo!...aj tak je to drahé:rolleyes:
Jednoducho..... Komu niet rady, tomu niet pomoci:)
marleau
13.05.11,14:48
Keď neexistoval mobil nebolo ani toľko odhalenej nevery:D a následne ani rozvodov:D šup s nimi do bedne;)
Dobre si napísal,odhalenej.Nevery bola možno aj viac.
220870
13.05.11,15:34
Pokiaľ nebol televízor, tak sa ľudia venovali viac sexu ako telenovelám,bolo viac detí a menšia spotreba elektriny.A dokiaľ neboli autá tak chodili peši a bolo menej infarktov atd..........
adi11
13.05.11,15:53
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik...:confused:..chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..:confused:
vieraaaa
13.05.11,15:59
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik...:confused:..chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..:confused:
Ja fungujem takto už rok, nie je v tom žiaden háčik. Faktúry mi posielajú elektronicky a na úhrady mám trvalý príkaz - mne to maximálne vyhovuje. (mám to od T-mobilu) Nepodpisuje sa ani žiadna zmluva na viazanosť, dohoda bola iba na základe ich telefonátu.
Kvaka
13.05.11,16:03
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik...:confused:..chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..:confused:
Ja mám od nich bez viazanosti základný paušál + 100 minút do všetkých sietí SR/ČR. Je to za 10eur, ale po prevolaní 100 minút je to za 13 centov za minútu. Takže ak voláš 100 minút mesačne, tak je minúta za 10 centov, ak budeš volať 200 minút, tak minúta bude 11,5 centa.
alla66
13.05.11,16:37
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik...:confused:..chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..:confused:

Žiadne háčiky nie sú. :)
http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/pausal_start.html

Ja fungujem takto už rok, nie je v tom žiaden háčik. Faktúry mi posielajú elektronicky a na úhrady mám trvalý príkaz - mne to maximálne vyhovuje. (mám to od T-mobilu) Nepodpisuje sa ani žiadna zmluva na viazanosť, dohoda bola iba na základe ich telefonátu.
ide o Paušál bez záväzkov:)
https://www.t-mobile.sk/pausaly/vyhodne-volania-pre-vas/bez-zavazkov
220870
13.05.11,16:51
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik...:confused:..chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..:confused:
Ja mám štart tiež.Je to bezpochyby najlepší paušál od orange.Platíte len to čo prevoláte.Chodia mi od nich faktúry na 1-2 €.Dnes dorazila jedna na 1,57EUR.:D:D:D
truch
13.05.11,16:58
Ja mám štart tiež.Je to bezpochyby najlepší paušál od orange.Platíte len to čo prevoláte.Chodia mi od nich faktúry na 1-2 €.Dnes dorazila jedna na 1,57EUR.:D:D:D

