IvetaH
06.01.11,17:26
A ešte prosím mi povedzte toto:
Chlapec je SZČO a celý rok 2010 používal na pohyb peňazí bankový účet sro, ktorá patrí jeho otcovi. A teraz čo mám s tým robiť.
Ja si myslím, že tie príjmy a výdavky cez bankový účet iného subjektu nemôžem dať do účta SZČO, a má tam aj úhrady SP aj ZP.
Poraďte mi, čo teraz s tým. Je to pár dokladov a aj to na nič.
Ďakujem.
Zita5
07.01.11,06:46
A ešte prosím mi povedzte toto:
Chlapec je SZČO a celý rok 2010 používal na pohyb peňazí bankový účet sro, ktorá patrí jeho otcovi. A teraz čo mám s tým robiť.
Ja si myslím, že tie príjmy a výdavky cez bankový účet iného subjektu nemôžem dať do účta SZČO, a má tam aj úhrady SP aj ZP.
Poraďte mi, čo teraz s tým. Je to pár dokladov a aj to na nič.
Ďakujem.

Ja osobne by som sa s tým vôbec nezaťažovala, nakoľko zodpovednosť si nesie SZČO a aj s.r.o. a na to ich treba upozorniť !

V s.r.o. tieto príjmy a výdavky budú nedaňové . Treba okopírovať bankové výpisy a na základe týchto výpisov cez uzávierkové operácie u SZČO zaúčtovať príjem a výdaj v takom slede , ako bol v s.r.o.
A možno by nebolo od veci nejaké prehlásenie , ako to vlastne všetko dohodli .Viem, že to nie je OK , ale je to jedna z možností ako to dať ako tak do poriadku .

SZČO nech počíta so sankciou , ako prvá ma napadla sankcia za neoznámenie bankového účtu , na ktorý prichádzali jej zdaniteľné príjmy. Ostatné treba nechať na daniarov .

Zaujímalo by ma však , či je niektorý z nich platiteľom DPH a kto vystavoval faktúry ?

Ešte by nebolo od veci , neviem o aké príjmy sa jedná , či by nebolo vhod pouvažovať o združení na dohodnuté obdobie(ale aj to sa musí nahlasovať). Tam tiež by hrozili sankcie v prípade ak otec by bol platiteľom DPH ......no to ma len tak napadlo .
Mám tak prísny pohľad na túto záležitosť, a myslím, že by som sa ani nesnažila im pomáhať ako z toho vyjsť .Vedia ma tieto zmýšľania podnikateľov dosť znepokojiť a vtedy mi aj odchádza chuť a ochota pomôcť .

Bolo by dobré v roku 2011 v tomto spôsobe už nepokračovať .
IvetaH
09.01.11,07:44
Zitka ďakujem za názor.
Ide o mojich známych, to máš tak, ani ich poslať kade ľahšie ani sa s tým trápiť. Poznáme sa roky rokúce. Otec chcel mať všetko pod kontrolou, tak si to takto zariadil. Aj účet nahlásil na DU, lenže tam nenapísal, že je to účet inej ÚJ. Plátca DPH nie je ani jeden. Asi im vymyslím nejakú zmluvu na ten účet. Tá sro ma až tak netrápi, viac ma trápi SZČO.
Prajem peknú nedeľu.