geodet123
06.01.11,10:51
Dobrý deň,

som registrovaný pre DPH podľa §7a zákona o DPH (poskytujem služby platiteľovi DPH v EÚ).
Príjemca služby umožňuje "konsolidovať" platby, čiže môžem si pozdržať platbu napr. na pol roka a potom si nechať naraz vyplatiť celý polrok. Dá sa takáto konsolidovaná platba uviesť až v tom štvrťroku, kedy mi bola doručená (kedy príjemca služby reálne zaplatil)? Alebo môžem konsolidovať maximálne len na štvrťrok, aby som dodané služby mohol uviesť v príslušnom súhrnnom výkaze pre daný štvrťrok?

Ďakujem za rady.
a_je_to
06.01.11,10:46
Služby sa do SV vykazujú podľa mesiaca/štvrťroka v ktorom boli dodané, nie v ktorom boli uhradené, v zmysle § 80, ods. 6, teda keď u služby vznikla daňová povinnosť podľa § 19. Jednoducho – keď bola fakturovaná, nie uhradená. Z tých služieb sa aj tak neplatí daň, tak neviem, aký dôvod existuje na zdržovanie ich vykázania ... až do termínu ich konsolidovanej úhrady, je to hádam jedno .... ibaže by nie ... ?
Okrem toho .... podľa nicku geodet .... treba si iba pre istotu overiť, či ide o služby podľa § 15, ods. 1 ... a nie služby podľa § 16, ods. 1, ktorý je nadradený, lebo tie by do SV nešli. Mám taký dojem, že geodetické služby sa vždy viažu na nehnuteľnosť ... ale, nemusím mať pravdu.
geodet123
06.01.11,11:09
Ďakujem za odpoveď, tú fakturáciu som si akosi neuvedomil (taktiež ďakujem za upozornenie, ale nejde o geodetické služby, miesto dodania pre moju situáciu som už konzultoval).