Ty si dobrý,to ozaj za mesiac pretelefonuješ len 13 minút za mesiac? Teda klobúk dolu:) Ja by som to mala tak na jeden hovor, a to veru nie som moc ukecaná:D
alla66
13.05.11,17:05
bonznem......okrem Orange používa O2:)
Kvaka
13.05.11,17:08
Ja mám štart tiež.Je to bezpochyby najlepší paušál od orange.Platíte len to čo prevoláte.Chodia mi od nich faktúry na 1-2 €.Dnes dorazila jedna na 1,57EUR.:D:D:D
Ty tak málo voláš??? To mne nestačí, ja volám s dcérou v ČR na český mobil a mám to za 10€ mesačne, ak prevolám viac ako 100 minút, tak každá ďalšia minúta je 13 centov. Mne sa oplatí tých 100 minút ako doplnková služba za 10€. Pozri tu: http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/zakladny_pausal.html
adi11
13.05.11,17:18
Ja mám štart tiež.Je to bezpochyby najlepší paušál od orange.Platíte len to čo prevoláte.Chodia mi od nich faktúry na 1-2 €.Dnes dorazila jedna na 1,57EUR.:D:D:D
Tak sa nemusim obavat a mozem suhlasit..bude to teda este lepsie, lebo nemusim behat kupovat kredit, ci ako sa to vola a sledovat ci mozem este volat..dufam, ze aj ja uz budem mat len take male sumy na fakture..stacilo doteraz som im dost prevolala..och keby som mala tie peniaze spat..:D dakujem
adi11
13.05.11,17:22
naposledy som sa pozabudla a volala som synovi 27 munut na Tenerife..a bolo to za 10 euracov..odvtedy uz ziadne zahranicie, nech on zavola
220870
13.05.11,17:26
Pomarančistov musí z takýchto faktúr šľaktrafovať.Prajem im ich čo najviac.:---
alla66
13.05.11,17:34
Pomarančistov musí z takýchto faktúr šľaktrafovať.Prajem im ich čo najviac.:---
.....nechváľ sa:Dhttp://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=75530&stc=1&d=1305311595
220870
13.05.11,17:49
no vidím že sa budem musieť poriadne uskromniť a volať ešte o polovicu menej.:rolleyes:
adi11
13.05.11,17:56
Pomarančistov musí z takýchto faktúr šľaktrafovať.Prajem im ich čo najviac.:---
..to sa tesim, dufam ze aj mne budu len taketo chodit..ved dochodca si to aj zasluzi..:)
alla66
13.05.11,18:32
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=75529&d=1305311086
Prezradíš mi, za akú službu je ďalší poplatok Môj / Naj mobil? (nečitateľný popis):)
Katy a R
13.05.11,18:35
no .. zamachrujem aj ja ..:D je to faktúra za dva telefóny, ale manžel vlastne len prijíma hovory;) mám na 10 mesiacov balík 50 min všade (aj zahraničie;)) plus v O2 volám na tri čísla neobmedzene, zatiaľ "sadarmo":D. za to priložené obdobie boli všetky volané hovory spolu 3 hod a 10 min.
Inak takisto 13 centov (ak by som balík nemala, alebo po prevolaní). meniť si môžem aj každý mesiac (ak by sa mi chcelo).
Predchádzajúci mesiac som platila o 20 centov viac:)
alla66
13.05.11,19:46
....machruješ, keď Ti každý mesiac operátor odpustí 5 € :D
Katy a R
13.05.11,19:47
.. keď neodpustí, nebudem už toľko kecať;) do konca roku môžem..:)
arizona
13.05.11,20:05
Ja som pred koncom roka presla od Orange k O2.
Takze za tych par mesiacov mozem porovnavat.
Faktury mavam o 2/3 pravidelne mensie ako doteraz u predosleho operatora.
Volam stale rovnako, neobmedzjem sa.

Pre mna je obrovska vyhoda aj to, ze volavam do GB, ci do Rakuska a odcitava sa mi to z pausalu, takze ziadne predrazene medzinarodne hovory...
Zdenka 0705
14.05.11,04:22
:) ... s Katy a R sme boli v správny čas na správnom mieste :D ... aj ja mám faktúry cca do 2 €
truch
14.05.11,16:39
Ja mám už roky T-mobile, teraz mám 300 minút do všetkých sieti aj do zahraničia, akurát nemám sekundovú tarifikáciu. Ja to ani neprevolám:D, platím 7,90€ mesačne, to som mala akúsi kupónovú zľavu na program Podnikateľ 150 , teraz mi dali dvojnásobok minút a poplatok zostal rovnaký.
alla66
14.05.11,17:48
Ja mám už roky T-mobile, teraz mám 300 minút do všetkých sieti aj do zahraničia, akurát nemám sekundovú tarifikáciu. Ja to ani neprevolám:D, platím 7,90€ mesačne, to som mala akúsi kupónovú zľavu na program Podnikateľ 150 , teraz mi dali dvojnásobok minút a poplatok zostal rovnaký.

