emily
02.12.05,08:05
Mám takýto problém: firma zakúpila permanentky do relaxcentra pre zamestnancov a nechce aby boli zamestnancom zdanené vo výplate. Keď ich dám do SF musím ich zdaniť. Ale keď ich dám do repre alebo iné služby ako nedaňové, tiež ich musím zamestnancom zdaniť alebo nie?
Karina
02.12.05,07:19
Mám takýto problém: firma zakúpila permanentky do relaxcentra pre zamestnancov a nechce aby boli zamestnancom zdanené vo výplate. Keď ich dám do SF musím ich zdaniť. Ale keď ich dám do repre alebo iné služby ako nedaňové, tiež ich musím zamestnancom zdaniť alebo nie?

Keď ich dáš ako repre, teda na ich úhradu nepoužiješ prostriedky zo SF, nemusíš ich daniť zrážkovou daňou. ;)
emily
02.12.05,07:23
Keď ich dáš ako repre, teda na ich úhradu nepoužiješ prostriedky zo SF, nemusíš ich daniť zrážkovou daňou. ;)
Bývala kolegyňa mi tvrdila, že pri kontrole im to vyhodili,lebo to zamestnancom nezdanili aj keď to nebolo zo SF, ale bola to akcia posedenie na Silvestra a ja som nevidela, či to ozaj bolo zaučtované ne repre, preto sa pýtam.
Karina
02.12.05,07:31
Bývala kolegyňa mi tvrdila, že pri kontrole im to vyhodili,lebo to zamestnancom nezdanili aj keď to nebolo zo SF, ale bola to akcia posedenie na Silvestra a ja som nevidela, či to ozaj bolo zaučtované ne repre, preto sa pýtam.

Veď ty sa nemusíš priznávať, že je to pre zamestnancov, môže to byť pre obchodných partnerov.
Lucy
02.12.05,07:50
A potom je už len na kontrole, či to uzná alebo nie :( , ak budeš tvrdiť, že je to pre obchodných partnerov.
Jozef I
02.12.05,07:54
Kontrolu väčšinou nezaujímajú náklady, ktoré sú nedaňové. Ale náklady, ktoré sú daňové a mali byť nedaňové. (Ale som to pekne napísal :D )
Jana Acsová
02.12.05,09:20
Jana Acsová
02.12.05,09:25
Keď ich dáš ako repre, teda na ich úhradu nepoužiješ prostriedky zo SF, nemusíš ich daniť zrážkovou daňou. ;)S týmto názorom sa nestotožňujem ... tak ako uvádzam vo vyššie pripnutom linku. A ešte upozorním, že zrážková daň na zdanenie príspevkov (plnenia) zo sociálneho fondu nie je. Príjmy zo sociálneho fondu sa zdaňujú klasickým preddavkovým spôsobom spolu s ostatnými príjmami zo závislej činnosti.
Monika1
02.12.05,09:49
Chcem len pridať jednu potešujúcu informáciu. Od 01.01.2006 nebudú predmetom dane podľa § 5 - príjem zo závislej činnosti ods. 7 písm. d., prostriedky vynaložené zamestnávateľom pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov /manžel-ka, deti-ktoré sú vyživované/ na použitie rekreačného,zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia. Takže ja by som odporúčala spotrebovať uvedené permanentky u zamestnancov až v roku 2006.
Tweety
02.12.05,09:56
Chcem len pridať jednu potešujúcu informáciu. Od 01.01.2006 budú prostriedky vynaložené zamestnávateľom pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov /manžel-ka, deti-ktoré sú vyživované/ na použitie rekreačného,zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia. Takže ja by som odporúčala spotrebovať uvedené permanentky u zamestnancov až v roku 2006.
Niečo Ti z toho textu vypadlo.:o
Monika1
02.12.05,10:17
Ďakujem Tweety za upozornenie, text som doplnila. Už je piatoček ...
Arava
04.04.06,13:12
Chcem len pridať jednu potešujúcu informáciu. Od 01.01.2006 nebudú predmetom dane podľa § 5 - príjem zo závislej činnosti ods. 7 písm. d., prostriedky vynaložené zamestnávateľom pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov /manžel-ka, deti-ktoré sú vyživované/ na použitie rekreačného,zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia. Takže ja by som odporúčala spotrebovať uvedené permanentky u zamestnancov až v roku 2006.
Je to naozaj potešujúca informácia:) ale ja mám jednu otázočku: Ak zamestnávateľ zabezpečí autobus, aby sa jeho zamestnanci dopravili do rekreačného zariadenia, považujú sa vynaložené prostriedky zamestnávateľa na autobus za príjem zamestnanca, ktorý treba zamestnancovi dodaniť?
Arava
05.04.06,07:03
Nikto nepozná správnu odpoveď ?
beatap
05.04.06,07:47
áno doprava do takýchto zariadení sa bude zdaňovať, práve to čítam v komentári k zákonu
Arava
05.04.06,08:01
áno doprava do takýchto zariadení sa bude zdaňovať, práve to čítam v komentári k zákonu
Ďakujem za odpoveď, :) a kde by som našla ten komentár?
beatap
05.04.06,08:04
ja to mám v SEPI .... k jednotlivým § zákonov sú hneď aj komentáre