hooneyy-22
06.01.11,07:58
Dobrý deň,

neviem či som v správnej sekcii.. no snáď mi budete vedieť poradiť,, 04.10.2008 sa mi narodil syn,, bola som na materskej,, teraz na rodičovskej dovolenke,,, tento rok dovŕši tri roky,, ale chcela by som nastúpiť do zamestnania už teraz... no kedže syna mi nezoberú ešte do škôlky starala by sa mi o neho moja mama na striedačku so mnou... ako to teraz je?? ked by som chcela ešte poberať aj rodičovský??? akú zmluvu je treba spísať?? nie je to práca na plný uväzok... len na pár dní v týždni... niekde som čítala že je treba sa potom odhlásiť zo sociálnej poisťovne a budem si musieť sama platiť odvody.. alebo teda zamestnávateľ?

vopred ďakujem a ospravedlňujem sa pokiaľ som písala do zlej sekcie...

Jana
veronikasad
06.01.11,07:01
Dobrý deň,

neviem či som v správnej sekcii.. no snáď mi budete vedieť poradiť,, 04.10.2008 sa mi narodil syn,, bola som na materskej,, teraz na rodičovskej dovolenke,,, tento rok dovŕši tri roky,, ale chcela by som nastúpiť do zamestnania už teraz... no kedže syna mi nezoberú ešte do škôlky starala by sa mi o neho moja mama na striedačku so mnou... ako to teraz je?? ked by som chcela ešte poberať aj rodičovský??? akú zmluvu je treba spísať?? nie je to práca na plný uväzok... len na pár dní v týždni... niekde som čítala že je treba sa potom odhlásiť zo sociálnej poisťovne a budem si musieť sama platiť odvody.. alebo teda zamestnávateľ?

vopred ďakujem a ospravedlňujem sa pokiaľ som písala do zlej sekcie...

Jana
budeš pracovať na dohodu ale pracovnú zmluvu (na kratší pracovný čas) ?
hooneyy-22
06.01.11,07:12
praveže to neviem,, či môžem pracovať normálny pracovný čas,, ako všetci,, ale len tak dva tri dni v týždni,, alebo či môžem pracovať len polovicu pracovného času,,, všade mi hovoria inak,, na urade prace mi tvrdili že pokial budem zamestnaná že nebudem mať nárok na rodičovský,, ale ja sa chcem zamestnať tak aby mi ten nárok nezanikol,,