Podnikateľský paušál má hovory do všetkých sietí na Slovensku účtované po sekundách po prvej minúte hovoru.
Iba pri hovoroch do zahraničia sa účtuje každá začatá minúta. ;)
Katy a R
23.05.11,15:39
:) ... s Katy a R sme boli v správny čas na správnom mieste :D ... aj ja mám faktúry cca do 2 €

.. ešte keby tak telefón "za korunu" (euro) dávali :D:D:D
alla66
23.05.11,16:03
.. ešte keby tak telefón "za korunu" (euro) dávali :D:D:D
Telefonica prišla s novou službou O2 Mobil (https://www.sk.o2.com/pre-vas/nase-sluzby/o2-mobil-o2-poistenie)


telefón môžete získať formou mesačných platieb počas 12 mesiacov
výšku platieb si môžete dohodnúť v úrovniach 5 €, 7 €, 9 € a 11 €
službu Vám účtujeme vždy v jednej faktúre s telekomunikačnými službami
mobilný telefón môžete kedykoľvek predčasne splatiť bez úrokov
Katy a R
23.05.11,17:15
.. nemyslela som ale na splátky:D:D
220870
23.05.11,17:24
Telefonica prišla s novou službou O2 Mobil (https://www.sk.o2.com/pre-vas/nase-sluzby/o2-mobil-o2-poistenie)


telefón môžete získať formou mesačných platieb počas 12 mesiacov
výšku platieb si môžete dohodnúť v úrovniach 5 €, 7 €, 9 € a 11 €
službu Vám účtujeme vždy v jednej faktúre s telekomunikačnými službami
mobilný telefón môžete kedykoľvek predčasne splatiť bez úrokov


Prečo také čosi nieje možné u pomaranča,prečo asi?:---bodaj tých žabožrútov rozdulo.
alla66
24.05.11,19:41
Prečo také čosi nieje možné u pomaranča,prečo asi?:---bodaj tých žabožrútov rozdulo.
Nie je všetko zlato, čo sa blyštíhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gif

Pri nákupe mobilného telefónu cez službu https://www.sk.o2.com/bridge/static/forum/images/forum/replacement/logo_o2.gif mobil si operátor účtuje cenu za telefón, ktorá platí v predajni, nie v e-shope!

Uvediem príklad - Sony Ericsson Xperia X10 Mini - Cena v predajni: (https://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/vsetky-telefony?p_p_id=PortletBridgePortlet_WAR_portletbr idgeportlet_INSTANCE_a4Co&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_PortletBridgePortlet_WAR_portletbridgeportlet_INS TANCE_a4Co_id=j9zDzEtzSw2Odf2q)238,90 € (https://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/vsetky-telefony?p_p_id=PortletBridgePortlet_WAR_portletbr idgeportlet_INSTANCE_a4Co&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_PortletBridgePortlet_WAR_portletbridgeportlet_INS TANCE_a4Co_id=j9zDzEtzSw2Odf2q)

Google ho nájde od 143 € (http://mobilne-telefony.heureka.sk/sony-ericsson-xperia-x10-mini/)

HTC Desire - Cena v predajni: 440,40 € (https://www.sk.o2.com/pre-vas/e-shop/vsetky-telefony?p_p_id=PortletBridgePortlet_WAR_portletbr idgeportlet_INSTANCE_a4Co&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_PortletBridgePortlet_WAR_portletbridgeportlet_INS TANCE_a4Co_id=ySiDzEtzSw2YIS1g)
Cena cez iný e-shop od 287 € (http://mobilne-telefony.heureka.sk/htc-desire/)

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif nezabudni kliknúť na cenyhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif
220870
24.05.11,19:51
Nikdy by som nekúpil mobil priamo u tel.operátora a od istej doby všetko čo môžem nakupujem mimo SK v Austrii.Jednoducho preto že u nás je úplne všetko vyrobené v PRC alebo PL. V Austrii kúpim výrobok vyrobený v normálnych štátoch priemerným robotníkom za priemernú kvalitu a bude mi slúžiť niekoľkonásobne dlhšie ako smeti z Číny.Aj keď drahšie.(nie všetko).
Dnes čosi kvákli v Slovenskom rozhlase o nejakej novej finte Orange na zákazníkov.nezachytil som to celé.POZOR na tých hajzlíkov žabožrútskych pomarančových.
veronikasad
24.05.11,19:55
Ahojte,
končí mi viazanosť akciového internetu od SWAN. (neobmedzený prístup - mesačný poplatok 4,02€ - rýchlosť nebola bohvieaká, ale pre moju potrebu stačilo). Viem, že za takú cenu už internet mať nebudem.

