legolas
06.01.11,07:14
...mám problém a neviem ako na to. Kúpil som televízor Samsung LE40C654, mám ho 3 dni, prakticky funguje dobre, ale ak si pozriem monoskop napr. na STV 3, tak monoskop nie je v strede ale je posunutý cca o 1/2 šablóny do prava .., vidím tam potom šikmé čiernobiele šrafovanie.., ak sa pozerám na nejaký program , tak to nie je vidieť, obrazovka je zaplnená, len ak je ten monoskop... . Prosil by som o radu.., je to vada televízora? alebo STV má posun monoskopu? Totiž, ešte by som ho mohol vrátiť do 7 dní..., poradí niekto? Ďakujem

...prvý obrázok je z LE32C656..., druhý obrázok je z LE40C654..., tretí obrázok je z pomeru strán 4:3...,
sthruska
06.01.11,12:35
Najprv sa pozri do návodu. Väčšinou sa dá obraz posúvať. Monoskop je určite v poriadku.
Mirec32
06.01.11,13:54
Oba obrazy máš posunuté. Celý monoskop vyzerá takto
PotPalo
06.01.11,16:00
Momentálne je na STV3 hokej, takže neporadím. Ale tuším aj u mňa bol ten monoskop dajako nakrivo. Treba si počkať na monoskop na STV2, ten je pekne v strede. Má byť vidieť tá štvorcová sieť, na ktorej je. Tá šachovnica okolo by už nemala byť vidieť.

http://medialne.blog.etrend.sk/redakcny/files/2010/03/monoskop-dvojka.jpg


P.S. ten prvý obrázok čo máš, to je ešte v norme, ale od LCD by som očakával lepšie nastavenie.