Katarína415
06.01.11,13:52
Dobrý deň, Rada by som sa poradila ako začať účtovníctvo, som začiatočník, ukončila som rekvalifikačný kurz, účtovníctvo som mala aj na SŠ ale všetko sú to len teoretické vedomosti. Nemám vo svojom okolí nikoho kto sa venuje účtovníctvu tak preto sa obraciam na vás :) Ako ste začínali vy? Mám trochu strach z toho čo ak urobím chybu v účt. zápise tak preto by som potrebovala radu, preštudovala som si uz tu na stranke svokrinu kuchynu ale pomohla by mi este nejaka literatura pomocou ktorej by som sa mohla kontrolovať, či som správne zaúctovala. Pomohla by mi kniha od Cenigovej? Používa ju niekto? Veľmi pekne ďakujem za vase odpovede:)
janulka
17.01.11,08:13
Ahojky, ja sa stále považujem za začiatočníka, kniha od cenigovej je považovaná za tzv. bibliu alebo kuchársku knihu účtovníka - je skutočne dobrá, a aj keď aktívne sa venujem JU a PU je záľuba, ale myslím si a čoraz ďalej sa mi to aj potvrdzuje, že najlepším učiteľom je vlastná skúsenosť a prax, vlastný systém ktorý si zabehneš, vlastné chyby - ktoré veľmi zamrzia - ale len na nich sa človek skutčne poučí. Hlavne nestrať chuť vyskúšať začať a vytrvať.

Ja si to opakujem stále, pretože ma účto baví.


Papa a veľa trpezlivosti


Opravujem,
ono možno že tak asi vyznelo, nie asi presne ako som to myslela to učenie na vlastných chybách, samozrejme, že nie na úkor klientov, nemyslela som len účtovnícke chyby, ono účtovníctvo je aj o komunikácii s klientom, o vzťahoch a niekedy človek, čím viac chce klientovi pomôcť tým je v očiach klienta horší. Samozrejme tie chyby na úkor klienta je extrém,samozrejme tých by malo byť čo najmenej resp. vôbec.
KEJKA
17.01.11,08:16
Cenigová a skúsiť sa zamestnať v účtovníckej firme. Budeš mať odborný dohľad, získaš skúsenosti a istotu.
Učiť sa na vlastných chybách na úkor klientov - už vopred ich ľutujem.