Aké máte skúsenosti s internetom od pomarančových ? Dnes som zisťovala v predajni - ponúkali mi FiberNet štart (20 Mbit/s/2Mbit/s) s viazanosťou na 24 mesiacov za 15,90€.

Máte niekto lepší typ ?
220870
24.05.11,19:57
Pozor nemusí to v PD fungovať.Aby vám nepredali službu ktorá funguje len v BA a KE.
veronikasad
24.05.11,19:59
Pozor nemusí to v PD fungovať.Aby vám nepredali službu ktorá funguje len v BA a KE.
Myslíš ORANGE ? Máme káble ORANGE natiahnuté priamo v baráku ...
ešte doplním, že montáž je za 1€ a wifi + ešte nejaká jedna krabička je zadarmo ...
camozzi
24.05.11,20:09
Ahojte,
končí mi viazanosť akciového internetu od SWAN. (neobmedzený prístup - mesačný poplatok 4,02€ - rýchlosť nebola bohvieaká, ale pre moju potrebu stačilo). Viem, že za takú cenu už internet mať nebudem.

Aké máte skúsenosti s internetom od pomarančových ? Dnes som zisťovala v predajni - ponúkali mi FiberNet štart (20 Mbit/s/2Mbit/s) s viazanosťou na 24 mesiacov za 15,90€.

Máte niekto lepší typ ?

Mam Orange FiberNet start uz skoro tri roky. Kupoval som ho v hotovosti, bez viazanosti. Som spokojny. Za celu dobu si pamatam jeden velky vypadok, ktory bol problem vacsej casti celej siete FN na Slovensku. Trval asi 3 dni, ale kompenzovali mi ho v dalsej fakture. Rychlost je +/- stabilna, niekedy vyssia.
Nakolko som neviazany, platim asi 20€/mesiac. Viem si ale predstavit aj rovnaku ponuku za nizsiu cenu hoci aj od ineho providera. Luto by mi trosku bolo zariadeni za 15 tisic, ktore z casti v inej sieti nevyuzijem.
veronikasad
24.05.11,20:12
Mam Orange FiberNet start uz skoro tri roky. Kupoval som ho v hotovosti, bez viazanosti. Som spokojny. Za celu dobu si pamatam jeden velky vypadok, ktory bol problem vacsej casti celej siete FN na Slovensku. Trval asi 3 dni, ale kompenzovali mi ho v dalsej fakture. Rychlost je +/- stabilna, niekedy vyssia.
Nakolko som neviazany, platim asi 20€/mesiac. Viem si ale predstavit aj rovnaku ponuku za nizsiu cenu hoci aj od ineho providera. Luto by mi trosku bolo zariadeni za 15 tisic, ktore z casti v inej sieti nevyuzijem.
Pred 2 rokmi som mala internet od Slovak Telecom.
Ak by si sa rozhodoval medzi ST a ORange ? (mám pevnú linku od ST)

Je predpoklad, že ceny pôjdu do 2 rokov dole ?
camozzi
24.05.11,20:16
Pred 2 rokmi som mala internet od Slovak Telecom.
Ak by si sa rozhodoval medzi ST a ORange ? (mám pevnú linku od ST)

Je predpoklad, že ceny pôjdu do 2 rokov dole ?

Mame doma sice pevnu linku od ST, ale nikdy som nemal internet od ST, preto sa objektivne neviem vyjadrit.
Ak by som mal vahat dnes, tak medzi Slovanetom a Orangeom. Apropo, aj Orange ma pevnu linku - FiberTel. Tu si velmi pochvalujem. 100 minut za necele 4 eura mesacne.
veronikasad
24.05.11,20:21
Mame doma sice pevnu linku od ST, ale nikdy som nemal internet od ST, preto sa objektivne neviem vyjadrit.
Ak by som mal vahat dnes, tak medzi Slovanetom a Orangeom. Apropo, aj Orange ma pevnu linku - FiberTel. Tu si velmi pochvalujem. 100 minut za necele 4 eura mesacne.
S internetom od ST som nebola spokojná, len mi odtial stále vyvolávajú, tak neviem,či sa nezlepšili.
Pevnu linku od ORANGE mi dnes tiež ponúkali. Myslela som, že volné minúty sú len v sieti Orange, vraj platia do všetkých sietí, takže budem meniť ...
camozzi
24.05.11,20:33
S internetom od ST som nebola spokojná, len mi odtial stále vyvolávajú, tak neviem,či sa nezlepšili.
Pevnu linku od ORANGE mi dnes tiež ponúkali. Myslela som, že volné minúty sú len v sieti Orange, vraj platia do všetkých sietí, takže budem meniť ...

ST zaspali dobu a driemu nadalej. ST len ako nutne zlo.
FiberTel zakladny balik so 100 minutami: cely den (asi od 8:00 - 18:00 ??) platia do vsetkych pevnych sieti na SK. Mimo spicky aj do siete Orange. CLIP je standardne zdarma.
K vsetkym sluzbam Orange Doma je potrebny konvertor, ten je aj najdrahsi. S tym vela nevymyslis a lacnejsi asi najdes tazko, nakolko je zrejme dodavany len pre Orange. Wifi router je riadne predrazeny. Na Heureke sa da najst uz od 18,80€ a Orange ho ma za 35€. Vela od neho necakaj. Pre narocnejsie vyuzitie odporucam vykonnejsi a drahsi model.
Mimochodom, Slovanet ma za 15€ rychlost 40 Mbit/s alebo za 11€ 20 Mbit/s s viazanostou 24 mesiacov. Odporucam si pozriet aj ich ponuku.
veronikasad
26.05.11,03:59
ST zaspali dobu a driemu nadalej. ST len ako nutne zlo.
FiberTel zakladny balik so 100 minutami: cely den (asi od 8:00 - 18:00 ??) platia do vsetkych pevnych sieti na SK. Mimo spicky aj do siete Orange. CLIP je standardne zdarma.
K vsetkym sluzbam Orange Doma je potrebny konvertor, ten je aj najdrahsi. S tym vela nevymyslis a lacnejsi asi najdes tazko, nakolko je zrejme dodavany len pre Orange. Wifi router je riadne predrazeny. Na Heureke sa da najst uz od 18,80€ a Orange ho ma za 35€. Vela od neho necakaj. Pre narocnejsie vyuzitie odporucam vykonnejsi a drahsi model.
Mimochodom, Slovanet ma za 15€ rychlost 40 Mbit/s alebo za 11€ 20 Mbit/s s viazanostou 24 mesiacov. Odporucam si pozriet aj ich ponuku.
wifi+ešte jednu krabičku (asi ten konvertor), vrátane montáže - mi Orange ponúka za 1€ ako dlhoročnému zákazníkovi ...
Kvaka
26.05.11,07:19
wifi+ešte jednu krabičku (asi ten konvertor), vrátane montáže - mi Orange ponúka za 1€ ako dlhoročnému zákazníkovi ...
My máme od nich na dva roky viazaný Orange Doma, teda tri služby v jednom balíku. Ako verní zákazníci sme mali zľavu 25% na služby, takže Fibernet Klasik za 17,9€, FiberTV klasik za 13,90€, Fibertel zadarmo k balíku. V tom Fibertel je tých 100 voľných minút do všetkých pevných sietí SR a od 18 večer do 8 rána aj na orange, pričom na pevné linky od orange sa minúty nepočítajú, tam je to neobmedzene. FiberTV sme 6 mesiacov mali zadarmo, dostali sme 100€ poukážku, takže na dva roky viazanosti nás tieto 3 služby vyšli v priemer 24,16€ mesačne.
TV: 13,9x18=250,2,
Net: 17,9x24=429,6
poukážka -100
Spolu 579,8/24=21,16
Myslím, že obdobné zľavy majú aj teraz, ak nepotrebuješ TV, tak využi iný bonus.
alla66
29.05.11,13:05
My máme od nich na dva roky viazaný Orange Doma, teda tri služby v jednom balíku. Ako verní zákazníci sme mali zľavu 25% na služby, takže Fibernet Klasik za 17,9€, FiberTV klasik za 13,90€, Fibertel zadarmo k balíku. V tom Fibertel je tých 100 voľných minút do všetkých pevných sietí SR a od 18 večer do 8 rána aj na orange, pričom na pevné linky od orange sa minúty nepočítajú, tam je to neobmedzene. FiberTV sme 6 mesiacov mali zadarmo, dostali sme 100€ poukážku, takže na dva roky viazanosti nás tieto 3 služby vyšli v priemer 24,16€ mesačne.
TV: 13,9x18=250,2,
Net: 17,9x24=429,6
poukážka -100
Spolu 579,8/24=21,16
Myslím, že obdobné zľavy majú aj teraz, ak nepotrebuješ TV, tak využi iný bonus.

...tiež máš v baráku optické káble? Ak nie... nie je Orange pomalý?
veronikasad
29.05.11,13:07
Ala, máme optické káble ORANGe
alla66
29.05.11,13:13
O Tebe viem, spomínala si to. Chcem vedieť, či Kvaka má káble.:)
vierulda
30.05.11,05:30
Ahojte,
končí mi viazanosť akciového internetu od SWAN. (neobmedzený prístup - mesačný poplatok 4,02€ - rýchlosť nebola bohvieaká, ale pre moju potrebu stačilo). Viem, že za takú cenu už internet mať nebudem.

Aké máte skúsenosti s internetom od pomarančových ? Dnes som zisťovala v predajni - ponúkali mi FiberNet štart (20 Mbit/s/2Mbit/s) s viazanosťou na 24 mesiacov za 15,90€.

Máte niekto lepší typ ?

Veronikasad, a chceš Swan vymeniť? My sme v TT a máme od nich internet s digitálnou televíziou spolu v balíku za 15,12 €. Internet nie je superrýchly, ale stačí to, zrejme ako si ty mala. A s televíziou sa to ozaj vyplatí.
veronikasad
30.05.11,06:11
Veronikasad, a chceš Swan vymeniť? My sme v TT a máme od nich internet s digitálnou televíziou spolu v balíku za 15,12 €. Internet nie je superrýchly, ale stačí to, zrejme ako si ty mala. A s televíziou sa to ozaj vyplatí.
Už som zmluvu vypovedala k 30.6. Za cenu 12.50€/mesiac je to skutočne pomalý internet ...(doteraz som platila 4,02€ mesačne)
Kvaka
30.05.11,09:37
...tiež máš v baráku optické káble? Ak nie... nie je Orange pomalý?
Máme optické káble, internet máme s rýchlosťou 40Mbps/4Mbps, nie je pomalý.
ikosk
17.06.11,12:25
no nie všade je optika :)
Gapo
17.06.11,12:39
To len ja chodím zo 4 mobilami v kabelke? Ešte mi chýba satelitný telefón. :D:D:D:D:D:D
Aspoň ťa neodfúkne silný vietor;):D:D:D
anilah
03.08.11,07:33
Pevná linka od Orange.Aký mate nazor?
rudopp
03.08.11,07:59
Môj.

Inak by som ho nemal :D .
alla66
03.08.11,10:17
Pevná linka od Orange.Aký mate nazor?

To je individuálne....nenapísala si, prečo uvažuješ nad pevnou linkou....ja by som ju vôbec nevyužila.;)
http://www.orange.sk/web/domaca_linka/porovnanie_cien.html

Namiesto pevnej linky používam Paušál bez záväzkov, kde sa dovolám, keď moje deťúrence majú zvolený tichý profil a ja sa im nedovolám. Viem, že na "domácom" čísle mi zdvihnú hovor.:) Mesačné poplatky mám nulové.
anilah
03.08.11,15:09
Mám pevnú linku od T-comu, a veľa za ňu platím, a preto ju chcem zmeniť na pevnú linku od Orange, lebo starí rodičia, mobil nemajú.
alla66
03.08.11,15:24
luk1
13.12.11,12:06
Neviem ci tu bola podobna otazka,ak hej mozete dat link a zmazat,takze k veci:

Opatovne prenesenie cisla do O2:v minulosti som si preniesol cislo z T do O2,vtedy bol bonus tusim 15e.Cisto teoroticky ma zaujima ci je mozne opat preniest cislo do T/O a o par dni opat do O2 a vyuzivat 100e bonus.